Rahova sau apropiere(42)

Rahova sau apropiere(42) | Autor: monica-elizabet

Link direct la acest mesaj

Capitol 41


Mic indrumar despre cum se deschide un capitol nou:
1.Mergeti pe primul mesaj al unui capitol, cum ar fi asta de fata, apasati butonul "reply with quote" (are o sagetuta verde pe el) de deasupra mesajului, selectati tooot mai putin semnatura celei ce a deschis capitolul respectiv, dati copy si inchideti fereastra respectiva.
2.Apasati butonul "Subiect nou" (partea dreapta sus a pagnii DC) si vi se deschide o fereastra similara postarii de raspuns. Puneti titlul capitolului iar in corpul mesajului dati Paste la ce ati copiat anterior.
Asta e tot!!!

PS: pentru avansati dupa ce deschideti capitolul nou, intrati pe el, copiati link-ul din bara de sus, intrati pe vechiul capitol si dati un mesaj cu acel link ca sa stie lumea unde e capitolul nou.




Rahovistele:
aissa (19.12) mami de Ale (30.09.2004)
anangel-lexi mami de Maria Cornelia(20.09.2006)
anculina
andreap mami de Maria (7.11.2004)
andre_ea (22.01) mami de Tudor (10.08.2005)
alinutzaa (11.04)
cgaby
cristinaT
Dory232002 (12.11) mami de Alexa (20.10.2005)
kris
mama_lui_alin
Miag mami de Roli
MIRCLAU (27.01) mami de Andi (10.09.2005)
miha
miria cristina (17.04) mami de Maria Damiana (05.11.2004)
Monica-Elizabet (29.10) mami de Alex (7.06.2001) si Ruxi(16.12.2004)
Preda-Vicky (29 iunie.67') Dani (24.nov.2000)
ralcat mami de Mihai Cristian (27.10.2005)
turttle
viovio mami de Bianca (22.12.2004)
violeta69(17.sept.69') mami de Mihnea (8.06.2000)







monica


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

va si va las o fierbinte pe masuta
daca vreti si-un Donut nu f reusitda cu lapte sau cafea merge
sa aveti o zi buna


monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:


buna dimineata!
Ruxi a reusit la gradi!!!
ce ma bucur
si mami tu ce faceai pe la colturi? lasa fata sa se bucure ...cand o fi la intalnire o s-o urmaresti la fel?!
glumesc....
Dory cum a fost la interviu?
merge? sau nu ti-a placut?
Vicky,sanatate lui Dani....acum e si de la vremea asta schimbatoare,ca acum e f frig si maine e f cald!poate ca nu o sa fie rau....poate ca e doar o forma usoara...
felicitari pt Fb-ul de la mate!
azi avem Cangurul....
nu imi mai fac sperante ca stiu ca nu o sa fie atent!
pt ca asa facem mereu si acasa stie si cand ajunge in fata foii zici ca e plecat cu sorcova

ca am facut testul aseara si a stiut tot...da' ce te faci daca acolo ii zboara mintea cine stie pe unde?!

ieri mi-a spus mama Ioanei,colega lui de clasa si de semi ca a stat de vb cu doamna si ca a venit vb si de Mihnea si i-a spus ca-i pare tare rau ca e asa imprastiat,ca e f inteligent dar f imprastiat!
no...acum sper sa-si revina vreodata.....si 'vreodata"asta sa fie mai curand

va pup si sa aveti un we fain!!



Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Multumim pentru felicitari. O sa va arat poze cand o luam
Vio, succes lui Mihnea la "cangur"!!!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor,
sunt inainte de patrulare
vio, bafta lui mihnea astazi la cangurul...sau mai bine zi ce-a facut? ca deja cred ca s-a terminat
vicky, cum este dani azi/?
lexi, ok le asteptam
Doryyyy...pe unde esti?
Mirela raluca, crisc, andreap, viovio,miria,andre-ea pe toate sa aveti un we minunat

monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

, cam somnoroasa. Dani a inceput sa tuseasca, de azi-noapte, o tuse de-aia seaca, la un moment dat nici voce nu mai avea. Peste zi e mai bine, stiu ca noaptea incepe "concertul" ca sta culcat.
Asa ca am tras chiulul si azi, acum eu sunt la servici, el la after, iar maine am hotarat ca venim amandoi la servici. Asta numai in cazul in care se simte bine!
Nu am chef de nimic, e asa frumos afara ca as merge la plimbare. Dar la praful care e in oras, nici de asta nu-mi mai arde.
si spor la treburi.


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna,
daca o fi
Mihnea a facut varza la testul cangurul...
a fost destul de usor...pt mine
o doamna le-a spus ca unde nu stiu sa treaca mai departe si a trecut si el...vreo 10 probleme din 24
ca i-a fost lene sa citeasca....
ca daca i le-am citit eu,mura'n gura a stiut
conform bunului sau obicei....a ratat!
asta e,acum next time!!!


Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna ziua fetelor
eu iarasi stresata,ocupata si super aglomerata...
suntem bine,pe data de 7 a nascut verisoara mea o fetita de 3.650kg si am tot fost pe la spital,pe la ea si este o dulceata de fetita sanatoasa tuuunnn,ne-a propus sa o si botezam,si binenteles ca am acceptat imediat pt ca nu aveam decat baietei finuti si nici o fetita
o va chema andreea-cristina,asa ca suntem in febra pregatirilor pt ca acum trece timpul si vreau sa fiu pregatita cu tot ce este necesar
vroiam sa-i spun LA MULTI ANI !!! alinutzza graviduta daca mai intra pe la noi,dar cred ca acum deja este o mamica fericita
VIO nu trebuie sa te superi din atat,sunt altele mai nasoale in viata,lasa ca ai sa vezi tu cand o fi mihnea mare,ai sa-ti aduci aminte cu drag de aceste teste si "suparari"
MONICA ma bucur ca ai inscris-o pe ruxi la gradi,in colectivitate le este muuult mai bine decat acasa(oricum eu am o "manie"cu colectivitatea)
VICKY multa sanatate lui dany
LEXI sa ne trimiti poze
DORY ce mai zici?
va pupic pe toate va las ca trebuie sa mai plec si acasa,un weekend placut si pupici la toate fetele

MIRELA mami de andreas nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna din nou,
astazi ruxi a stat pana la 11.15 la gradi(cred ca daca nu ma duceam dupa ea ar fi stat pana la sfarsit) dar asa daca m-a vazut si am intrebat-o daca vrea sa mergem acasa a zis ca da...sa mergem
mai venisem intre timp si d-na de la paorta mi-a spus ca totul este ok si sa ma plimb linistita asa ca i-am ascultat sfatul si acum ma dor picioarele de mor da' uite-asa mai fac si eu ceva miscare..nu strica
Mirela, sa-ti traiasca finuta si sa fie sanatoasa
Vio si alex a zis ca a scris cu o greseala azi la dictare in loc de E a scris I (asa normal se aude cu I dar la sfarsit trebuie scris cu E) eu sunt multumita(desi in fatza lui nu ma arat prea satisfacuta pentru ca stiu ca poate sa scrie f bine dar la fel ca mihnea..nu este atent...
vicky sanatate multa si sa va faceti bine repejor
pe toate


monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

'neata,
yo sunt la birou azi asa ca va las cafelutza
Mire,felicitari pt BB si pt nashit!
sa va traiasca si sa va bucurati de ea!

Monica,ma bucur ca Ruxi se adapteaza f bine la gradi!
ea oricum e sociabila(ca a avut mami grija)....
o sa-i fie f bine......sa vezi cand o canta si o recita in portugheza!!!

aseara am fost la sport...dupa 2 saptamani...pe mine m-a terminat,ma doare peste tot...azi dim. m-am ridicat din pat cu macaraua!

pe Mihnea nu mai sunt suparata...ce sa-i fac?!el inca copilareste!
o sa-si dea drumulodata ...si ce fac ei acum la clasa I-a nu e vital... nu e prost,nu a ramas codas,dar nu se aduna la teste!
sigur ca orice parinte isi doreste sa fie cel mai cel...si cadaca nu e cum te astepti esti dezamagit,insa nu toti copii sunt la fel si mai ales nu sunt ca noi...
sunt alte persoane cu alte personalitati...eu incerc sa nu-l schimb si sa-l fac cum vreau eu...
sa ramana cum e el....
asa ca am hotarat ca tb sa inceapa sa citeasca,ca aici e lenea cea mare...ca daca citeste, stie sa faca si problemele,daca asteapta mura'n gura nu-i mai da nimeni...

asa ca azi i-am lasat lista lui tati
2-3 pag de citit(ca i-am cumparat enciclopedii ieri)
3-4 propozitii dictare
3-4 cuvinte cu silabe amestecate din care apoi sa ghiceasca cuvintele

la mate sa scrie nr pare si impare pana la 100
sa faca 10-15 exercitii cu nr pana la 100



so, azi tb sa termine tot ca maine sa stam linistiti!
poate mergem la un gratar daca o fi frumos afara!

eu cu casa oricum sunt vraiste...nici nu stiu cand o sa fac curat...si sincer acum nici nu-mi mai vine ca am gasit pe cineva sa vindem(ne da banii si ne mai lasa sa stam cat vrem noi....e o cunostinta) si apoi sa ne mutam mai spre 13 sept...mai aproape de scoala!
da' oricum mai dureaza 1-2 ani.....deci 1-2 ani nu pot sta asa
asa ca ......tb sa ma gandesc cand si cum ma apuc

gata,ca v-am zapacit
sa aveti un we frumos!

pupici,


Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

pe toate
noi am fost astazi la zoo, a de obicei astia mici nu mai vroiau sa plece de-acolo, ba la animale, ba in parc, ba la terasa...uite-asa numai furtuna(care a venit spre seara) ne-a putut goni acasa
vio, ce de sarcini ai lasat pentru acasa...sunt curioasa, le-au rezolvat amandoi?


sa aveti o Duminica placuta

monica


Mergi la inceput