Gravidute si mamici de TIMISOARA (14)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:


Oti imi pare rau ca ati avut asa probleme! Si mie mi-a zis pediatrul sa nu-i dau danonino, ci zuzu ca e mai natural...Asa ca am rarit-o! Acum a si uitat de el! Nici nu-l mai ia din raft cand mergem la cumparaturi. Sigur nu a fost enterocolita? Cam aiurea ptr un rosu in gat asa reactii...

Ank sa nu te superi daca nu te pun pe listuta decat in week-end...noi suntem niste umblareti...ieri pana la 10 am stat pe la Mall...l-am vazut si pe un prof de evaluare de la faculta cu chinderul lui . Nu stiam de unde sa-l iau! Nu-mi vine sa cred ca are copil asa mic...aproape de-o seama cu al meu!

Fetele ma duc sa fac o ciorbita! Va pup si Cristina astept vesti de la eco...poate ma programez si io la ecograful ala...la un dr care e mai liber! Eu sunt convinsa ca bebeluna e mai grasuna! Cred ca are peste 2 kg.

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Otim multa sanatate lui bebitza.

Cristina cred ca am voie, numai ca ma supar eu pe mine cateodata cat pot fi de cascata. Uit chestiile cele mai importante. Iti dai seama ce bot a facut domnu' cand m-a intrebat vesel daca am voie si eu nu stiam cum sa o mai intorc ca a ii zic pana la urma ca am uitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elatim spune:

ANK , dr. Murariu e mai tinar ,35 -36 ani , e f. bun si pot discuta orice cu el . Mai demult am fost la Olaru ,care este f. distant si daca il intrebam ceva imi raspundea scurt si aveam senzatia ca nu mai pot sa intreb si altceva pt ca discutia s-a incheiat ( nimic de zis si Olaru e bun dar s-a cam plictisit ,in schimb medicii mai tineri sunt mai devotati meseriei ,asta e parerea mea).
CRISTINA ma bucur ca mai am o colega de sarcina ( cu virste egale) poate o sa ne intilnim la spital , la nastere . Te-ai gindit la ce pediatru sa-l inscrii pe Alex? Cind ai luat o hotarire sa-mi zici si mie.
Elatim 32 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elatim spune:

Fetele am primit kit-ul de recoltare pt celule stem .Foarte operativi cei de la Cluj, vineri am trimis contractul pe curier si acum 5 min suna la interfon si era curiero cu kit-ul

Elatim 32 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Ciao!!!

Otim, si eu sunt de parere ca e enterocolita (febra+ diaree). PUpic sa treaca de tot!!!
Sa stii ca nici noi nu consumam Danonino dar ft ft rar daca mergem la cineva si papa alt copil, in rest deloc!




Cristina

Alex 20.02.2006

W 32 Beatrice

http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Dragelor,

am fost si noi in sfarsit la doctor azi. Chiar zicea ca a crezut ca nu mai vreau sa vin la el ... de atata timp nu am mai fost!!!

Beatrice e tare bine si tare miscareata, are 2 kg cu un =/- 150 gr zice dr.
Si cica are picioare frumoase!!!
Nu prea a stat la poza ei de profil dar ce sa facem...
e deja intoarsa cu capul in jos... si totul e ft bine!
Sotiorul impresionat din nou... il lua cu calduri cand ii explica dr unde sunt toate cele... si cum ii bate inimioara si tot!!! Avem si intregistrarea!!!

Sunt foarte foarte fericita!!!

Cat despre renovare cica ne apucam dupa Paste sa nu stam cu casa intoarsa prea multe zile.. offf POATE MA APUCA NASCUTUL PANA ATUNCI!!!

Pupici


Cristina

Alex 20.02.2006

W 32 Beatrice

http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Somn usor mamici!!!

Se pare ca eu dau doar stingerea nu si trezirea!

Hi hiii


Cristina

Alex 20.02.2006

W 32 Beatrice

http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Ciao, fetelor.
Nu stiu cand apuc sa recuperez ce ati scris, vad ca sunteti deja la pagina 20. Stau mult la lucru, sunt umblareata rau, merg la petreceri, la receptii....nu mai apuc sa fac mare lucru:)
Stiu ca e din scurt, poate aveti timp sa cititi/decideti: eu maine merg la o inregistrare Lamaze. O preietena a facut cursul la Bucuretsi si vrea sa obtina acreditarea din SUA iar pt asta trebuie sa trimita o inregistrare de 50 minute cu gravidute facand gimnastica...Am cooptat o graviduta de la lucru dar daca sunteti doritoare careva dintre voi (sa se vada si burtica bineinteles) puteti sa-mi spuneti. Eu merg maine la 18 acasa la cineva unde este inregistrarea. Scuze dar nu am avut timp sa sciu mai din timp. Nu stiu cum sa las nr meu de tel si nu stiu daca am voie sa il las asa aici pe forum..... Incerc sa intru maine de la lucru si poate e cineva interesata....

va pup, noapte buna.
promit sa va citesc in weekend si sa vad si eu ce noutati mai sunt:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elatim spune:

CRISTINA , felicitari pt greutatea lui Beatrice ;noi nu mai ajungem azi la medic sa aflam ce mai zice bebe ,pt ca e plecat din localitate si m-a reprogramat pe marti ,22.04 .In schimb merg sa-mi ridic rezultatul la analize pe la 14 .Vorbim mai tirziu.
Va pup Elatim 32 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Fancy eu as fi interesata ... dar cu mine nu ai nici o sansa... ca nu am burtica inca... mai sunt ceva colacei doar ramasi... ... Oricum sper sa reuseasca prietena ta

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput