Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (42)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

multumesc pt. aprecieri
ancutaD destul de greu, am fost singura cu ele de vreo 2 sapt. Abia ieri am reusit sa merg sa platesc facturile scadente Asta este.

Unde gasesc si cum se numeesc biscuitii fara gluten? Ca eu le dau cereale amestecate cu fruct.

Mihuta, vali referitor la lacrimi: Elena mi-a plans cu lacrimi de la inceput, Ana abia de pe la 2 luni.

Cu mesele, avem tot 5:
- ora 6 lapte : 100-200 ml
- ora 10 masa de fructe: 100-120 ml de cereale amestecate cu fructe + 40 ml suc de fructe. Elena manaca mai putin ca nu-i place marul, de maine bag banana
- ora 14 : 100-200 ml lapte... o sa bag legumele peste 2 sapt.
- ora 18: 120 ml cereale, mananaca mai mult daca le dau, dar nu mai mananca seara
- ora 21:30 : 100-200 ml de lapte

Dupa cantitatile mele sa nu va luati ca noi avem doar 5.5 kg.

va pup si sper sa am timp sa intru.





PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

Cristina, de obicei mai are o masa pe la 3-4 dar depinde...au fost saptamana trecuta vreo 3 nopti cand nu s-a trezit...a fost asa de bine... dar eu tot m-am trezit sa vad ce face ca nu ma puteam obisnui ca nu se trezeste... dim se trezeste pe la 7-8 si apoi doarme cate 3-4 reprize de 30 min...si seara la 8 -9 pica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

si ca sa va mai zic cate ceva: am facut vaccinul de 4 luni...Infarixul.. Ana mi-a facut febra, noroc ca era tatal meu la mine si n-am fost singura cu ele.
Dr.-ta mi-a zis sa le pun sa stea intre perne si in scaunul de luat masa.
Ortopedul, ca am fost la eco de sold, mi-a recomandat masaj la picioruse datorita prematuritatii si inghesuielii din burtica.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Pussi pupici la gagici!Sa va traiasca!
Cred ca e un pic cam greu dar cred ca super sa ai doi bebei asa mici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Pussi..ai niste printese ADEVARATE! Sa-ti traiasca...sunt superbe si pe zi ce trece si mai frumoase se fac!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

Pussi deci ti-a recomandat sa le pui in scaunul de luat masa....ca si Iulia vrea numai\in funduletz si parca nu imi vine sa o pun deja...eu am un balansoar si o pun acolo...voi deja sunteti destil de diversificate...si aveti 5 mese ,noi numai 4 si uneori noaptea cate 70-90...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

quote:
Originally posted by g24hit

Cristina, de obicei mai are o masa pe la 3-4 dar depinde...au fost saptamana trecuta vreo 3 nopti cand nu s-a trezit...a fost asa de bine... dar eu tot m-am trezit sa vad ce face ca nu ma puteam obisnui ca nu se trezeste... dim se trezeste pe la 7-8 si apoi doarme cate 3-4 reprize de 30 min...si seara la 8 -9 pica...

ENI si IULIA( 13.11.2007)

Am inteles credeam ca nu mai are nici o masa...asa si a mea baga acum la 12-01 si apoi la 6 si doarme pana la 9-10!
Ziua doarme mai ales dupa masa de la 3 doarme vro 4 ore!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

Ecaterina, cum stati s\cu mesele? noi tot asa prost...si am ajuns sa ma bucur ca mai vrea o masa noapte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna!
multumesc tuturor pt. urari, va oferim cate o - tortul la 6 luni, atunci ii fac si petrecere (pe Sebi il aniversam cu tort luna de luna,pana a implinit un an; acum de abia imi mai amintesc cand face luna, de asta nici nu va mai urez zilnic tuturor La Multi Ani,sper sa nu va suparati)
Nu am citit tot din urma, eu nu mai intru pe net decat f. putin, este Sebastian in vacanta (de summit) si nu am loc de el- prefer sa nu il deschid, ca ar sta toata ziua pe el- de limite nu intelege...)

Multa sanatate celor bolnaviori, insanatosire grabnica!
Din ce am retinut,la ce nu s-a raspuns si (cred ca) am ceva de adaugat:
Alina, se gasesc scutece chilotel, ma gandesc decat deloc bine si din astia- Libero Up&Go si Pampers Let's Go (http://www.pampers.ro/ro_RO/prod_det_104.php, dai scroll sub poza pachetului...).Libero mi-au placut mai mult, chiar ma gandeam sa ii cumpar in curand Stefaniei (sunt de pe la 7 kg).Sunt ceva mai scumpi decat scutecele Libero normale, trebuie sa fac un calcul sa vad de cand se merita sa incep (poate dupa 9-10 luni, cand va incerca sa stea pe picioruse).
Pussi, am vazut 2 fetite superbe !Cum sunt scaunele de masa, esti multumita! vad ca pofta au!
Roxana,pai la 30 kg date in 3 luni, nu mai conta ca esti in perioada postnatala- s-a stresat si parul saracu'.Ai grija de tine!Aaa,si poze noi macar cu ursuletul cand ne mai arati, ca ultimele sunt din februarie...

va pup, trebuie sa inchid

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

quote:
Originally posted by uberbax

quote:
Originally posted by g24hit

Cristina, de obicei mai are o masa pe la 3-4 dar depinde...au fost saptamana trecuta vreo 3 nopti cand nu s-a trezit...a fost asa de bine... dar eu tot m-am trezit sa vad ce face ca nu ma puteam obisnui ca nu se trezeste... dim se trezeste pe la 7-8 si apoi doarme cate 3-4 reprize de 30 min...si seara la 8 -9 pica...



Am inteles credeam ca nu mai are nici o masa...asa si a mea baga acum la 12-01 si apoi la 6 si doarme pana la 9-10!
Ziua doarme mai ales dupa masa de la 3 doarme vro 4 ore!

19.12.2007-fetita Maria!!!!!!!!!si mami Cristina
http://picasaweb.google.ro/uberbax.maria/Maria/photo



eu abia am asteptat sa scoata masa de noaptea si acum ma bucur ca se trezeste...ca la cat mananca...ziua avem numai 4 mese...si alea cu chiu cu vai...
mi-as dori si eu sa doarma mai mult ziua(adica macar o ora legata...)

Mergi la inceput