Iosup greseste sexul?

Iosup greseste sexul? | Autor: Nerantula

Link direct la acest mesaj

La 11 saptamani si 4 zile, in cadrul unei ecografii amanuntite la Iosup, acesta ne-a spus ca va fi fetita (fara macar sa-l fi intrebat), fara nici o ezitare.
Astazi, la 15 saptamani si 2 zile, am fost la ginecologul care-mi urmareste sarcina si acesta a spus ca sunt 85% sanse sa fie baietel .

Eu n-am auzit pana acum ca Iosup sa se insele asupr sexului copilului .. ce parere aveti?

15+

Liniuta noastra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gianina spune:



Eu la a doua sarcina am facut echo la iosup cand aveam 12 saptamani si 3 zile si nu a gresit sexul.

sarcina usoara in continuare!

Gianina, mami de Simona Andreea (24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Aflarea sexului 100% se afla dupa 17-18 sapt.Stiu ca Iosup s-a mai inselat numai la sarcini mici.

Tecky 27 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

La eco de trim I, facuta la aproape 11 sapt, dr.Iosup mi-a spus ca el a vazut un baiat la mine in burta.
Fetita mea a implinit de curand 7 luni...

Deci, se pare ca se mai insala si Iosup, ce sa-i faci?!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Am inteles ... orice, sanatos sa fie atunci ...

Gianina, Bernix, sa va traiasca printesele .. eu se pare ca voi visa se acum la un printisor :)

15+

Liniuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

e mult prea mica sarcina ca sa-si dea seama 100% de sexul bb-ului...eu am aflat abia la 21 de spatamani ce voi avea...si inca ma astept la surprize:)))

alexutza 5 ani si Teodor Mihai

AMR:5 zile???
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

La mine la ambele sarcini in saptamana 12+ mi-a zis ca e baietel, si asa a fost. Al doilea inca nu l-am nascut, dar am facut amnio si e baietel.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Se mai inseala si dr Iosup, ca si altii cred :-)
DIn intamplare, eu am facut la dinsul o echografie pe la jumatatea sarcinii, cand stiam deja ca va fi baiat (de la dr-itza care mi-a facut de-a lungul sarcinii toate echografiile)si dr Iosup mi-a facut o poza si mi-a zis 100% fetitza, se vad labiile!!!!
Si nu am fetitza, ci baiat!



"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

da .. e baietel

15+

Haiduc iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Reloaded

E a doua sarcina acum, eco la 11s, Iosup zice iar ca e fetita si cica acum nu se mai schimba ... sa vedem

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si neghinita

Mergi la inceput