Mamici de mai-iunie 2008 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SilviaPop spune:

fetele.
Am avut asa multa treaba zilele astea ca n-am mai avut timp de forum si mi-a lipsit...
Felicitari Cadina!!!!
Laura, ce face sis? Ca nici n-am apucat sa citesc din urma.
Se vede ca aveti concedii, aveti un debit, scrieti descurajant de mult pt cine ramane un pic in urma
Am fost in W-E la Agapitos ca prea l-ati laudat. Mai citisem si pe miresici despre biscotini si foret noire. Asa ca am cerut din astea si le-am bagat in ceatza pe vanzatoare ca ele aveau doar black forest. Biscotini sunt inegalabile .
Am facut si poze in parc si cand m-am vazut. Aveam o parere mai buna despre mine, dar...se pare ca arat ca o prajitura, placinta, etc, tot ce e rotund si..no comment



http://bd.lilypie.com/aiOCp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Buna dimineata!!

Fetelor, ma bucur ca v-au placut pozele..
Iulia Am vazut si eu botoseii si hainutele bebelusei tale. Sunt foarte dulci!! Si eu am primit majoritatea hainutelor de la sora mea si prietene...
Alexuta Chiar ma intrebam ce mai faci.. Ma bucur ca te simti mia bine si ca in curand inchei cu serviciul. Eu am programata cezariana pe 9 mai. Si tinand cont de faptul ca avem acelasi dr. poate poate nastem in aceeasi zi!!! Ce zici? Sper sa intri mai des pe forum ! Te pup Pupici dulci si fetitelor tale
Laura La gratar am fost imbracata cu rochita (cea inflorata care imi place fff mult) si deasupra mi-am pus o camasuta. Surpriza a fost ca rochita imi vine inca foarte bine!!

Eu trebuie sa merg azi cu sotul meu pana la breaza sa luam niste acte, asa ca ma duc sa ma pregatesc, pt ca vrem sa plecam pe la 6-6.30.
Va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa si multe bucurii!!

http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/AlinaGravidutza

AMR: 3 saptamani!

Alina 36 SARA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Salutare burticoase mari si mici

Am vizionat pozele cu Iulia, frumoasa mamica cu Ylari si as vrea foarte mult sa fi vazut bebelusii noi nascuti si sa felicti pe Simonix (care are trebuia sa nasca cam odata cu mine!!!) si Dordia.

Acuma ele nu citesc dar le mai felicitam odata cind revin pe baricade.

Fetele care li s-au ingreunat sinii, trebuie sa purtati sutien obligatroi zi si noapte, sinii nu au muschi, sunt sustinuti prin doar niste ligamente sa le zicem , asadar se lasa si nu mai ai ce face.
La sarcina si alaptarea anterioara nu imi placea ideea dar numai ca sa am sini frumosi am purtat non-stop. luati-va suteine comode, frumoase de alaptat sau cum or fi, numai sa sustina pieptul bine.

Perna de alaptat in forma de semiluna e utila ca o pui in brate in jurul taliei si pui copilul la supt pe ea, nu faci gheb!

v-as recomanda cu mare placere swing un aparat de leganat sau dormit in timpul zilei in bucatarie sau in camera de zi unde iti petrecei majoritatea timpului, e cu baterii il leagana pe bebe si cinta. am vazut si in RO in 2005, deci or fi si acum. si aici is 100 usd dar merita banii pe deplin, copii stau foarte linistit acolo ca au si o pozitie strinsa care le aminteste de pozitia din uter.

eu am niste dureri ciudate, ma doare burta dar jos, am ridicat copilul astazi de veo doua ori si la 3 ani are vreo 15 kg, l-am ridicat repede s ail duc la baie sa vomite ca are o indigestie si am facut-o lata nic mochita nu am salvat-o, nici canapelele nici burta.

stau linistita si astept.

alte chestii utile pt mine sa ma mai gindesc, sleep positioner
http://www.toysrus.com/family/index.jsp?categoryId=2256227
eu ii puneam prosoape ca sa stea pe o parte dar acuma, daca am gasit din astea...

asadar va astept pe baricade sa vedem ce ati mai facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

niatsa fete cucuiete!!

Bun venit bb Cadina...sa fiti sanatosi, si tu si mami!!
Cine mai nashte azi? hai

Cenia, swing e si pe la noi la moda, am fo la nashi, si aveau asha la bebica lor, si aveau si ei autonomie...pt un timp.
Cu pozitiile d dormit, linkul dat de tine, tot cu prosopele + paturici stiam sa fixezi pe bb. Nu pt mult timp, ca de pe la 3 luni da el sa se invarta cum vrea el. Dar la inceput prind f. bine, mai ales la mamicile runda1, si panicate, ca daca vomita, daca se inneaca etc.

Alina anto, dragutsa foc rochitsa. Mare plimbareatsa esti...io deja is cat 'ipopotamul, si ma simt asha, si nu imi vine sa mai ies.
Asta e, neuronul meu pe langa ca lucreaza part time, si atunci face nazuri.


38+ soarele din viatsa noastra
si o burticutsa AMR 1 zi, 2 sapt , 3..sper ca nu mai mult!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Neata.
Aseara am vrut sa mai scriu, insa am adormit citindu-va. C and m-am trezit tati imi luase laptopul din pat.
Ylari – imi place patutul vostru si protectiile pentru patut. Au fost la set cu lenjeria sau cu pilota?
Iulia frumoase hainute am vazut la tine

astazi sper sa pot intra si de la servici. de obicei nu am timp.

Nicole 32+ bebel
DAVID ADRIAN
Bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Neata si de la mine dragelor...

Alina_anto, drum placut si vreme buna va doresc...desi nu prea se prezinta ea cum trebuie.

Cleo, exact asa ma simt si eu, cum spui tu...si n-as mai iesi deloc din casa...

Cenia, of, sanatate puiului, sa-i treaca indigestia repede...

Silvia, sa vedem si noi pozele din parc

David (10 nov 2004) si
Simona AMR 1 zi
Daviduchele meu

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Mi-am pus si eu pozele la semnatura

Poze
Nicole 32+ bebel
DAVID ADRIAN
Bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Neatza fetele!
Hop si eu la apel........prea am dormit bine ieri noapte....nu s-a mai repetat.
Simonacip, ce faci, cum te simti?
Alina_anto, da' plimbareata mai esti dragutza! Ce-as mai vrea si eu....
Iulia....tu n-ai avut parte de pedichiura din partea prietenei?...ca asa se cuvenea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Nicole, frumoase lucrusoarele de bebel. toate sunt de nou-nascut sau sunt si mai mari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

quote:
Originally posted by Nicole1980

Mi-am pus si eu pozele la semnatura

Poze
Nicole 32+ bebel
DAVID ADRIAN
Bebe David




Nicole, tare mult imi place camera si hainutele lui bb david sunt grozave...Sa le poarte sanatos si sa o iubeasca pe mami asa cum promite pe bodyul acela

David (10 nov 2004) si
Simona AMR 1 zi
Daviduchele meu

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput