HELP! Panaritiu la o bebelusa de 3 luni

HELP! Panaritiu la o bebelusa de 3 luni | Autor: ciarli

Link direct la acest mesaj

Fetelor, va rog sa ma ajutati daca v-ati confruntat cu aceasta problema. Cineva mi-a spus ca a folosit Fucidin. Dr. a spus ca fucidinul este pt infectii date de fungi, iar panaritiu e un streptococ. Am incercat tot ce mi-a spus dr dar nu a trecut (dureaza de vreo 10 zile). Imi e foarte frica pt ca stiu ca e periculos. Prima falanga deja e vanata, si nu se vede ca ar fi copt (adica puroi).

Multumesc si va pup

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zmotocel spune:

imi pare rau sa aud asta :(
eu de fiecare data cand aveam panaritiu foloseam spray oximed. a functionat de fiecare data in cateva zile. contine un antiseptic si un antibiotic local, fiind defapt special pt arsuri.
si compresele cu rivanol sunt de ajutor.
multa sanatate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

M-am confruntat si eu cu problema asta cand era de vreo cateva luni si la noi a trecut cu rivanol. Dar nu era vanat avea doar o punguta mica de puroi langa unghiuta. Eu zic sa mergi si la alti doctori daca vezi ca nu ii trece. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirrella spune:

Nu stiu daca e periculos,insa fratele meu a avut si stiu ca e foarte foarte dureros.Am sa retin si eu solutia cu oximed,eu am mereu in casa si e bun,mai ales ca nu doare,nu ustura cand il aplici.
Sanatate micutei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Fetelor multumesc mult.
Aseara am fost la Grigore Alexandrescu pt ca mi s-a parut ca umflat foarte tare. Sigur, recunosc, sunt foarte paranoica. Am intrebat-o pe dr daca e pericol sa-si piarda degetul. Si a ras de mine..a zis.."haideti doamna, nici chiar asa paranoica" Mi-a spus sa o dau numai cu rivanol. Sa vedem cum evolueza. Multumesc mult pt raspunsuri

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput