Gravidute si mamici de TIMISOARA (14)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Nu mai arunc hainute... bine nu le mai daruiesc... dar si eu vreau o fetitaaaaa


Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Fetita sa fie!!!

Si eu deja am primit rochite ptr Beatrice!!! Abia astept sa o imbrac!!!

Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Sa te auda doamne doamne.... imie o frica ... cum o sa ma descurc cu 2 pui asa mici... Poate e alarma falsa... si bat toba degeaba

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Ok .. hai sa va sochez.Mi-am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv ... Maine merg si mai imi iau vreo 2 diferite... Doamne si l-am facut mai mult in gluma

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



Wow...deja surioara de Raulito e pe drum? Are dreptate Cristina...cam rar 2 liniute sa fie alarma falsa...viceversa se intampla,insa 2 liniute...e clar! Ia un sure check, clear blue ceva!
Hai ca abia astept! Ce roman adevarat o sa faci pe 1 Decembrie...patriot/a nu gluma!!!

Cristina ai si io am avut tensiunea mica...tot de aia mai trageam cate o cafa...plus ca e dulcolax ptr mine cand am probleme!
A trecut laringita?

irina la prima sarcina am simtit pe bebe cam la 20 de spatamani, insa acum mult mai devreme...Desi nimeni nu ma crede inca de la 12 sapt simteam fluturica din burtic! Apoi am fost super stresata ptr ca m-am gandit ca o sa pierd sarcina...eu la 13 saptamani am facut varicela si imi era teama ca bebe sufera si de aia se misca atat...Acum sunt mai linistita...stiu ca e o miscacioasa sanatoasa si abia astept sa o vad afara cat de energica e!

Doamne abia astept sa am si fetita in brate! Ma uitam ieri la pozele cu Cri din spital si imi e asa dor de vremurile alea...Sunt niste poze asa frumoase!

Va pup! O zi minunata! Ieri a fost chiar frumos la noi...am stat 4 ore afara...am fost si prin botanic!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Ciao!!

Ank !!! Asteptam si alte vesti!!!!!!!!!!Ce faci???
Esti ok???

Miha, ce fain de voi ca ati stat asa mult pe afara... noi tot in casa... cred ca mai azi si gata ptr ca de ieri puiutul nu mai face nici febra si deja e mult mai bine. Ii ridicam statuie lui Jurj ca altfel eram iar prin spital cu fluturasul la manuta si chinuiala de numa... Doamne!!! bine ca am scapat!!!



Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Ank, lasa ca o sa te descurci!!! O sa fie totul bine!!!
Ai pe sotior si pe mama ta sa te ajute!!! E ft important!!
Si pe noi cu sfaturi te ajutam cat putem!!!
PUpic

Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Nu v=ati amuzat nici care de ce am postat cu adultii contemporani...
:( :( :(



Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:






O zi frumoasa de primavara va dormim mamici si bebici!!!





Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

scuze cristina... eu nu am mai fost in stare sa citesc aseara... ... am mai facut un test si e tot pozitiv ... Incerc sa ma obisnuiesc cu ideea de bb 2

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Bravo Ank! O sa fie greu, insa sa ai asa o familie frumoasa de tanara eu consider ca e cel mai frumos lucru ce ti se poate intampla...Uite si eu si Cristina ne-am dorit chestia asta si ne-am inhamat la ea...Si eu am ajutor doar din cand in cand, insa iti imaginezi ce satisfactie o sa am cu 2 ingerasi langa mine...Cresterea copiilor e razboi de guerila, vorba unei mamici, insa razbim noi!
Felicitari, bucura-te! Ai grija de tine...fuga fuga ia acidul folic sa se formeze bine bebe 2!

Cristina ma bucur ca ca sunteti mai bine! Super fain ca va merg tratamentele astea de minune...Si eu o sa le ridic statuie celor de la gradi ca mai am si io timp sa fac cate ceva...Cris e un rasfatat...l-a mai invatat mama sa ma si bata si ii face chiar placere sa-mi arda cate o palma...Nu stiu ce naiba are si mama in cap...acum trebuie sa gasesc o solutie sa renunte la prostul obicei!
Si culcatul la amiaza iarasi e un chin...abia dupa o ora jumatate adoarme si cu biberonul adormea in 10 minute
Cartea aia cu Supernanny mi se pare de mare ajutor...imi zicea si doamna de la gradi ca si ei i se pare o carte buna. La gradi e foarte cuminte Cris...azi a papat ciorbita, insa cum ajunge acasa se maimutareste...Azi asa tare s-a impins cu calutul pana si-a facut un cucui Si nu credeti ca-i spun de mii de ori sa mearga mai incet!

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput