Bucurii de sept-oct 2006 (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Uau Xandrutzo ce veste,felicitari,moama al treilea si mie mi-e frica sa-l fac pe al doilea....O sarcina usoara si numai bine,un bebel sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Gata frate,ma bag la lucru sa recuperez ca-mi cam facusi de cap in seara asta.Va poop.

Itzy baga contu si la mine,plizzzzzz!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Va multumesc pentru urari! Sper sa fie bine si poate nu fac iar fata
Cum am zis, era sa pierd sarcina, sunt la mentinere acum, vreo 2 luni a stat bebele inghesuit, ca mi se contracta burta foarte tare. Azi am fost la control si l-am vazut si pe doctor mai multumit; mi-a zis sa ma ingras, ca-s uscata. A, si am vazut la echo tot ce s-a putut vedea, inimioara, stomacelul, coloana, manutele, un piciorus, funduletul... Si ochisorii... care sper sa fie albastri...
Am avut greturi every day, si varsaturi cam tot asa, nici acum nu am scapat definitiv. In plus o stare de somnolenta aproape continua.
M-am hotarat sa va anunt in momentul in care stiam ceva cat de cat sigur; oricum mai e mult pana la termen, poate nasc totusi pana ies din indemnizatie...


Alexandrina 17+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Sephora, ti-am trimis eu numarul de cont al lui Itzy. Daca vrei cumva IBAN-ul sa-mi spui, ca-l am si pe ala.

Alexandrina 17+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Pupa-le-ar mama pe ele de fete harnicutze!

Xandrutza, felicitari muuuulte!!! Mi s-a parut mie ceva suspect cand ne-am vazut ultima oara dar n-am indraznit sa intreb nimic. Sarcina usoara de-acum incolo! Vom fi din nou matusi!!!

Fetelor, eu-s de acord cu buchetul pe care-l alegeti voi, floraria pe care-o vreti,etc etc. Am PM de la Itzy cu datele ei. Incerc sa fiu pe faza ca sa pot trimite la timp banutii.

Multumim ca v-ati uitat la poze! Despre pisici: am o multime la gradina, cele mai multe au fost 17, acuma-s vreo 9 doar. N-am reusit sa le imortalizez pe toate. Oricum, ceea ce-ati vazut e cam a 6-a generatie. Despre ciresul lui Mathias: tata a plantat cativa pomi pentru fiecare nepot in anul in care s-a nascut (sper sa n-ajunga in curand la o livada ). Cei ai Dianei (2002) sunt mari deja, iar cireselul lui Mathias a inflorit anul asta prima data.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lili
Saru`mana!
Ca veni vorba, m-ai visat tu odata insarcinata; nu a durat mult (o luna cred) si am ramas.
Foarte frumos obiceiul tatalui tau. Mi-a placut si cireselul lui Mathias.


Alexandrina 17+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by xandrutza_76
Ca veni vorba, m-ai visat tu odata insarcinata; nu a durat mult (o luna cred) si am ramas.


Cine mai doreste, cine mai pofteste...eu visez si voi treceti la actiune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Dna Itzy -sucita, pai una zici si alta facem??? Pai se poate domnule?




_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
16kg lost 7kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Daca ma intrebati ce flori votez, sigur va dau dureri de cap :

Locul 1 - www.buchete.ro/c/florarie.php?prd=76&n=In%20fiecare%20zi" target="_blank">In fiecare zi sau www.buchete.ro/c/florarie.php?prd=55&n=Noblete%20suava" target="_blank">Noblete suava
Locul 2 - www.buchete.ro/c/florarie.php?prd=48&n=Emotie%20intensa" target="_blank">Emotie intensa
Locul 3 - www.buchete.ro/c/florarie.php?prd=16&n=Caldura%20nobila" target="_blank">Caldura nobila sau www.buchete.ro/c/florarie.php?prd=45&n=Dor%20de%20soare" target="_blank">Dor de soare

Dar mie (cand 'oi face BB2 ) sa-mi trimiteti niste www.buchete.ro/c/lalele.php?prd=89&n=Lalele%20spectaculoase" target="_blank">lalele spectaculoase sau www.magnolia.ro/detaliuProdus.aspx?produs=149" target="_blank">freziile mele preferate .


Cine imi trimite si mie contul IBAN?





_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
16kg lost 7kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Am mai zambit un pic la postarile voastre.

Aicea-i veselie si eu sunt suparata tare.

Am fost ieri la BRD si am verificat un sold, am uitat cardul in bancomat, iar un binevoitor dupa mine a luat si cardul, dar si banii din cont. Vreo 7 mil. Acum incearca sotul la agentie sa vada daca au camere de luat vederi deasupra bancomatului, poate gasim faptasul si facem o plangere la politie. Incercam.

Xandrutza, felicitari pentru sarcina. Voi cred ca vreti sa faceti si un baietel, nu-i asa?

Mai intru un pic mai tarziu, poate-mi trimite cineva PM, sa-mi spuneti daca a ramas acelasi cont si suma.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput