Anticorpi antispermatici

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Fetelor,

Referitor la pestera buclucasa, daca imi permiteti, eu sunt nascuta in acea zona si nu, nu am auzit de nicio vindecare miraculoasa si, ca un exemplu viu, am si vizitat-o de multe ori si iata ca inca ma chinui sa am un bebelas Legendele sunt legende, dar nu ne ajuta prea mult in lupta noastra. Pe de alta parte, recomand o vizita a pesterii, in scopuri pur turistice :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora70 spune:

Multumim Silvia pt informatiile de la fata locului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

si eu care deja facusem itinerariul
am 500 km pana acolo


adevarul e ca asa e, te agati de orice auzi, poate, poate o merge si la tine
oricum m-am distrat teribil cu "ia o pauza"
si cu siguranta vom merge sa vedem pestera



Despre infertilitate si nu numai :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Pastreaza itinerariul pentru la vara si neaparat fa o vizita pe acolo, sunt niste locuri foarte frumoase si nu o spun doar eu care ma trag de acolo, ci toata lumea care a trecut prin zona Munte, pesteri, manastiri, ceramica de la Horezu ... Si cine stie, poate pana atunci incluzi si burtica printre "bagaje"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanamar spune:

multumim Silvia, ai dreptate, ne agatam de tot ce auzim, este bine sa credem in sperante dar sa nu ne facem iluzii!!! eu deja am organizat plecarea dar nu si data...asa ca, poate astept pana la anu.
Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora70 spune:

Pai sa ne dam intalnire la pestera....nu mai scriu

asa e cu 'agatatul', subscriu...

va pup, o zi frumoasa si binecuvantata de Sfantul Mc Dimitrie pe care il praznuim azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

Buna fetele
Stiti cumva daca AA dau modificari ale spermogramei ?
Sau poate arata ca si una normala si problemele sa fie doar la posibilitatea lor de penetrare ?
Stiu cs AA se vad cu testul mar ca fiind legati de spermatozoizi

Aurora m-am tot gandit la tine, cum mai esti ?

_

PAI1-675-4G/4G-POZITIV HOMOZIGOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Prezenta AA poate avea ca efect aglutinarea. Depinde insa de procentul lor.
E adevarat ca testul MAR este cel mai relevant pentru determinarea AA, dar se poate face analiza si din ser (sange).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

elbereth multumesc
pai tocmai asta e, chiar de la laborator am aflat ca e posibil ca AA sa existe si sa NU apara aglutinare in spermograma

o alta aproblema ar fi ca nu multe laboratoare fac anticorpi antispermatici IgG, cum m-ar interesa pe mine
atunci vom face AAS simplu macar

daca e cineva cu spermograma ok si fara aglutinare si a descoperit ulterior AA, va rog sa-mi dati de stire

_

PAI1-675-4G/4G-POZITIV HOMOZIGOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_28 spune:

ANI.G,
AA dau modificari ale spermogramei, sotul a depistat AA il 2008 si de atunci toate spermogramele le are proaste(analiza facuta din sange).in mod special afecteaza ft tare motilitatea, in cazul nostru este undeva sub 5%.sper ca ti-am fost de folos, succes in continuare.

Mergi la inceput