Piticlonti de iulie - august 2004 (251)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noah stati asheee, am aproape treijdeani, asa k st in grupa mare si io, sa fie clar !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Noah stati asheee, am aproape treijdeani, asa k st in grupa mare si io, sa fie clar !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada




"aproape"...da?Deci inca nu esti la grupa mare...mai ai de colorat nitel ...si bucura-te ca inca nu esti la 'bastonase'N-am vazut poza....


Edit: cine are nr de tel al lui alice?Am o vorba sa-i spun si nu dau de ea...Da-ti si mie, va rog, un PM cu nr de tel,daca il aveti.

Nora

Comorile Norei Noutati 2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nora, nu ma joc asha. De 10 ani astept sa am treijdeani sa nu mai aud replica asta toate prietenele mele sunt in grupa mare, io eram "aia mik" Deci mai am de colorat doar 3 luni

Btw, poze noi nu pune nimeni ???

Io numar zile ... peste o saptamana stem in drum spre Praid



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Daria...nu vrei sa facem schimb de grupe? Vreau io sa fiu 'aia mik' si tu te faci veterana...si le inchizi gura la toate...

Nora

Comorile Norei Noutati 2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mah eu sunt din fractiunea infima de femei care se simt tot mai bine pe masura cu varsta. si sper sa nu ma lase chestia asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello!

sa ma bag si eu rapid in discutia prezenta, eu sunt in categoria nu stiu cat de infima, aia de-si doreste sa devina odata bunica, vreau sa imbatranesc, sa ajung la varsta a 3-a, sa-mi cresc droaia de nepoooootei

mai am niste relatari, si bune si mai putin bune, sa va fac despre noi, numai ca acum nu pot, din lipsa acuta de timp, revin later

asa ca si cap de afis la stiri sa va zic doar atat:
- am fost hartuiti in parc in miezul zilei de o gloata de tigani, eu si copiii, si nimeni nu a zis nici pas, si erau si femei si barbati cu copiii lor de fata, e drept ca doar doi barbati, unul mai tanar si un bunic, ambii glugi de paie, altfel nu le pot zice. Am sunat la politie si sa vad daca rezolva de-o patrula permanenta pt zona parcului, cum au promis
- cand vor mai creste copiii ii voi inscrie automat la cursuri de autoaparare, devine din ce in ce mai clar ca altfel risca s-o ia in freza for free cand nici nu se asteapta. Oricum Dea e bataioasa, ei ii va placea, sa vedem cum il mai "montam" si pe Dani sa devina un pic mai infipt
- suntem in santier, schimbam ferestrele, e o nebunie pe aici
- Dea are deja 2 saptamani in cap de nopti dormite prost, eu de nopti aproape albe, nu stiu ce sa fie, i-a mai iesit si-un dintisor. noaptea se suceste intruna si plange asa din senin, trebuie sa fiu cu mana pe ea s-o mai calmez, si nici asa nu se linisteste, mai incerc un lapte, mai un cantecel...

acu tre sa fug ca ma cheama Dani, i-am promis niste povesti

sanatate pentru toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

io`s din categoria "vesnic, tinara si frumoasa";))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza...Daria avem noi poze noida' cred ca v-ati suprasaturat sa ne vedeti:)))am fost aseara la ziua unui baietzel..s-au inteles binishor:))...iote dovezile
http://s237.photobucket.com/albums/ff27/gorodica/aprilie%202008/
Azi am inceput operatiunea controalele...si incepui cu mandra am fost la dintolog,un renumit prof din Iasi...mandra a fost foarte cuminte si coooperanta...stam destul de rau cu dantura...si dupa ce ne-a tinut un curs interactiv...concluzia a fost ca dantura este asa cum este din cauza..pupatului...si ca inainte s-o pupe cineva trebuie musai sa mestece guma cu xilitol..oricum trebuie a mergem destul de des...ce-i nasol,este ca programul este 9-11 iar clinica pentru cupii arata jalnic
..ma duc sa iau o pastila de cap si revin:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Carmen
Lia, moama ce patanie, bine ca steti bine cu totii. Subscriu la sporturile de genul "autoaparare".
Ioana, cum adik bubulina are probleme cu dintii ??? Imi pare rau. So, veti mesteca toti gumitza ?





Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

On topic..io-s din categoria..repetenta la grupa mica vreau sa fiu,da' cu mintea de acu!
Vivia, viskiul ala mere de pus si ca picaturi in urechi???..
Andreeap merci mult de reteta de tiramisu,multi pupicei si multedin partea mea..ce mai face Pupi??
Daria,i se tocesc dintii de sus,deja pare stirba ca unul este macinat de tot
Ca tot intreba Felicia de sumetrolim...imi zise doctorul ca de cate ori ii dau medicamente siropele sa o sterg bine in guritza si pe dintisori cu comprese inmuiate in ceai de musetel si un pic de bicarbonat....

Mergi la inceput