coalescenta labiilor mici,OVESTIN

coalescenta labiilor mici,OVESTIN | Autor: alince

Link direct la acest mesaj

am o fetita de 3 ani si pana acum de 4 ori i s-au lipit in interior labiile mici cu o pielita f. mica ca cea de la unghii.operatia de dezlipire e f.simpla dar destul de neplacuta pt. copil in sensul ca e stresant sa te duci cu copilul la doctor,i se face frica,o doare cand face pipi,etc...Mi s-a spus ca e o problema de hormoni in sensul ca are o lipsa de estrogen care din cauza varstei inca nu i s-a format in cantitate suficienta,si mi s-a recomandat Ovestin unguent care din pacate nu se mai importa,rugamintea mea este daca are cineva acest medicament sa-mi spuneti si mie de unde l-a luat.Multumesc mult!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

in Republica Moldova

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alince spune:

merci mult pt.informatie ai folosit asa ceva sau ai mai auzit pe cineva cu pbl.asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antonia68 spune:

desi e cam tarziu pentru interventia mea; doresc sa-ti spun ca si fetitei mele(2 ani)i s-a prescris acelasi lucru,dar in urma unui tf,mi s-a propus o crema de galbenele.In plus mi s-a dat si 3 fiole de pregnyl 500ui.Dupa 7 luni avem a 2-a recidiva si-mi este groaza de alta operatie.In cazul tau a fost dezlipire fara interv chirurg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iozi spune:

Buna dragi mamici !

Si fetita mea care are 1 an si 8 luni avea labiile mici lipite. Am observat eu lucrul asta acum vreo 3 luni si am anuntat imediat medicul de familie, care a fost foarte indiferent si a spus ca "mai stam de vorba pe tema asta." Acum 2 saptamani am fost la mare si, nu stiu cum, intr-o zi cand am ajuns acasa dupa plaja, la dus am observat ca e oarte rosie si o durea rau de tot. Dupa o igiena amanuntita am remarcat ca se dezlipisera labiile. Am sunat o prietena care este asistenta si mi-a recomandat sa o ung cu o crema foarte hidratanta. Eu am aplicat acolo ulei de masine extravirgin pt. ca era cel mai hidratant si natural produs la idemana. Dimineata ma gandeam sa o duc la spital, dar se remediase mult situatia si am renuntat. Acum, desi pare totul ok, nu-i place umblu acolo, se fereste de baie etc. Ar fi bine sa o duc la un ginecolog ? Eu am intrebat si medicul de familie care este pediatru si mi-a zis ca pot sa aman pentru o vreme vizita la gineco. Nu stiu ce sa fac. Uff !! Si sunt cam ingrijorata pt. ca ma gandesc ca ori a ramas cu probleme, ori a dezvoltat o fobie de la durerile avute atunci.
Va multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iozi spune:

Scuze ca am "papat" atatea litere. Ma straduiesc sa nu fac zgomot cu tastatura pt. ca doarme bb alaturi cu usa deschisa.
Multumesc "Alince" ca ai deschis subiectul asta ! Eu am mai cautat pe google si nu am gasit mare lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antonia68 spune:

Iozi,daca n-ai sesizat vreo lovitura atunci la plaja,atunci ar trebui sa te bucuri ca ati scapat de o interventie dureroasa.Poate ca ar fi bine sa-i faci o analiza la urina pentru a fi linistita ca nu e vreo infectie urinara,cum mi-au povestit si alte mamici(vezi titlul'labiile mici lipite la fetita de 7 luni').Eu o ung cu Nidoflor pentru ca ceea ce mi-a recomandat dr. ustura foarte tare(oestrogel).Riscul de a recidiva e foarte mare.Bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoral spune:

Buna fete.
Eu am impresia ca nu are labii mici.
Cat ar trebui sa fie de mari?


Mergi la inceput