Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns esma_angel spune:

multumesc tuturor fetelor care ne-au urat "la multi ani" de ziua noastra si eu la randul meu urez in continuare... sa fiti sanatosi si fericiti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

La multi ani , floricelelor de ieri - si mici si mari!

La multi ani, sarbatoritilor de azi!

"mama lu' Evaaaaa...o lasati pe Eva afara sa ma joc cu ea???" zice Raducu...

am tot vazut pozele de pe aici de la noi, stiu ca ma repet, dar tare scumpi sunt copilasii nostri, nu-i asa?

Cristina si Radu Poze Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

poze noi...daca aveti chef i timp....

Cristina si Radu Poze Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna ziuaaaa!
ellis, eu cand am luat spanac din piata,le spuneam sa-mi puna putin, ca nu vreau decat pt. micuta si imi dadeau un pumn de frunze ...gratis
faza cu uleiul...in ceata...eu am luat sticluta cu pompa si ii dau 2,3 pis-pis-uri, mai fol si unt...mi-a zis dr. sa pun si cate 1/2 linfurita
crisva,fetita ta e o dulce!
slimatei, pai nu le fac si copiilor poze acolo la serv. pasapoarte??
petcost2005, super ideea...dar greu de gasit...

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

buna dimineata fetelor.
Nu am mai intrat demult,david ma solicita enorm...doarme putin si plange mereu...poate ma puteti ajuta,daca ati trecut sau treceti prin aceleasi faze...prbl este ca vrea mereu in brate!!!nu stiu ce sa ma mai fac nu reusesc nici sa ma...trebuie mereu sa fiu langa el sau sa-l iau cu mine....pana si in wc...a devenit un stres continuu si mai ales ca de o sapt sunt si singura...ce sa ma fac cum sa-l ocup???? de mancat mananca bine,dar nu vrea sa se joace sau sa stea in scaunul relax cu jucarele sau altele...tipa mereu pana cand il iau in brate!!!!sunt disperata!!!! de dormit doarme ziua care juma de ora sau daca iesim afara si zilele astea a fost un timp oribil,ploua,ploua si ploua!!!Seara se adoarme pe la 21h si vreau sa spun ca rasuflu usurata...e oribil poate ceea ce spun dar credeti-ma nu mai pot!!!toata ziua gugu gaga si caca....ma termina fizic si moral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

crisva,ce scumpete de baiat!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

quote:
Originally posted by popbianca

crisva,ce scumpete de baiat!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia



Buna, multumim, dar suntem fetita...

Eu nu mai zic ca aveti copii frumosi pt ca mie mi se par toti copiii sculptati si niste minunatii. Vreau sa ne bucuram de ei pt ca sunt niste ingerasi si sunt adevarate daruri de la Dumnezeu.

Pupici

Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

vad ca nu mi-a raspuns nimeni...oare sunt singura mama incapabila???ai vostri bb-i se comporta diferit???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

quote:
Originally posted by ggaby

vad ca nu mi-a raspuns nimeni...oare sunt singura mama incapabila???ai vostri bb-i se comporta diferit???

gaby & david 18.12.2007



Iti raspund eu , chiar daca inca nu ma confrunt cu asa ceva... inca.
Poate are nevoie mai multa de tine acum, poate ii dau dintisorii, ia in calcul si posib asta.
Incearca sa nu il iei imdt in brate, sa mai amani un pic momentul.
Canta-i, joaca-te cu el, distrage-i atentia cu jucarii, zgomote.
La noi functioneaza metoda cucu-bau.
Succes.

Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze Picnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisVa spune:

gaby, nu esti inacapabila, e doar o faza a copiilor nostrii, care ne solicita mai mult.Au nevoie de noi ca sunt si ei mici.Asupra lor vin o groaza de stimuli exteriori si sunt coplesiti si atunci singura lor alinare e in bratele nostre. Eu asa privesc lucrurile

Pupici si putere sa mergi mai departe.

Cristina si Alexandra Maria (13.12.2007)
Poze Picnic

Mergi la inceput