Parintii naturali vor cunoaste fam adoptatoare (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariastoica spune:

Buna ziua dragelor,vin si eu pe 4 mai de la 13 la 14 cu multa placere.Stiti ce ma gandeam?Eu lucrez in vanzari directe cu clientii,zilnic imi trec pragul zeci de oameni,agenti de vanzari,am cel putin 20 persoane apropiate(colegi si vecini de magazin)care ar semna cu multa placere acest memoriu,deci ma gandeam sa-l tiparesc si sa strang cat mai multe semnaturi pe care sa le aduc duminica.Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariastoica spune:

Catty,iti tin pumnii iubita.Doamne ajuta sa fie asta cadoul vostru de iepuras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

Deci va intilniti pe 4 sa semnati petitia?
Si n-ar fi mai bine sa ne intilnim si cand mergem la ORA ??
Sau cum? Cine duce petitia? nu mergem cit mai multe?

Asi cum adica preotii(unii) nu sunt de acord cu adoptia??????? de ce?
Hai ca sunt tare nedumerita azi !Numai intrebari v-am pus !
Catty succes !
Nico mie mi se pare ok ideea ta.Ce trebuie sa contina tabelul cu semnaturi? nume,adresa si mai ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellyagl spune:

Nico_ro si Dariastoica, ideile mi se par foarte bune !!
la urma urmei le spui despre ce e vorba si semneaza cei care doresc . nu e nimeni fortat sa o faca daca nu simte asta .
am vazut pe mai multe forumuri subiecte deschise si sunt de-a dreptul impresionata .
chiar si pe Culinar am gasit la " Din suflet pentru suflete " -subiectul " Opriti santajul legalizat in adoptii ! petitie online " .
multe cunostinte ale mele au semnat petitia si cand le vad numele acolo simt ca multora le pasa si poate reusim ceva .


PS .inca din prima zi am observat ceva la aceasta Petitie . nu stiu daca e o greseala , eu doar intreb !!!! la destinatar scrie " forum adoptii " , ori la restul petitiilor scrie ori Guvernul Romaniei , ori nu stiu ce minister ,ori Primaria X etc ...
ma intreb aceasta petitie nu trebuia adresata catre ORA ?? sper ca nu deranjez pe cineva cu intrebarea mea.....

INGERASUL RARES
"Langa cel mai inalt punct al fericirii se afla cea mai adanca prapastie a durerii " O.Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaalice spune:

daria, pe fiecare pagina cred ca trebuie sa apara motivul pentru care se semneaza in tabel: "MEMORIU privind Ordonanta de Urgenta pentru modificarea si completarea Legii nr. 273 / 2004 privind regimul juridic al adoptiei".
In tabel trebuie sa apara si buletinul semnatarilor.
in Cluj, nu au semnat decat familii adoptatoare. Conteaza sa avem sustinere, dar mai important este sa fim noi, cei care am adoptat sau care urmam sa adoptam.
Iar la continut, cred ca o sa fim cat se poate de lipsite de inspiratie si o sa dam copy/paste (aproape...) daca nu se supara nimeni...
La ORA, cred ca ar fi bine sa fim cateva, mai multe - dar sa vedem cate semnaturi strangem in Bucuresti (eu nu-mi fac prea multe sperante...).

Catty, bafta! iti tinem pumnii!

ioana, mama lui Mihai
http://community.webshots.com/photo/2851178420103287451koEYbc?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

OK. Ramine stabilit. Ne intalnim in Piata Unirii..."la brad". Ioana Alice- la ora 11.00,
Miha74 (eu) - la 12.00
Daria - la 13.00.

Se mai ofera cineva?


Simona- pai ideal ar fi s amergem cat mai multe luni in jur de ora 10.00 sa ne intalnim la ORA sa depunem memroiul, ce ziceti?????????

Ioanaalice poti face deja coloanele de tabel (nr crt, nume, serie buletin, semnatura), si trimite pe mail, si semnez si eu la cunostinte....
Nu completam nr crt, nu punem nr la pagiina si apoi cand ne vedem la punem cap la cap. Ce ziceti?

Pupici,
Miha



http://tt.lilypie.com/ybP9p2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Am uitat ceva important:


BRAVO celor de la CLUJ! FELICITARI!

http://tt.lilypie.com/ybP9p2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

catty - iti tin pumnii maine si Doamne ajuta! pentru tine si printesa TA.

Miha



http://tt.lilypie.com/ybP9p2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia72 spune:

Cellyaglstiu ca am gresit cand am pus forum adoptii, dar am trimis mail la administratorul site-ului, dar nu am primit nici un raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Sper sa nu va suparati pe mine, v-am spus ca e mai dificil sa ne intalnim, pt ca ma stiu pe mine: duminica nu voi fi in Bucuresti, luni la ora 10 voi fi deja la serviciu, deci deja nu va pot ajuta cu nimic .
Macar de-as reusi sa fac si eu liste si sa obtin semnaturi... voi incerca!

Mergi la inceput