Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Uberbax

Nela, are dreptate Uber, nu mai lasa pe oricine sa puna mana pe ea...eu sunt la a 3-a tura de picaturi, dar la noi e canalul lacrimal infundat...ajunsesem sa nu mai suport eu sa-i sterg ochisorul, era rosu de atata sters...nu ti-a dat picaturi? Eu i-am dat de 2 ori cate 5 zile picaturi de Tobrex,acum ii fac cu Ciloxan (azi l-am terminat)...cred ca ar trebui sa-i dea ceva...sanatate multa!

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:


Multumim am primit si flori si pupici !!!!!!!!!!!


19.12.2007-fetita!!!!!!!!!
http://picasaweb.google.ro/uberbax.maria/Maria/photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Apropo numele meu este Cristina!
Vali cum se manifesta canalul lacrimar infundat?

19.12.2007-fetita!!!!!!!!!
http://picasaweb.google.ro/uberbax.maria/Maria/photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxxy mersi de raspuns. asa stiu si eu ca si tine!! dar nu stiu cum sa ii scot mesele de lapte., ma gandesc ca o sa renunte singura!! si la mine papa lapticul dupa vreo ora maxim 2 (uneori chiar mai repede).
i-am introdus si carnita si tot degeaba.
la noi cam asa e programul:
dimi pe la 7-8 masa de laptic 150 (uneori chiar la 5-6 dimi, apoi urmatoarea masa e la 10)
pe la 10-11 masa de fructe+ cereale sau biscuiti, sau danonino
pe la 12 laptic
pe la 15 legume ( nu zilnic) + laptic
pe la 18 cereale sau laptic
pe la 20.30 laptic 210 ml apoi nani!!!

bineinteles programul nu e fix, in unele zile avem mai putine mese.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Cristina, uite ...poate ar fi bine sa-ti treci la semnatura numele, si pe al fetitei...ne-ar fi mai usor sa comunicam!

Canalul lacrimal infundat se manifesta tot printr-o secretie cum descrie Nela, nu la fel de puternica...in plus, ochisorul bolnavior lacrimeaza, ceea ce nu e normal, pt. ca bebelusii nu au plang cu lacrimi pana pe la 6 luni, parca...eu ii fac masaj in coltul ochiului, langa nas, sterg ochisorii cu comprese cu ser si apoi picaturile...de maine nu mai punem,sa vedem dacae ok...daca reapare, repetam...oricum la oftalmolog abia la 6 luni e concludent un examen!

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Roxxy,BB, eu nu ma bag la discutia cu papa pt. ca inca alaptez exclusiv,dar pt. mine sunt interesante discutiile, deja am invatat multe de la voi si voi fi mai pregatita sa incep diversificarea...dar mai astept putin!

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu va pup, ma retrag la patutz ca mi s-a strans atata oboseala. aseara am dormit de la 20.30 pana a doua zi la 10, cu o trezire la 7 cand a papat iasmi.

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Mersi de raspuns!Nu are nici o secretie dar intrebam si eu sa stiu daca e ceva!dar stiu ca masajul e bun la chestia asta si daca e facut constant ajuta foarte mult,adica duce la vindecare!

Apropo am pus numele la semnatura asa cum mi-ai recomandat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

vali...ma bulversezi..nu plang cu lacrimi bbelusii? cum mama..al meu de cd il stiu e cu lacrimi pe obraji, ca si crocodilul...cum deschide gura, cum apar si lacrimile..
uneori intr-adevar urla fara lacrimi...
dar in rest nu-i curg ochisorii. e f. curat.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Vali, multumesc pentru reprimire.

Cu ocazia asta o sa va dau si eu cateva date tehnice despre RAducu...
azi a implinit 4 luni
6500 g, 62.5 cm - ieri la vaccin nu a plans decat f putin (este un barbatel!)

va citesc si "va cunosc" pe toate de pe vremea cand eram gravide...eeehh ce frumos a fost...
personal o cunosc pe Lixa, care a nascut la o zi dupa mine la cfr2 (este o mamica tanara, frumoasa si mereu cu zambetul pe buze!din pacate pe Catalin al ei nu l-am vazut la maternitate, insa i-am urmarit evolutia in poze)

ii stiu pe toti bebeii vostri si imi plac toti

Radu mananca doar san, doarme toata noaptea (22/22:30 pana la 5/6/7), doar pe burtica (de cand era "mic" de 1 luna). Este un copil f cuminte. Face ce fac toti bbei de varsta lui (se intoarce de burta pe spate, baga manutele pana la cot, dar ii place mai mult degetelul...rade in hohote (mai rar, e drept) gangureste si tipa mai nou! E cum s-ar zice in "limite".

BB, Iasmi e scumpica foc, daca se ridica asa, ai de gand sa ii lasi patutul la nivelul inferior?




Cristina mamica lui Radu Nicolae

Mergi la inceput