Gravidute si mamici de TIMISOARA (14)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Si eu vreau la intalnire saptamana asta . Sotul e liber toata saptamana si vreau si eu sa ne vedem cu copiii. Buna ideea cu Parcul botanic, buna ideea si cu Mallul. Unde vreti voi.

Irina, paduricea e parcul din soarelui, de pe str. Lidia. In spate la Billa si la Judetean.

Cristina, multumesc de complimente asa e, nu apar in poze . O sa ne cunoastem in realitate . Si eu tot blonda .

Adia, ma bucur tare mult ca bebelina e ok.Tu esti din Caransebes? Ca parca asa am inteles... Poate ne stim din vedere, ca si eu tot din Caransebes sunt. Desi nu am mai fost pe acolo de ani buni...

In Ungaria noi mergem la Szeghed. Cumparam papa din Cora sau Tesco si lucruri ptr copii din Brandon. Uite un link de la ei:

http://www.brendon.hu/ProductSearch/browser.aspx?mainmenu=babadivat&submenu=felsoruhazat&category=rovidujju


Oti, unde esti ? Ne vedem si noi saptamana asta ?






Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Miha, super Cristi . Sta la tuns? Ca eu tin minte ca plangeam de numa cand era vorba de tuns... E drept ca ma tundea mama cu castronu



Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

quote:
Originally posted by Ashera

Miha, super Cristi . Sta la tuns? Ca eu tin minte ca plangeam de numa cand era vorba de tuns... E drept ca ma tundea mama cu castronu



Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u



Si noi am fost in Ungaria pe 28,29 si 30 martie...am trecut si prin Szeget, insa nu am nimerit drumul spre centru...Stiu ca Brendon e pe langa un Mc`Donald`s...insa la scaunele de masina mie nu mi se par mai ieftine...eu vreau Romer scoica ptr Eli si la Brendon e la fel ca la noi la pret ( cam 150 de euro - 36 000 Ft)
Esti sigura ca sunt mai ieftine? Mie si pampersii mi s-a parut ca au acelasi pret ca si aici.

Cu tunsul a stat cam asa povestea...s-a tuns tati primul si apoi l-a tinut pe Cri in brate si e o tipa draguta care are o dexteritate...in 10 min a terminat...l-a tuns numai cu foarfeca...sa nu se sperie de masina de tuns...Apoi era asa incantat Cris, ca a scapat de claie...toata ziua s-a admirat in oglinda! Daca nu se tundea tati primul nu am fi reusit...ca maraia!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Miha, borcanelele hipp bio sunt cu siguranta mai ieftine. Ca le iau din Cora cu aprox 30-40 mi si in real sunt si 60-70 mi. Scaun de masina noi am luat Concord Ultimax, a costat cam 8.800.000 lei si aici nu gaseam oricum firma asta si in mall un scaun Bebe Confort e 13 mil ( bebe confort e mai ieftin decat concord)
Acuma, sincer, nu am prea facut calculul la toate produsele. Dar cu siguranta ca nu sunt mai scumpe ca aici. Pampers am luat Sleep@Play, nu am gasit pe aici modelul asta... Au costat cam 380 mii 50 buc.



Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

si noi ...si noi la parcul botanic
...
Foarte harnicute

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

ati disparut toata cand am aparut eu

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Of... Toata ziua mi-a fost foame si ma simt cam balonata....

Stiu ca e normal, dar, fiind la prima sarcina, bag tot in seama.

Mi-e ciuda ca stau cam prost cu fumatul. Desi le-am rarit foarte, foarte mult (eram fumatoare "inraita"), totusi nu le pot lasa. La servici nu prea fumez dar acasa, mai ales cand sunt singura, fumez.

Am ajuns la 6-7 tigari... Sper sa le pot lasa. Ma gandesc ca, daca mi-ar fi rau si as avea greturi, as putea renunta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Roxy cate saptamani ai?? Eu am avut greturi de prin sapt 8 pana in 11... As vrea ca de data asta sa ma ocoleasca.Cat despre fumat stiu ca e mai bine mai rarut decat deloc si plina de nervi ... era la un mom dat un subiect pe tema asta pe la odisee... da un search poate te mai informezi de acolo

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

...si daca feciorul meu s-a trezit la ore dinastea... poftiti la

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Pe mine m-a trezit sotu`...are o tuse enervanta...i-am zis sa se duca la Jurj ca nu mai suport!


Ieri am fost pe la 5 in Botanic si pe la 7 in centru...era full peste tot...asa multi oameni nu am mai vazut de o gramada de vreme. I centru abia intr-un sfert de ora am gasit loc de parcare!


Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput