Fulguleti de nov-dec-06 (168)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

wwooww, Manu, nu te-am mai vazut de 5 luni si pot observa bine schimbarea!!!! S U P E R!!! Ai slabit mult, iar noua freza+culoare te prinde tare bine! Unde te-ai tuns?
Dia, da, stiam ca este Montessori in Tm si in Buc....am frunzarit putin site-ul celor de la Bucuresti...Pare ok. Mie doar pretul mi s-a parut foarteeee mare. Pacat!...Si Denis va merge la o gradi privata, Tandarica pe numele de scena, din septembrie, si la fel vreau sa-l introduc si eu, treptat!
Dandusa, sar'mana de reteta...o sa incerc diseara sa vedem daca-i place!
Laura, tare m-a mai emotionat mesajul tau...tare frumos ai scris...uite si pentru tine, o mamica de nota 20!



Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

De acord cu Asiza. WOWWWW yagmur..freza ca freza...dar ce-ai slabit. Cat? 10 mai mult? Bravo. Spui si cum? Chiar meritai o coafura noua si tine-o tot asa....Mama ce draguta estiiii!!!

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Ruxandra, Dandusa...aveti niste copii deliciosi. Doamne ce poveste frumoasa de dragoste. Mai vreau!!!
Zilele trecute un baietel s-a asezat langa Sara pe bancuta a luat-o in brate si-a pupat-o...era mirata si fericita...io?...mi-au dat lacrimile.

Ktrinel....pozele spun altceva...ca ati dus-o-mparateste! Bine ca ai facut fata. Esti pustoaica si tu!

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by asiza
Dia, da, stiam ca este Montessori in Tm si in Buc....am frunzarit putin site-ul celor de la Bucuresti...Pare ok. Mie doar pretul mi s-a parut foarteeee mare. Pacat!...Si Denis va merge la o gradi privata, Tandarica pe numele de scena, din septembrie, si la fel vreau sa-l introduc si eu, treptat!


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!




pe site-ul celor din tm nu era trecut pretul... acum ca ai zis am cautat la buc si m-am cam socat, nu ma asteptam sa fie 1350 lei ... ma gandeam undeva pe la 8-900 lei, maxim 1000 ... cred ca acelasi pret e si in tm, sun maine dim sa vad, chiar sunt curioasa
deci va intoarceti in ro???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Buna, fetile!
Yagmur, fetitzo, arati SUPER !!! Ai slabit enorm si freza iti vine de minune! Ce mamica tanara si sexi are Luchita, norocosul! Da' ce-ai facut, mama draga?? Da-mi si mie reteta!! Pai cred ca nu se mai lucreaza deloc la voi in container, toti indienii, turcii, americanii sau ce natzii mai aveti pe-acolo, stau inlemniti si se uita la tine
Laura, mi se rupe sufletul cand citesc cum plange Dani dupa voi, offffff, acum parca incep sa savurez mai mult sederea acasa cu micutul meu. Imi spunea mami ca daca vreau pot sa ma intorc din vara la munca, ea se pensioneaza atunci, dar nuuuuuuu, nu mai vreau!!!!
Porumbito, da, da, bine zice Daphna, copiii simt daca mama e insarcinata, chiar inainte ca ea sa aiba alte semne si sa realizeze asta. Si tocmai prin asta se manifesta, sunt mai maraiti, vor mai mult in brate,etc. Si spune, scoatem majoretele?? Facem deja galerie Cleopatrei??
Ktrinelu, ce peripetzii de vacantza...oricum pozele sunt super, nu tradeaza nicio experienta mai putin fericita.



ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Vin si eu cu o intrebare, cam off topic ce-i drept, dar stiu eu k pe-aici pe la noi sunt fete pricepute in ale legislatiilor: care este statutul nostru, al mamicilor aflate in CIC ( angajate/ neangajate, salariate / nesalariate...casnice...sau cum ...???) si unde as putea gasi acest statut....
Stiu k avem contractul de munca suspendat si nu anulat , dar nu gasesc nicaieri nimic referitor la acest statut...Si am nevoie cat mai urgent...
va pupic..

Madalina35
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by madaluta

Vin si eu cu o intrebare, cam off topic ce-i drept, dar stiu eu k pe-aici pe la noi sunt fete pricepute in ale legislatiilor: care este statutul nostru, al mamicilor aflate in CIC ( angajate/ neangajate, salariate / nesalariate...casnice...sau cum ...???) si unde as putea gasi acest statut....
Stiu k avem contractul de munca suspendat si nu anulat , dar nu gasesc nicaieri nimic referitor la acest statut...Si am nevoie cat mai urgent...
va pupic..

Madalina35
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )




esti angajata cu contr. de munca suspendat pe per. cic-ului (dar ai acealesi drepturi ca si orice alt angajat, mai putin salariul ) .. zi mai exact ce vrei ca sa-ti pot raspunde concret.. ti-am trimis mailul meu pe PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

....stati un pic ca nu imi revin....asta e Yagmur, cea care se vaita mereu aici de grasimi si alte cele ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Fetelor nu la spital pleca inca, la alt apartament, dar totul e cu fundul in sus. Termenul de predare era pe 14 dar muncitorii inca n-au terminat tot, ne amana de la o zi la alta. Banca ne tine si ea pe jar o parte din apartament e achitata alta trebuie banca,raspunsul nu-l avem inca.Proprietarii de la apartamentul unde stam ne preseaza ca-l vand unde trebuie sa ne mutam muncesc inca la el, sper pana diseara sa termine. Suntem intr-o situatie tampitaaaaaaaaa

Stela 30s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by porumbita80

Fetelor nu la spital pleca inca, la alt apartament, dar totul e cu fundul in sus. Termenul de predare era pe 14 dar muncitorii inca n-au terminat tot, ne amana de la o zi la alta. Banca ne tine si ea pe jar o parte din apartament e achitata alta trebuie banca,raspunsul nu-l avem inca.Proprietarii de la apartamentul unde stam ne preseaza ca-l vand unde trebuie sa ne mutam muncesc inca la el, sper pana diseara sa termine. Suntem intr-o situatie tampitaaaaaaaaa

Stela 30s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)



of, asta va lipsea acuma... tinem pumnii sa termine repede si sa va mutati... poate de aia a si fost mario asa ieri, v-a simtit si pe voi agitati... sper sa va mutati si sa va linistiti... sa vina printesa cleopatra la termenul stabilit linistita si in casa terminata :)

Mergi la inceput