Gravidute si mamici de TIMISOARA (14)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns otim spune:

FELICITARI pentru Ank si pentru tata lui Raulito ( ca doar a participat din plin , nu ??? ) sa fie intr-un ceas bun , sa aveti o sarcina usoara si un bebe sanatos tun .

irina eu pe bebe nu prea l-am simtit , toata lumea in povestea de fluturi , de pestisori ,etc ... si eu pauza , nu stii cati morcovi aveam (acolo intr-un loc "sensibil" ) dar din cauza ca eu sunt mai si placenta in fata si un copil mai linistit ... eram in cand simteam si eu ceva .. sarcina usoara .

Cristina eu l-am citit si m-am distrat pe ceea ce ai scris si am sa-l mai citesc , sa stii , si la altii ...( de exemplu tati )





Otilia lui Laurentiu Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Buna fetelor.
Acum o saptamana am aflat ca sunt insarcinata si sunt cam speriata. Am fost la medic, am facut primul eco si am 6 saptamani.
Marti merg sa-mi fac analizele.

As avea nevoie de sfatul vostru in privinta asta. Unde sa le fac?

Medicul mi-a spus ca pot sa le fac la Odobescu sau la BioClinica.

Va rog mult sa-mi dati un sfat.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Ank ti-ai mai revenit din surpriza?

Cristina au inceput nasterile la odisee...a nascut o tipa cu UM 5 august , un baiat de 2600 gr..i s-a rupt apa!

Otim am vazut poze cu Laur! Si noi am fost mari amatori de reclame! Poate ii trimitem la noaptea devoratorilor! Aveti 2 ochisori superbi!
Ce fain ca ai laptic sa-i dai!

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Roxyn

Buna fetelor.
Acum o saptamana am aflat ca sunt insarcinata si sunt cam speriata. Am fost la medic, am facut primul eco si am 6 saptamani.
Marti merg sa-mi fac analizele.

As avea nevoie de sfatul vostru in privinta asta. Unde sa le fac?

Medicul mi-a spus ca pot sa le fac la Odobescu sau la BioClinica.

Va rog mult sa-mi dati un sfat.

Multumesc.



Roxy eu in Bioclinica nu am incredere.... .. mai bine incearca la Odobescu.Eu o sa le fac la mediucul meu din nou.
Miha mi-am revenit de abea astept sa ii vad pe amandoi jucandu-se si ... tragand de aceeasi jucarie

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Cu Bioclinica si eu am retineri. Maine il sun pe medic, sa vad ce spune si el.

Acum seara am observat ca deja mi se umfla degetele de la maini si piciorele. Cred ca e de la tensiune.

Sper sa nu am probleme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

quote]Originally posted by Roxyn

Buna fetelor.
Acum o saptamana am aflat ca sunt insarcinata si sunt cam speriata. Am fost la medic, am facut primul eco si am 6 saptamani.
Marti merg sa-mi fac analizele.

As avea nevoie de sfatul vostru in privinta asta. Unde sa le fac?

Medicul mi-a spus ca pot sa le fac la Odobescu sau la BioClinica.

Va rog mult sa-mi dati un sfat.

Multumesc.
[/quote]

Felicitari ptr sarcina! Mergi la medicul de familie si ia trimitere cu analizele pe care le ai de facut...Poti sa le faci si la Berceanu in Lipovei...la Bioclinica se fac cu programare in prealabil daca ai trimitere, insa gresesc...are dreptate Ank...baietelului meu i-au dat un rezultat aiurea.
Eu de obicei merg aici pe Borzesti la Berceanu!

Ank cand mergi la control? Ai inceput acidul folic?

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

marti seara merg la control, maine merg sa iau ....spre rusinea mea azi am uitat

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Felicitari din nou Ank!!! Sarcina usoara si o fetita frumoasa iti dorim!!!
Ti=am zis eu ca nu are cum sa iti iasa 2 liniute daca nu e adevarat!!!

Miha, sa te bata piticul??? sa nu-l lasi sa prinda curaj!
Alex numai daca ridica mana il si pocnesc, nu admit asa ceva sau mai ales cand sunt mai mari sa ne faca prosti sau chestii de genul asta. Sunt total impotriva!
Am vazut pozele din Ungaria... faine!!! Ce ii placea piticului si cum se uita la fetita aia...
Ce???? au inceput nasterile deja??? mai sa fie!!! cea din august!!!! Nu pot sa cred!!!! Incredibil!!!
Waw ce putin mai avem!!!


Roxyn, sarcina usoara. Eu am facut analizele la Odobescu si e ok.



Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Fetelor noi de Paste o sa fim cu casa intoarsa ptr ca o sa incepem zugravitul si izolatul cu polistiren si v=a trebui sa ne mutam la soacramea vreo 2 saptamani ca sa nu stam in praf si mizerie si dezordine si zgomot!!! Imi e groaza!!!
Ufffffff........

Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Azi un vecin m-a intrebat daca o sa am gemeni!!!! Va dati seama ce burtoi am???????
Sunt balena!!!

Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput