Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Alina, probabil tot un scaun de genul asta vom lua si noi...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Jasmin, Ralucis, Miha, unde sunteti?

Stefi, daca nici noaptea asta nu dormi, vin cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna!
Ank83, sa-ti traiasca flacaul cel mare!Cetare e cum sta in fundulet...mie mi-e frica sa o pun pe Ana
pussi , eu zic sa le faci analizele pt. Ca, ca de ex. Ana are Ca cam mare...ea nu va primi suplimentar
Adinag, ce gest tandru...cred ca pt. asemenea momente se merita sa mai facem si bb2; ce imbujorata era micuta!super draguta ca si copilasii de pe felicitarile de iarna
Vasari , si eu tot la asa ceva m-am gandit, am vazut la miniblue, de la stokke, ceva lemn inghis la culoare,dar nu stiu daca se da pe spate, ca acum la 4,5 luni-5 luni inca nu as aseza-o in fundulet, ea mananca in scaunul de masina sau in cadita de baie

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

m-a terminat
de 23,30 cand am asezat-o in patut pana la 00,45 a marait... de 100 de ori m-am dus sa-i pun suzeta , sa-i dau o gura de lapte , ceai, sa-i trag caruselul
e constipata, acum bea humana...oare de la laptele asta?? Referitor la Humana , oricat de calda as pune apa tot vad ca raman pe peretii sticlutei particule gelatinoasa nedizolvate ... asa e si la voi? mi-e frica sa nu aiba ceva la stomac daca nu se dizolva calumea tot laptele
fetelor , care ati folosit lactogen?...e bun, are efectul descris pe cutie?? ii pun in fiecare zi un plic de biotics, dar vad ca nu are efect, ceai nu bea decat vreo 20-30 ml/zi..ff putin
poate o rezolv cu niste suc de mere...o sa-i dau maine

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

iarasi sunt singura pe aici...dar ce sa fac ...asta e
nu mai stau... daca-mi raspundeti, voi citi maine dimineata sau poate numai maine noapte
La multi ani! urez bebeilor :Matei, Alexia, Luca, si sa se bucure de ei mamicile AndreB, Aralia si Roxx

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

quote:
Originally posted by popbianca

m-a terminat
de 23,30 cand am asezat-o in patut pana la 00,45 a marait... de 100 de ori m-am dus sa-i pun suzeta , sa-i dau o gura de lapte , ceai, sa-i trag caruselul
e constipata, acum bea humana...oare de la laptele asta?? Referitor la Humana , oricat de calda as pune apa tot vad ca raman pe peretii sticlutei particule gelatinoasa nedizolvate ... asa e si la voi? mi-e frica sa nu aiba ceva la stomac daca nu se dizolva calumea tot laptele
fetelor , care ati folosit lactogen?...e bun, are efectul descris pe cutie?? ii pun in fiecare zi un plic de biotics, dar vad ca nu are efect, ceai nu bea decat vreo 20-30 ml/zi..ff putin
poate o rezolv cu niste suc de mere...o sa-i dau maine

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia



Noi suntem mari consumatori de Humana si da, cam constipa; Alexandra face o data pe zi in general, si mai spre solid, scuze pt detalii . Mie mi-a zis doctorita sa il fac un pic diluat, adica sa adaug cam 5-10 ml in plus.
Si da, raman particule pe sticla, e absolut normal; spunea o mamica pe aici de ce anume, dar nu mai tin minte; si noi ne intrebam daca e bine sau nu si oricat zbateam saracu' bibe tot ramaneau.
Alexandra bea cam 50-60 ml de ceai pe zi (babycalm de la fares) si e ok.

Oana de Ana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Aaaaaaaaaaa si sa dau si eu la ora asta matinala, cand Alexandra a mai ras un bibe de 170 ml , un ceiut fierbinte, ca eu nu stiu sa fac o cafea asa de buna cum stie Stefania

Oana de Ana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Ancutule ramasesem datoare cu un raspuns :
- nu e devreme pentru branzica de casa facuta cu iaurt
Avantajul la branzica asta este ca iese mult mai cremoasa si mai gustoasa decat cea facuta cu calciu lactic.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Si aburinda si tare buna iar pentru BB mare !

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Neata !!!!

Azi sunt matinala ... va ofer cafeluta de dimineata si sper sa nu ma bata stefania ca i-am luat painea de la gura . Aaaaa, si dau si de baut azi ... pt. iubitul meu sot si taticul nostru minunat!!!!

anka - e mare, dar arata bine Raulito ... adica arata mai mare decat varsta lui, dar nu inseamna ca nu-i sta bine ... maaammmaaa ce frumusel e cum sta acolo in fundulet !!!
Si mie toata lumea imi spune ca Silvia arata mai mare decat este ... cam cu 2 luni inainte ... are si ea niste falcute pufoase si e inalta ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput