Anticorpi antispermatici

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marimica36 spune:

Buna fetelor

Ce mai faceti? Ce pastilute miraculoase mai luati?
Nimic .... Nimic....
Nici o veste buna?
Eu am ratat si luna asta, si dr mea este in co. Asa ca luna asta e o luna "moarta". La CM urmator voi face inseminarea.
M-am gandit sa iau aspenter, poate cine stie..... prinde si la mine cum a prins la Strumfiyi.
tinuta78 ce mai faci? Ai inceput trat pt endo? Ce iei?

Va pupic pe toate .... si cat mai curand cu burtici....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

marimica, inca nu l-am inceput. Mai incerc si luna asta o inseminare si dupa poate il incep. Nici nu stiu cum sa fac, ma gandesc sa incep tratamentul mai pe racoare. endo cred ca nu s-a refacut dupa laparo, ptr ca nu mai am durerile de dinainte la cm. O sa continui cu aspenter si medrol ptr ca am luat abia jumatate de luna. Ma gandesc sa treaca macar o luna sa vad rezultatul la o noua analiza. si poate schimb si laboratorul. Tu ai mai repetat analiza sa vezi cum evolueaza valoarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimica36 spune:

tinuta nu am mai repetat analiza. Cred ca ar fi bine sa o mai fac o data. cine stie, poate a scazut valoarea
Tie medicul ti-a dat aspenter si medrol ca si tratament pt anticorpi?
EU inca nu am reusit sa vb cu dr despre tratamentul cu aspenter.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

marimica, bioloaga mi-a dat tratamentul la ultima inseminare. M-am rugat de amandoi aproape de un an sa-mi dea tratament... ca inebunesc stiind ca am ceva ce nu poate fi tratat. Am momente cand imi vine sa iau tot tubul de medrol doar doar si-o face efectul mai repede. Am asa o bucurie cand inghit seara pastilutele. Din ce-am citit eu pe prospectul aspenterului nu are reactii adverse decat in cantitati mari. Cate o pastiluta contine aspirina intr-o cantitate f mica care face doar bine organismului ( acum nu stiu daca si anticorpilor). si bafta( repeta analiza sa avem ce compara). eu am facut-o doar la synevo, dar peste vre-o saptamana o sa caut si eu un laborator medsana( am vazut ca este unul prin cotroceni, pe la eroilor) sa mai schimbam ordinul de marime.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetelor
Am facut si eu anticorpii antispermatici si din pacate sunt pozitivival 36 facut la synevo peste 20 pozitivi.
Sunt asa de suparata si de nervoasa ca de aproape 5 ani ma lupt cu aceasta infertilitate si nimeni nu s-a gandit sa imi da sa fac si acesta analiza.
Voi ce credeti la aceasta valoare ce sanse mai am ?
sa mai sper sa nu e cazul.
Ce analize sa mai fac? E cazul sa faca si sotul meu ,sa fac si din glera? Am facut din sange.
am citit ca sansele sunt f mici.Daca voi ati reusit va rog sa-mi spuneti si mie.
Astept raspunsurile voastre


anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

anticorpii se fac din singe sau control ginek.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Anita anticorpii se fac si din sange si din glera.Din glera in ziua ovulatiei asa am citit si eu.
Fetelor ceva noutati in leg cu acesti anticorpi?
Ce metode folositi sa reduceti valoarea lor?
Haideti sa incercam sa ne impartasim mai mult din experientele noastre asa reusim sa fim si mai informate si mai optimiste.
Astept opiniile voastre .



anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

aruam, eu cred ca am ramas veterana la acest subiect cu anticorpii.
Am tot strigat si eu dupa ajutor in stanga si in dreapta, dar nimic. Dr. biolog de la inceput mi-a zis ca acestia nu se fac chiar asa singuri si ca sigur exista si o alta cauza. M-a indrumat spre laparoscopie, iar rezultatul a fost ca dr a avut dreptate(am endometrioza). Pana acum am facut 3 inseminari, 2 nereusite si la a 3 a astept rezultatul, dar de fiecare data bioloaga imi zice acelasi lucru ca ea nu crede ca anticorpii sunt problema ci ca endo. Deci..., sa ma pregatesc sufleteste de tratamentul cu diferelin.

Asta este, incerc sa ma mobilizez si cred ca de luna viitoare o sa incep tratamentul.
Te pup si D-ne ajuta sa rezolvam cat mai repede aceasta problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Citat:
citat din mesajul lui tinuta78

aruam, eu cred ca am ramas veterana la acest subiect cu anticorpii.
Am tot strigat si eu dupa ajutor in stanga si in dreapta, dar nimic. Dr. biolog de la inceput mi-a zis ca acestia nu se fac chiar asa singuri si ca sigur exista si o alta cauza. M-a indrumat spre laparoscopie, iar rezultatul a fost ca dr a avut dreptate(am endometrioza). Pana acum am facut 3 inseminari, 2 nereusite si la a 3 a astept rezultatul, dar de fiecare data bioloaga imi zice acelasi lucru ca ea nu crede ca anticorpii sunt problema ci ca endo. Deci..., sa ma pregatesc sufleteste de tratamentul cu diferelin.

Asta este, incerc sa ma mobilizez si cred ca de luna viitoare o sa incep tratamentul.
Te pup si D-ne ajuta sa rezolvam cat mai repede aceasta problema.

Tinuta iti tin puminii poate de data asta e sa fie cu noroc.
Imi pare rau ca pe langa asta de confrunti si cu endometrioza,dar trebuie sa fi optimista am o prietena care imediat dupa terminarea diferelinului a ramas insarcinata.
Astept vesti de la tine si muuuuulta bafta.


anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimica36 spune:

Buna fetelor

Ce mai faceti? Tinuta cum e cu inseminare? E cu noroc? S-a prins?
Azi am facut-o si eu pe prima, sper sa fie si ultima...


Pupici

Mergi la inceput