Gravidute si mamici de TIMISOARA (14)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Irina eu la sarcina trecuta dormeam intr-una in primul trimestru ... acum daca voi avea aceleasi stari, va fi mai greu ca nu ma lasa piticul sa imi fac de cap cu somnul
cand ma gandesc cat de mult asteptam la sarcina trecuta fiecare ecografie... acum , parca m-as duce la control pe la 4 luni... Degeaba nu mai e la fel entuziasmul ca la prima sarcina .
Miha mi-am facut temele , am inceput sa iau acid folic .la tine si la Cristina entuziasmul e acelasi ca la prima sarcina, sau doar eu sunt picata in cap ? Sa nu intelegeti ca nu ma bucur , dar nu mai e atata necunoscut ca prima data

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Irina, nu stiu daca este vorba despre reducerile de care beneficiez la Odobescu. Ideea e ca atatea am auzit despre Bioclinica incat am o retinere. Prietena mea a ajuns in Ungaria din cauza unei grseli, o virgula pusa gresit, in analizele de la Bioclinica.

Vreau sa va zic ca de o luna mananc intr-una kiwi. Sper sa nu-i faca rau micutului.
In rest e bine. Sunt entuziasmata dar si putin speriata. Inca nu m-am obisnuit cu gandul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Ashera asa de mici sunt preturile in ungaria? Se pare ca va trebui sa imi fac si eu aprovizionarea tot de acolo, mai ales ca probabil ca o sa ii fac trusoul lui bb de la zero. Deja ma apuca groaza cand ma gandesc.

Gata, ma duc si eu la ceva film ca sa ma prinda somnul mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Ciao!

Ank, razi tu razi... Harap Alb!!!



Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Otim, normal ca eu sunt sefa la dat indicatii ca altceva oricum nu pot face.
Si dupa zugravit si toate cele o sa am o femeie care face totul luna doar ca v=a fi chiar de Paste. Ghinion dar mai bine decat cand e bb nou nascut!!!



Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Miha, izolam pe interior ptr ca exterior nu e posibil deoarece e distanta prea mica intre blocuri. O tampenie mare de tot!!!
Izolam in fiecare camera cate un perete si zugravim peste tot.
Cica intr=o saptamana jumatate terminam dar eu zic ca 2 sigur!!!
Ca zugravii astia te cam duc cu vorba.

Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Irina, cica si la noi v-a ajunge chestia cu izolatul exterior cu 30% asigurat de primarie si restul de locatari dar cred ca pe la anul. Asa zic dar eu nu sunt asa de sigura!!!

Ank, lasa ca esti abia la inceput si sa stii ca eu mergeam mai des la eco cu Alex decat acum deoarece la Alex era altfel si era si prima sarcina dar acum nu mai sunt asa socata si mi se pare totul firesc.
Sa stii ca si eu muream de somn in primul semestru iar Alex dimineata la 8 imi dadea trezire si eu picam pe mine de somn si in unele zile cand imi era greata stateam in pat si atipeam dar Alex se juca pe langa mine si ma tot striga mami mami... sa vad eu ce ispravi a mai facut...


Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Adia, Cata ce mai faceti???

Cristina

Alex 20.02.2006

W 32 Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Mesajele mele inca sunt moderate si din cauza asta raspund cam greu.

As avea atatea sa va spun...

Abia astept ziua de marti sa merg la analize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Buna dimineatza si poftiti la

Ank, mie tot nu-mi vine sa cred Vad ca ai modificat si semnatura



Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput