Piticodromul de Sept - Oct 2005 (203)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Si la noi spalatul e nu numai cu rlete, dar si cu varsat, motiv pt care ne spalam "pe stomacul gol". Singura data cand nu a urlat a fost dusul (cu spalat pe par) dupa ce a inotat in piscina de la Mariott. N-are gusturi rele baiatu'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

mihaela, nu imi fac griji pentru Maria ca se uita la cartea junglei o ora jumate si daca as lasa-o si la winnie dupa s-ar uita fara sa se miste; oricum cred ca o sa fie o atmosfera de tot haiul, nu cred ca se vor plictisi copilasii; dac anu se uita la spectacol, atunci or sa se joace:)

Ramona si dulceata de Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Neata pe la pranz

Tonnia, am incercat metoda cu anuntatul. Rezultat? Dupa ce aseara s-a tanguit vreo ora "nu punem chiloti maine nu nu nu" azi dimineata a inceput sa racneasca, sa alerge prin toata casa, sa dea din picioare ca un gandac intors pe spate.
Stiu si eu ca nu sunt ok bodyurile prinse direct, dar deocamdata nu am ce face. Am zis ca mai fac o incercare si cumpar si un set de boxeri, poate il pacalesc ca sunt pantaloni scurti de purtat pe sub alti pantaloni.

Mihaela, imi pare rau de gloante cu sange, ufff. Cu operatiunea paturica cum mai stati? Eu sunt multumita ca nu o mai baga in gura, ca o vrea la nani nu ma intereseaza. Mai nou insa vad ca s-a atasat tare de foca, o ia in brate cand adoarme (adevarul e ca si eu as lua-o, e asa de moale si placuta la atingere).

Azi noapte a facut pipi in pat, a venit la mine si mi-a zis ca es-a udat si sa-i pun alta pijama. Eram aproape sigura ca o sa se intample pt. ca bause multe lichide aseara, dar nu a vrut pampers si nici eu nu am insistat.

Ramona, cred ca merita spectacolul. Ma gandesc si eu sa comand, dar nu stiu in ce zona o fi mai bine. Mie nu-mi place sala aia deloc.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

meme, sper sa iesiti mai rpd din situatia asta aiurita.
succes cu magazinul!!! e super! pai noi putem sa ne cuplam mai multe pe o comanda si trimiti la o adresa, iar noi ne mai intalnim p-aci.

casiana, am promis poze... dar tre sa-mi fac timp . nu stiu cu flickr si cu astea...

miflore, da o cautare pe google: masina cu pedale, copii, herby. si apare poza. n-am putut pune link, ca e reclama mascata cica.

kid, multumim de urari.

am dat raspunsuri din memorie, deci s-ar putea sa fii facut o varza .

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Kristinutza, am vazut-o, e frumoasa! Cred c-o sa-i iau si Anei mai incolo o masinutza ca e mare soferita, numai la volan vrea.
Ruxandra, cu paturica e iubire mare la noi dar n-o baga in gura. Si mai nou, de vreo luna, doarme cu 10 maimutoi in pat - pe langa paturica mult iubita - ii vrea pe toti chit ca se inghesuie ca sa le faca loc.
Anya, stie baiatul ce stie. O bere nu ti-a cerut inca?
Poate mergem si noi la spectacol.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

salutare

Bag si eu repede capul sa va salut.

Kristinutza ce inaltime are Radu?

Masina Herby vad ca are dimensiunile L 73cm, l 53cm si h 42cm. Cea pe care o am eu are L 78 cm, l 39cm si h 41cm si lui Vladut deja nu-i mai incap picioarele pe lungime sub volan :(. Vad ca a noastra e mai ingusta bine, dar pe noi lungimea/inaltimea masinii ne deranjeaza... eu cred ca o voi vinde in curand ca e buna doar de jucat prin casa .

edit: pe masina noastra scrie tot 2-4 ani... tare as vrea sa vad eu un pusti de 4 ani sa incapa in chestiuta aia!

Ma duc sa mananc... revin...

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Meme, foarte dragute hainele. Mi-a placut bluzita roz si gecuta. Ieri i-am luat de la Oviese o bluza (2-3 ani), dar e lunga la maneci cu vreo 4 cm....
Miflore, incerca cu kiwi si nu-i da paine alba...eu zic ca i se inmoaie kk asa.
Kid, as veni la Sofitel, pacat ca e asa departe de noi
Am facut rost de Veronici si deja stie toate cantecelele (a lui Danila, Aurica, Licurisciul, toate)......
Si noi am udat patul ieri noapte, dar nu s-a trezit, ci a simtit sotul (ca el facea nani cu ea) si a venit dupa mine...am imbracat-o prin somn. A doua zi nici nu stia ca a facut pisu si nici nu ne-a crezut cand i-am zis.


Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata,
Ma bag si eu in vorba.
Sigur le va place piticilor la spectacolul cu Winnie.

Pe Anca si Victor i-am dus la Disney On Ice - The princess, acum vreo luna, si tare mult i-a placut. Anca a dansat, cantat, a fost o atmosfera super. Toate fetitele erau imbracate in rochite de printese cu coronite, tare haioase.
Oricum, cel mai mult, i-au impresionat 'le chateau', nu printii si printesele.
Pana si lui Victor i-a placut, care imi zicea ca nu vrea sa vina la spectacol de printese.
Sunt atat de cunoscute personajele Disney, ca toti copiii le indragesc.

Dar aici a fost o adevarata afacere - la intrarea in sala de spectacol, se vand tot felul de chestii Disney, incredibil de scumpe.
Noi am avut o intelegere cu copiii, fiecare a avut dreptul la un cadou de o suma fixa.

Si pana la vara, mai cresc si piticii, deci vor trai mai intens spectacolul.

Meme, multa sanatate si succes cu magazinul.
Tare frumoase hainutele.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

irina, chiar ma intrebam ce masinutza ia-ti luat pana la urma. radu e piticutz, are 88 cm. ii e buna masina, dar oricum n-o sa-i mai fie buna la 4 ani - asta clar. dar estimez ca poate totusi un an o sa se plimbe cu ea si mi se pare de-ajuns. dup-aia ii luam altceva si tot asa. avem o tricicleta pe care am modificat-o (i-am dat shaua mai in fata) ca sa ajunga la pedale, dar mi se apre inalta si instabila. plus ca n-are volan si nu e... masina ca sa-l incante maxim pe radu.
dar vladutz e sigur mai inalt si mai bine facut.

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Kristinuta m-am lamurit acum. Da, Vladut are ~96-97cm. Masina noastra e New Little (Biemme - nu pun link ca iese reclama). Eu am vazut prin parc un tractoras care mi se pare cel mai bun, dupa ce ajunge la pedale, caci e ca o bicicleta cu 4 roti si fara ghidon (ei? asta da explicatie... are volan, dar picioarele nu-s obstructionate de nimic).

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput