Gravidute si mamici de TIMISOARA (14)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by cristina_nagy

Azi un vecin m-a intrebat daca o sa am gemeni!!!! Va dati seama ce burtoi am???????
Sunt balena!!!

Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice






Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

quote:
Originally posted by mihaser

Salut!

Otim am vazut poze cu Laur! Si noi am fost mari amatori de reclame! Poate ii trimitem la noaptea devoratorilor! Aveti 2 ochisori superbi!
Ce fain ca ai laptic sa-i dai!

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2




ne-am umflat in pene de mandrii ce suntem . Fan inrait al reclamelor , iar eu mami profit uneori cat pot de exemplu :curatit nas sau imbracat bluzita , etc... dar din pacate la capitolul lapte ai inteles eronat ca eu imi hranesc copilul cu lapta praf ( inca de la Prenan) din maternitate si nu pentru ca nu am avut lapte ci pentru ca trebuie sa le "multumesc" celor de la Odobescu (poveste mai urata care nu merita nici macar mentionata ).
O nastere usoara va doresc ( va tinem pumnii stransiii tarreee ) si sa fiti sanatoase , dar totusi mai putintica rabdare de vreo cateva saptamani ???

Otilia lui Laurentiu Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Roxyn sa fie intr-un ceas bun si sarcina usoara . Noi am facut la Bioclinica si din fericire nu am avut patanii cu ei .

Ank se iarta ca mai uiti , doar esti ...

Cristina spor la ai tai cu mutatul ca doar trebuie sa termine in timp util , tu sper ca esti doar patroana sefa -- ceea cu indicatiile , nu ??

Ashera eu inteleg ca a venit tati din delegatie dar chiar asa nici un semn si pentru noi ???

Otilia lui Laurentiu Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Cristina izolati pe afara? Si noi vrem sa izolam ca astia careau stat aici au facut o porcarie cu rigips si trebuie sa dam tot jos...acum nu stim daca sa izolam prin interior sau prin exterior
Cristina la odisee au nascut deja 2 mamici...li s-a rupt apa...si trebuiau sa nasca in mai!

Otim tickerul m-a indus in eroare scrie ca alaptezi de acum 8 luni...eu care am alaptat doar 5...ma gandeam ca voi sunteti tari! Dar ce ati patit la Odobescu!

Ashera voi ce mai faceti?

Aseara am fost in Unirii la clatite...a fost foarte happy Cris...E super fericit cand e cu amandoi!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Buna dimineata.
Noi o sa avem santier la vara cu izolatul. E ceva program in care locatarii pun 30% si restul statul si primaria si fac izolarea complecta a blocului (exterior+termopane). Sper sa termine pana raman eu acasa in concediu ca chiar nu am chef de scandal in perioada aia.

Cristina eu raman inca la faza la care se uita lumea la mine ca m-am cam ingrasat. si atat.

Roxyn eu pana acum mi-am facut analizele la bioclinica si sunt chiar ok. Intr-adevar daca vrei sa profiti de compensatii nu prea ai sanse la bioclinica pentru ca la inceputul lunii aprilie, de exemplu se fac programari pentru luna mai. Si cum fiind graviduta nu cred ca vrei sa astepti atat rezultatele analizelor ...
In rest mi s-au parut profi si cel mai mult mi-au placut ca dau prioritate gravidutelor. Nu mai primesti bon de ordine, intri automat in primul cabinet gol.

Am fost aseara la real si tot faceau reclama la o casa special deschisa pentru gravide. Si aseara cum era plin si eu obosita de la lucru chiar m-as fi dus acolo. Desi al meu sot tot radea de mine ca nah, si cum dovedesti ca esti gravida?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by _irina_

B
Am fost aseara la real si tot faceau reclama la o casa special deschisa pentru gravide. Si aseara cum era plin si eu obosita de la lucru chiar m-as fi dus acolo. Desi al meu sot tot radea de mine ca nah, si cum dovedesti ca esti gravida?





Doamne as dormi non stop

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Ank si vremea cred ca are partea ei de vina.

fancy unde ai disparut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Salutare gagici

Ank, nu-mi vine sa cred ce citesc Te bagi la bb 2 Bravo si felicitari . O chestie asemanatoare am patit si eu saptamana trecuta, eram cu morcovu, ca nu imi venea CM si eram un pic speriata. La mine, fiind vorba de cezariana, ar trebui sa treaca 1 an de la nastere ca sa raman din nou gravida. Doamne, ce sperietura am tras . Sarcina usoara iti doresc si sa fie fetita . Esti o mamica tare curajoasa



Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

A venit si sotul din delegatie joi dimineatza si de la gara am plecat direct in Ungaria, sa-i luam la Chris scaun de masina si papa borcanele. In Ungaria le luam la jumatate de pret fata de aici, plus ca e aproape si mergem mai mult in plimbare.

Eu sunt un pic suparata. De doua zile ii dau la Chris si lapte praf in completare, se pare ca nu mai am chiar atat lapte... Cred ca eu nu sunt inca pregatita ptr intarcare... el vad ca nu are treaba... Mi-asi fi dorit sa il alaptez exclusiv pana la 1 an, dar asta e...



Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ashera ,deci asta era motivul pentru care nu ai mai intrat pe la noi... a venit sotul acasa ..
Cat despre lactatie incearca niste ceaiuri de lactatie ... poate creste cantitatea... Dar oricum felicitari .. eu cu completare am reusit sa alaptez doar 3 luni .. acum sunt optimista ca la urmatoarea , sper eu , voi avea suficient .... sa ii dau sa pape ca ma distrus laptele asta praf... cu constipatia .Acum e bine, dar a fost o perioada cand imi venea sa imi iau campii.Plus ca costa ...si mult

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput