Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (131)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Papanash, vad ca ai chef de vorba
Mda, s-a cam "subtiat" activitatea pe aici. Dar e normal, ca zvarlugile noastre ne solicita mai mult...
Acum printesa doarme, de-aia mi-am permis si eu sa deschid laptopul si sa citesc ce ati scris azi.


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Melania, un pe cucuiul nazdravanului !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by luy

Papanash, vad ca ai chef de vorba
Mda, s-a cam "subtiat" activitatea pe aici. Dar e normal, ca zvarlugile noastre ne solicita mai mult...
Acum printesa doarme, de-aia mi-am permis si eu sa deschid laptopul si sa citesc ce ati scris azi.


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts




vorbesc si io cand pot
s-a trezit puiul si-l pazesc ca iar s-a focusat pe sertare si n-am luat aparatori ! mai am de raspuns din urma .pupam ochioasa mica si simpatica !

Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Papanash, si eu am primit borcanele Hipp cu curcan care expira pe 15.06.2008, dar am zis ca e ok, mai sunt 2 luni pana atunci. Astazi chiar i-am dat unul, pt ca dupa ce pusesem legumele in vasul de la mixer, sa le pasez, l-am rasturnat si s-au imprastiat toate pe jos. Si nu mai aveam altele, asa ca am apelat la borcanel, sa nu ramana fata nemancata
Am mai subtiat continutul cu supa de legume si a papat aproape tot ( ii mai dadusem inainte un pic de supa, asa ca nici nu aveam pretentia sa pape tot curcanul.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Salutam si noi mamicile prezente...si pe cele absente ca sigur absenteaza motivat.

Noi am devenit si mai alintati, a venit buni asa ca mai are un aliat....si ce repede s-au imprietenit...asa ca o sa intru si eu mai rar zilele astea.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ah, nu am bagat cablul de alimentare in laptop si mi s-a descarcat bateria ! Si n-am cum sa ma intind dupa el, ca printesa e in brate si o trezesc ! Tocmai acum, cand puteam si eu sa scriu linistita !
Asa ca trebuie sa inchid ! Revin mai tarziu, la schimbul 3 !
Mai, dar ce se intampla cu alehiam, stiti ceva de ea ? N-a mai scris de multa vreme.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Luy si noi am papat para in borcanelele hipp, nu este prea incantat, adevarul ca eu ii dau aproape zilnic para, dar facuta de mine...deh probleme cu constipatia.

Despre cele cu mancarica nu stiu ce sa zic, o sa incerc sa-i dau sa vad daca ii plac, daca da sa luam si noi in perioada cat suntem plecati de Paste......ma gandesc inca.

gata ma cheama datoria, vin nasi la noi, au aflat ca a venit mama si vor sa pape placinte cum se fac in Ardeal.....



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

eu sunt pe fuga... va zic buna ziua si la revedere in acelasi timp...

=======================================
Un soldat statea in post cand apare sergentul care-i spune pe un ton superior:

- Bai, ai grija ca trebuie sa vina generalul. Cand apare anunta-ma.

Peste zece minute apare iar sergentul care intreaba:

- Ma, a venit generalul?

- Nu, domnule sergent.

- Cand vine sa ma anunti.

- OK.

Peste o ora vine generalul. Soldatul il intreaba:

- Tu esti generalul?

- Da.

- Ai dat de belea, de cand te asteapta domn sergent!
=========================================================

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Myral, nici eu nu masor papa, la inceput am pus piureul in borcanel hipp, sa vad cam cat papa, dupa aia ochiometric.

Danielle, sa va aduca bucurii nasina, fara evenimente rutiere. E super ca nu-ti mai faci probleme cu bagajele acum, bagati cat vreti si ce vreti. Pupam Ebonee rasfatata, chiar daca nu suntem in categoria 'favoriti'

Devylla, nu e problema cu suzeta, Lui Andrei i-am dat-o de pe la 3 saptamani, ca eram panicata ca n-are puiul ce molfai, termina bibele in 5 minute si cand citeam ca alti bebei stateau la tzitzi cu orele ma gandeam sa nu-l defavorizez la alintat , dupa 2 luni a renuntat singur, fara nici o interventie. Ce efecte secundare ? E bine sa adoarma cu ea, o sa renunte singura cand se satura, e o alternativa buna a suptului de deget.

Adimercedes, sunt simpatici foc cand dau ei semnalul de foame plescaind, eu de mila lui n-am reusit sa-l filmez cand face asa, poate reusesc zilele astea.





Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Mai dar ce naiba au dat borcanele la promotie aproape expirate?
e vorba de copii!!!!sunt incredibili......ca si tara in care traim!!!!
ca sa nu mai vorbesc de preturi care sunt mai scumpe decat in magazin, mi-a zis un amic care lucreaza in bransa de jucarii pt pitici...deci nu numai ca nu le dau mai ieftin, ci maresc si preturile!!!!
inteleg ca rox incepe serviciul?????parca ieri discutam despre herghelegiu si ne plangeam de greturi:))))
eu inca mai stau cu zapacitii astia, cred ca prin august, septembrie incep si eu!


Mergi la inceput