Iasule, mandra cetate (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Carmen, nu te-am intrebat inca, dar eu incep sa ma preocup, macar asa, cu gandul: te-ai interesat de vreo invatatoare pentru Alex? Vizezi vreo scoala? (si de ce Alex nu are voie antibiotic? parca asa spuneai)

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multumesc pt raspunsuri - si mai astept si pe cel de maine, in legatura cu inscrierile.
ce inseamna "rezervare"? faptul ca il trece o dna intr-o agenda?

Carmen, nici nu stiu ce a avut / are; a inceput cu febra de marti seara; nu ceda la antitermice, de fapt se ridica la mai putin de 2 ore; joi seara eram cu el la spital, cu 40 de grade; au pus diagnostic "angina pultacee" - diagnostic infirmat insa in urma unei hemoleucograme, care arata virus si nu bacterie; deci i-au dat copilului antibiotic degeaba, copil cu fond alergic...
abia duminica dimineata a scapat de tot de febra (antibioticul l-am intrerupt de sambata), in schimb i-a aparut o eruptie pe piele; suspectam alergie la antibiotic sau ... roseola infantum - boala destul de rara descrisa si aici pe DC, pe care de obicei o fac copii mai mici de 2 ani, dar nu si al meu, cunoscut drept "canutza".
ca sa sintetizez intr-un cuvant: cosmar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ghinetz
Cristina, oficial atunci incep. Adica atunci duci dosarul. Dar rezervarea se face cu muuuult inainte. Desi tu, fiind in zona, ai prioritate.



Unde e gradinita asta?
Noi inca nu ne-am pus serios pe cautat,dar pe unde am fost la fel ni s-a spus:in iunie.

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Cristina si Lacramiora,sanatate multa la puiutii mici!

Socrul unei verisoare a cazut la pat,e grav bolnav,nu se stie cat mai traieste... Ar avea nevoie de cineva care sa o ajute pe soacra-sa sa-l ingrijesca.Cunoasteti pe cineva?



Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Lacramioara, bine ca v-ati inzdravenit. Sanatate si aveti grija de voi.

Herra, imi pare rau pentru Vlad. Posibil sa fie de la antibiotic alergia.
Si noi ne-am ales cu una in zona funduletului, dupa ce am terminat antibioticul.
Sanatate!
Despre inscrieri la gradinitza, nu stiu nimic.

L_carmen, noi, cele care avem copiii inscrisi la gradi, trebuie sa facem alt dosar? Sau...?

Darria, voi ce mai faceti?

o noapte linistita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

quote:
Originally posted by mephala30
Darria, voi ce mai faceti?


Activitati de pitic. Stii tu mai bine ce ghidusii fac si motzocurile de rigoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Miki, Miha,Oana, Carmen, Darria, Mephala multumim pentru sustinere si speram sa scapam repede.
Oana, multumim de sfat. Am sa incerc.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Miha, nu are rost sa te agiti. Ce a fost a fost. Capul sus. Tu vei ramane pentru noi mereu aceeasi, asa ca nu are rost sa fii suparata. Eu am o impresie foarte buna despre tine, si n-am motiv sa mi-o schimb.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

'neata! Inca o zi insorita... Mi-e din ce in ce mai greu sa stau in casa. Haideti la un ness ca dupa aia cred ca-mi fac drum pe undeva. M-as duce pana la mama, da' azi vin sa-i puna tamplarie noua la balcon si tre' sa fie un deranj... Mi-a zis cineva de un magazin misto pe cuza voda ("Maria") unde, se pare ca sunt posete faine (de inlocuitor, e drept) cu 5, 6 sute de mii. Poate-mi fac curaj si ma duc pana acolo. Sa aveti o zi buna!

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

neatza, am pregatit ceaiul verde, cine doreste.

Miki, cumparaturi placute, daca hotarasti sa iesi din casa.

Herra, Darria, .

Mergi la inceput