LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Ian a inceput sa manance din ce in ce mai mult. Adica ii dau sa manance cam la 2 ore si jum. si inca mai cere de mancare.
De maine mi-am propus dupa ce fac ciorbita pentru noi sa ii dau si lui, eventual sa ii pun si putina paine in ea.

Meniul nostru zilnic arata cam asa:
- pe la ora 7 titi lapte
- pe la ora 9.30 un mar ras + cereale biscuiti (cam 250 g) + doi biscuiti pe care ii rontaie singur
- la 12.30 legume cu carne (vita, pui, peste sau ou) 250 g + o bucata de paine
- la 16 si un pic un iaurt de 175 g + o banana mare + un biscuite
- la ora 19 ii e foarte foame si ii dau cam 230 g lapte formula cu cereale de seara si inca o bucata de paine
- la ora 20.30 titi lapte din ambii sani pt. ca ii e foarte foame
- daca se intampla sa se trezeasca papa titi lapte ( nu prea se mai trezeste noaptea decat fff rar desi trebuie sa ii iasa maselutele nu mai e agitat in timpul noptii asa ca la incisivii de sus)

Eu consider ca mananca suficient insa el nu se satura. La pranz cand am ii mai dau si desert facut de mine in casa.
Meniul e destul de variat, cam toate legumele si ii fac diverse combinatii. Pana acum nu a refuzat nimic. II multumesc din suflet ca e asa. Compenseaza lacrimile pe care le-am varsat cu zana.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Kitty sa dea D-zeu ca rezultatul sa fie asa cum va doriti voi si noi suntem alaturi de voi in incercarea asta grea prin care treceti. Sa ne dai vesti bune


Si pentru ca sunt codasa la capitolul urari , va rog sa ma iertati si sa acceptati mai tarziu urarile de rigoare LA MULTI ANI !!! pentru:
Iarina ,Mousa , Danuta, Andrei Calin , Mara, Riana Maria, Raluca Maria , Carl , Darius , Amalia Elena , Carla Maria , Andrei

Zadi ce bine papa piciul tau, noua ne trebuie o saptamana sa mancam ce ai spus tudupa lupte seculare ....

Anaalina , mami de Catalina Teodorahttp://community.webshots.com/user/anaalina(30.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Kitty- Dumnezeu sa va ajute sa fie totul bine. Noi o sa ne rugam pentru puiuta micuta sa fie sanatoasa si cele rele sa stea departe de ea, si pentru voi parintii - sa aveti putere sa treceti peste tot cu bine.

Doamne ajuta acest ingeras, fii alaturi de ei in aceste momente grele.

Balul Cotofenei sau un anisor al ingerului nostru

Aliona , mami de printesa Ilinca (6 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Kitty, sa va ajute Dumnezeu si sa ne asculte rugaciunile. Nu am cuvinte, sunt incremenita de cand am citit si nu pot crede asa ceva. Giulia este o fetita sanatoasa, voioasa si frumoasa! Va imbratisez cu drag si nu-mi doresc decat sa aud vesti bune!

LA MULTI ANI!Sa fiti sanatosi, voiosi si voinici!pentru


Vlad Gabriel de mami Radcarmen

Tony Leon de mami Claudi@

Luca, dragostea mea

Luca luna VIII

Luca luna IX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

La multi ani Vlad Gabriel si Tony Leon
Sa va fie viata frumoasa si sa va bucurati impreuna cu parintii de sanatate si multe impliniri!



Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

Buna dimineata,

Azi ne vom ruga pt Giulia si parintii ei.

Sunt de acord cu Elyanne: am tot citit despre diagnosticul pus. M-am gandit la ce ne-a povestit Kitty despre Giulia, m-am uitat la poze si REFUZ sa cred ca este corect.

Asteptam cu mare interes vesti de la Kitty.

Zadi si Matei trece printr-o asa zisa perioada de “foamete”. Mananca si mananca si mananca! Sa te fereasca Sfantul sa crezi ca a terminat, sau sa te ridici dupa un servetel si sa te indepartezi cu castronelul ca urla nenica de zici ca nu-I adevarat!
Am patit si noi intr-o seara sa “ceara” mancare la 1 ora – 1 ora jum. La 17.00 a mancat 1 cubulet de branza topita si jumatate de felie de paine cu pate si n-a mai vrut. La 19 a mancat la masa ca tati: 2 cubulete de branza topita+painica+1 iaurt mediu cu fructe. La 20.30 plangea si plangea si nu-i intram cu nimic in voie. Eu ma gandeam “ia sa-i fac niste lapte cu cereale, dar mai mult ca sigur le arunc”. Sotul imi zicea: “auzi, ia mai da-i ceva sa manance ca prea plange a bleg”. Si i-am dat. Si a “ras” 1 cana cu lapte cu cereale .
Asa ca sunt “in crestere”.

Sa aveti o zi buna!


mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

LA MULTI ANI, VLAD GABRIEL!!!!!

LA MULTI ANI TONY LEON!!!!!




Draga mea Kitty,m-am trezit cu tine in gand si tot cu tine am ramas.M-am rugat tot week-ul, m-am rugat si dimineata, ca tot zbuciumul vostru sa dispara.Nu pot decat sa banuiesc ce este in sufletul vostru de parinti.Un lucru insa este cert! Sunteti niste parinti absolut minunati si Doamne, Doamne stie asta!

Doamne, te rog din sufletul meu sa ai grija de Giulia si de familia ei.Fereste-i de rele si de greutati si readu-le zambetul.Si te mai rog Doamne,sa-i trimiti pe ingerasi sa le fie sprijin.

Va pup si aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

Kitty, suntem si noi alaturi de tine si ne rugam ca totul sa fie bine. Dupa cum spun si fetele, se poate sa fie doar un diagnostic gresit. Daca ajungeti in Timisoara iti trimit pe PM si numarul meu de telefon si poti sa ma suni pentru orice (sper totusi ca vor afla azi ca s-au inselat si nu va fi nevoie de investigatii suplimentare).

Erori medicale exista - cand am fost cu Alexandra in spital era cu noi in salon o mamica cu un bb de 2,5 luni, suspect de intoleranta la lactoza, tratat pt asta de la 3 saptamani. In 2 luni pusese in greutate 200g, venisera cu el cu ambulanta de grad 0, era foarte grav (vomita si avea diaree), ca sa descopere in spital ca avea un microb in intestin, luat mai mult ca sigur din maternitate (de la Arad),
i-au dat tratament tintit, cf antibiogramei, iar ultima data cand am vb cu mama lui erau acasa, pusese 700 g in o saptamana, si nu avusese de fapt niciodata intoleranta la lactoza.

ne ca totul sa fie bine!

Anca, de www.TickerFactory.com/][/url]" target="_blank">MARIA ALEXANDRA - 28 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

Neatza!

Kitty- tinem si noi pumnii sa fie totul bine cu Giulia! Diagnostic gresit.... asta e la ordinea zilei la noi in spitale... eu am fost diagnosticata cu Leucemie si mi s-au mai dat cam 6 luni de trait acu 12 ani si dupa cum vedem cu totii.... nu am nimik serios. Asa ca eu sper sa se fi inselat si doctorii tai.

LA MULTI ANI !!!!
TONY LEON SI
VLAD GABRIEL


SA FITI SANATOSI, CUMINTI SI SA LE ADUCETI PARINTILOR NUMAI BUCURII !!!!!

la toata lumea de la Doina & BB Radu (23 Martie 2007)
Poze Radu
Filmulete Radu
Varsta lui Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

LA MULTI ANI!
VLAD GABRIEL
TONY LEON



Kitty - Eu cred ca soarele va veni astazi pe aleea ta...!

Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput