Piticlonti de iulie - august 2004 (251)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

WE frumos tuturor !
Mult spor la treburi




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Asa sa o iau de la cap....
sanatate la tot poporul bolnavior.

Si noi avem umbrela green dupa spusele mandrei, si cu urechi de iepuras. Si bineinteles ca o "purtam" numai in casa.

Olivia pupam sa treaca sinuzita..dar da-i cu ceva in cap, nu o lasa ...care pe care cum spui tu, ca nu te vad bine...Si noi trebuia sa mergem la inot de saptamana asta, dar am amanat datorita infectiei la urechiuse a ei, si rusilor mei...asa ca am decis eu...mai la vara, adica din mai. Si banuiesc ca si a mea va fi la fel, ca inca maraie la baie daca ii trece apa pe fata...Desi asta vara se balacea in piscina de bebei, si mai baga si capul, asa cate un pic.

A si mi-am amintit...si eu la fel...nu am baut in viata mea whisky, dar acum doua seri am luat o gura si am tinut-o la masea...si mi-a amortit imediat, numai asa am putut sa dorm si eu.

Nora pai cum mama anemie...ia treci la schimbat sangele cu ceva urzici, sa vezi cum trece anemia...lol, dar ai grija de tine. A si felicitari pentru promovare.

Ioana cum de la pupat...?hmmm, ciudat...ia sa-i fac si eu un control adelutei ca si ea e pupacioasa rau de tot.

Andreea de Pupi, condoleante pentru bunicul tau. A si bafta la cetatenie. Cat mai este 800? Ca eu in cauza asta tot aman.

Anca ce inseamna oferta buna de bilete...si eu caut bilete ptr mama mea, sa o aduc iar in toamna.Pai noi coloram frumos, ca sta mami cu gura pe noi...facem intai conturul, apoi coloram numai de sus in jos...si unde nu merge intoarcem caietul sau foaia nu manuta...asa ca acum stie si singura.

Olivia mii inapoi...mey dar cat castigati voi acolo...sau mai bine zis, nu e buna intrebarea...modificati "parametrii" ca nu stiu sa le spun altfel de la salariu...voi ati fi cu 5-5 si va ia taxe foarte mici. Puneti si voi acolo ceva mai mic. Cu 0-0 va trag taxe la maxim si de obicei va dau ei in primavara.
Ce film ati vizionat aseara?

Yuppi , gata mi-am facut programare la dintar...sper sa nu mai apara nimic neprevazut si sa ajung luni.


Liliana
Poze- martie 2008
Poze 1
Poze 2
Poze 3
Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana aveti otita?Luca merge la bazin numai cu casca speciala,deci urechile sint protejate..Dar cu rusii care-i legatura? Da..da alcoolul la masele..minune! Cit despre taxe..noi sintem deja la O si eu si tati..ne-am declarat cu O dependenti,taxele ni se iau la maxim ..si noi tot dam inapoi...Bafta la dr! Filmul vazut se numeste The Nameshake..sa-l vedeti neaparat!
We placut ..noi am plecat in parc! Apoi avem program de voie...Luca merge la gradi si noi..sauna..jacuzzi..din astea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

quote:
Originally posted by kim222

Liliana aveti otita?Luca merge la bazin numai cu casca speciala,deci urechile sint protejate..Dar cu rusii care-i legatura? Da..da alcoolul la masele..minune! Cit despre taxe..noi sintem deja la O si eu si tati..ne-am declarat cu O dependenti,taxele ni se iau la maxim ..si noi tot dam inapoi...Bafta la dr! Filmul vazut se numeste The Nameshake..sa-l vedeti neaparat!
We placut ..noi am plecat in parc! Apoi avem program de voie...Luca merge la gradi si noi..sauna..jacuzzi..din astea..



Da am avut infectie la urechi(otita) ca am terminat deja antibioticul si nu mai avem nimic se pare. Dar ne-a chemat miercuri sa verifice daca s-a vindecat bine.

A legatura cu rusii e ca mergem la inot impreuna, e cu parintii si toddlers.

Distractie placuta...eu nu am mai avut o seara linistita cu sotul de anul trecut...dar nu-mi pare rau, ca nu am uitat cat plangeam dupa rasfatata mea dulce.

Liliana
Poze- martie 2008
Poze 1
Poze 2
Poze 3
Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am venit sa va pun ceva poze tinind cont ca de la job nu mai merge. De vreo 2 saptamini pe Luca l-a apucat desenul..citeva mostre (cu explicatii cu tot)

http://good-times.webshots.com/photo/2181125600100032467lcXxPl?vhost=good-times


o saptamina frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna dimineta...noi tot cu muci, dar doar atat.Ieri daca a plouat a stat mai mult in casa...pt. mine a fost bine ca a trebuit sa prajituresc.

Lia, in Timisoara sa stii ca nu sunt atat de multi tigani cum sunt prin locurile astea din sud, in special in Muntenia.Cat am locuit in Tm ne-am mai intalnit si noi cu ei dar numai intr-un singur loc...ne plimbam prin parcul rozelor apoi treceam de terenul de tenis in celalalt parc unde Andreea cerea la leagane si roata...acolo mai veneau in haita dar cu noi erau pasnici(insa scarbosi)...probabil ca era si tati.Un spray paralizant nu strica niciodata in geanta.

Olivia, am vazut pictorul...foarte frumos...paianjanul ala era cu mot, nu cu par...m-a amuzat.

uitati si pozele promise de noi...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
aici iar ploua, nu am dormit azi noapte intre 12 si 2.... asa ca mai am un pic si pic de somn.
Oliva ce frumoase sunt picturile lui Uka! eu cred ca de la tunsoare i se trage trebuie musai sa ii arat T-rex lui Patrick. cel mai mult mi-au placut "vantul" si "Vivia cu Luca in burtica" ai ajuns la medic? ti-a dat vreun tratament?
Liliana sanatate multa si voua!
Anca e mai greu in concediu decat acasa, nu? deci ajungeti chiar pe 27 in romania?
Andreea moama iar a nins la voi? greu cu iarna asta.
Patrick nu e azi la gradi, de sambata tuseste si stranuta asa ca il las sa ii mai treaca. sunt macar multumita ca este prima raceala de anul asta... e un progres.
o zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

andreea, condoleante
vazut gorodica, vazut si picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.
Vivia, super picturile
Rox, sanatati la voi, Giulik la fel, tusit, mucit, stranutat de 100 de ori.
Pako, super frumosi copii, bubulinu` zici ca e fetita.
Polux, spor la inot, sa veniti cu bine miercuri de la control !

an apple a day
Giulia ink nu mananca dimineata decat lapte, iar apoi un mar, tot convinsa ca asa va avea dintii albi-albi-albi ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza
Mamaaaa ce sexoasa ie Felicia,iar puisorii sunt tare frumosi,meiii Liviu sigur nu este fetita??...btw la noi ploua fix de-o saptamana
Pupacim Giulika cu dintisorii albi:))si pe Uka pictorul,intr-adevar are talent si imaginatie
AndreeaP condoleantze...asteptam poze din week-end!
Noi raportam un week-end plin,sambata am fost la circ,unde mandra a fost incantata de mersul pe...ponel:)))si de fachir,mi-a omorat neuronii cu intrebarea,de ce are voie sa umble descultz pe sticle...ii explic ca s-a antrenat si are muschi la talpi..."da' dar la spate ii lipsea un muschi..ca am vazut io ca se taiase un pic!!"..iar duminica am fost la teatru cu...Danila Prepeleac....normal ca apar dracusorii si incep intrebarile.."ce-s aia mama,carcotashi?"..io repede"da".."tata lui Daria a zis ca-s dracushori!"..."is dracushori".."ce-nseamna dracushori?"...si tot asa..si tot asa..ce minunat ie la servici...
Hai sanatate maxima la piticlonti si sa avem o zi buna si o saptamana usoara

Mergi la inceput