Regasiri ( 9 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

meseriase hainutele lu' kara,imi place jachetica mov si foarte mult imi plac lemnele.

DESIREE.....moama ce pofta mi-ai facut cu varza ta si cu carnatii tai afumati.abia astept sa ma duc in romania,de nu stau pana in toamna,numai sa vedeti.sa apuc sa mananc toate felurile de mancare pe care mama le face buneeee,cele mai bune din lume!mai rau e ca in romania nu o sa am de unde va scrie....

DBUNNY....ok,asa ramane.las-o-n cozopita ei de treaba! :):):):)

gagici sa va pove ce a fost de capul nostru azi.dimineata am plecat la doctor(eu,la ginecologie-un control de rutina,totul e ok).sotul cu copchii a plecat la macsa lui.eu dupa ce am iesit de la doctor,am urcat intr-un autobuz si directia magazine,sa cumpar ceva la copchii....ca nici nu au saracii.am intrat in magazinul de unde cumparasem adidasii la sandokani,vazusem alta culoare pt sophia dar nu mai aveam chitanta,ca o lasasem cand am dat inapoi adidasii lui pascal pt ca erau mici.am vorbit cu o vanzatoare si mi-a spus ca nu-i nici o problema,mi-i schimba...un moft de-al meu.prima data ii luasem sophiei adidasii roz si mai mult mi-au placut cei albi....asa ca am haladuit sa-i cumpar si lui pascal si nu i-am mai gasit,maine mai incearca sotul la un ultim magazin.nike sant dar nu asa cum vreau eu,cum ii are sophia pe ai ei....o sa pun maine poze.m-.am enervat si i-am cumparat adidas o pereche.mi-am mai cumparat eu maruntisuri,am probat cinci milioane de modele de blugi si nici una nu sta ca lume ape mine....DAYANARA nu numai tu nu-ti gasesti blugi,nici eu....asa ca am luat autobuzul spre casa,m-am schimbat ca eu plecasem la doctor intr-o rochie mulata neagra tricotata si pt tara asta eram imbracata de opera,asa ca mi-am tras o pereche de blugi si un pulover pe mine,am luat adidasii sophiei si m-am dus inapoi sa-i schimb.offfff,numai pe drumuri am umblat.avea dreptate mama mea cand spunea ca fiecare piatra din oras ma cunoaste.....dupa ce am schimbat adidasii.....bomba!...mi-a parut rau,parca iar imi placeau roz....ce naiba ma hotarasc asa greu eu nu pricep....am fost de-am cumparat periute de dinti la copchii(la ce folos?),iar am probat blugi la alt magazin si ma suna sotul ca e in drum spre casa si sa-l astept in garaj(locul unde parcam este subteranul blocului,fiecare apartament are loc de parcare)....ca are niste sacose.cand ma uit la ceas,fetelor era ora 17.deci eu practic,am fost numai in miscare de la 10.30 dupa ce am iesit de la medic pana la 17....acu stau ca o broasca cu burta in sus(acu imi place laptopul ca stau in pat si imi odihnesc picioarele)si ma delectez cu voi.am mai cumparat(acu mi-am adus aminte)niste adidasi de santier pt copchii,dar tre sa-i schimb ca le sant mici.maine pun poze....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salutare
N-am iesit deloc din casa astazi. A fost un vant tare... Asa ca ne-am jucat cuminti in casa. Iulia a fost cam maraita, a stat mult cu degetelele in gurita. Cred ca iar o chinuie maselele. Ii dadui acu pe seara o doza de panadol.
Aaaaaa, am uitat sa spun: ieri am descoperit ca a dat si maseaua nr. 3.
Mai nou am prins-o pe Iulia cu cioara vopsita. Ieri (iarasi am uitat sa va spun in mesajul de ieri) a facut kk si mirosea de la doua poste.
Eu: Iulia ai facut kk?
Iulia: NU, NU, NU, NU, NU.
Dar sa stiti ca nu a fost o neintelegere, ca niciodata nu a spus "nu, nu, nu" asa in craci. Chiar a fost o minciunica Daca de-acum incepe cu astea... m-a spart
Mircea a fost azi-noapte rau de tot: febra, frisoane, durere de gat.
Astazi fu mai bine. Sa vedem cum va fi in noaptea asta.

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Am vorbit cu Miki si a zis ca Cristinel este mai bine. Adica nu mai are nici diaree nici febra. Au bagat smecta si panadol. Continua cu regimul (orez). Cristi este tare marait. Nu cere in brate, insa se supara de fiecare data cand mami incearca sa plece de langa el sa faca un pic de treaba. Ne multumeste mult de tot pentru sustinere.
Kokorina, normal ca stiam eu cu cine m-am maritat. De acord cu tine ca sunt ca niste copii, insa acum stim si noi ca copii evolueaza. Ei ce fac? (bai, nu stiu cum fac dar asta-seara sunt chitita sa fac cacofonii)
Mirona, o gramada de hainute...Astia le aduc in Romania?
Mi-au placut unghiile Karinei

quote:
Originally posted by desiree
ultima oara cand m-am vopsit si m-a vazut octavian a fugit de mine si a scancit vreo 2 ore..nu ma recunostea..


Acelasi lucru il pateam si eu cand ma spalam pe cap cand era Iulia mai mica. Se punea pe un plans...
Alexandra, felicitari ca ati aruncat suzeta. Bravo voua, semn ca ati crescut
Dodo, pupa-l pe Bogdamel din partea noastra si spune-i ca daca el a inteles unde a gresit, bila este aproape alba.
Bambo, eu nu stiu nimic de cosmeticele de care intrebasi
quote:
Originally posted by kokorina
...stiu persoane care nu le sta bine deloc cu albastru si totusi poarta...


Koko, cum adica adidasi de santier? Sunt gata prafuiti?

Bai mi s-a facut un somn, nu stiu cand o sa reusesc eu sa recuperez tot somnul asta pierdut. Si cand ma gandesc ca Mircea e la statiune, somnul somn, tv-ul la discretia lui, mancare diversificata la fiecare masa, ca doar nu se intampla asa des sa stea copilul la mama, nu?
Azi ma intreba la telefon daca nu intreba Iulia de el pana acum
Am fugit la nani. V-am pupat. Noapte buna

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Am revenit....imi era tare dor de voi...si chiar daca sunt obosita nu am putut sa fac nani pana nu va scriu cate ceva!
Roana...am vazut pozele cu Alexutu...ce mult imi place locul lui de joaca...cred ca ii place la nebunie...abia astept sl facem si noi!Cat ai dat pe tobogan?
Mirona...doamne cat de admir eu....si ideile pe care le ai...si activitatile pe care le ai cu,Kara......de cate ori raman in pana de idei...
Desiree...am vazut si eu pozele din tineretile tale...nu ca acum ai fi mai batrana......zici ca erai o fetita...
Korinutza......si eu te-as lua in brate si te-as invartii ca la Maramu...hai ca nu ma supar cu faza cu,cucuiul.....a fost amuzant... dar ne-am invatat minte si de fie fiecare data cand se loveste ii punem compresa cu apa rece...asa ca a doua zi nu s-a mai vazut...!Eu cu durerile?Mai bine nu vorbim despre asta...nu ma simt prea bine,astept sa termin tratamentul si apoi ma duc sa-mi fac analizele!Sa pui poze cu adidasii...sunt nebuna dupa adidasi!Pupici pentru tot familionul!
Bambo......ce mai face Antonia?Cum e manuta?
Angi...felicitari pentru maseluta...
V-am spus ca azi ne-am bucurat de mult soare si multa caldura...am stat afara 5 ore cu pauze de papa si schimbat...doamne cat a mai alergat...si cat a mai mesterit...dar ce a facut cu gainile...am crezut ca le bagam in oala astazi...!
I-am instalat leaganul...si zici ca mai incantat a fost de el cand era mai mic si nici nu stia ce e ala,decat acum!
Atat de fericit l-am vazut....abia astept sa fie cat mai cald sa stam numai afara!
Va pup dulce si va doresc o noapte cat mai buna!



alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

quote:
ca Mircea e la statiune, somnul somn, tv-ul la discretia lui, mancare diversificata la fiecare masa, ca doar nu se intampla asa des sa stea copilul la mama, nu?
Azi ma intreba la telefon daca nu intreba Iulia de el pana acum



asta-i tare de tot.da chiar asa,el e in statiune si vrea sa mai intrebe si iulia de el...hai ma ca si el e tot al tau,nu fi rea cu el,tu singura ai zis ca i-a fost rau tare ieri.....se alinta si el acuma,da-i voie..

am uitat sa specific de ce le zic adidasi de santier.sora mea isi construieste casa,nu e gata dar e loc de un gratar,de stat la umbra,o bancuta,un scaunel,o umbreluta si gratarul...gata petrecerea....acolo vom merge daca vremea va fi faina.si pt ca inca mai e santier,le-am luat adidasi adecvati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Miro avem si noi setul de pantalonasi si helancutele, am descoperit un alt magazin care imi place mai mult, kiabi, dar am observat ca nu trimit in ro. Noua ni le cumpara cumnatul meu care lucreaza in Paris. Si imi mai plac mult mult de tot colectiile gymboree, daca stiti unde le pot gasi si in tara, spuneti-mi si mie va rog. Noua ne-a mai trimis o tipa din Sua hainute dar nu mai putem apela acum la ea.
Koko lasa ca e buna miscarea, te ajuta la slabit:).
Angi zici ca Mircea e la relaxare? Salutari din partea mea si insanatosire grabnica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dimineata dragi regasite,
poftiti la o cafa cu ce prieste fiecaruia si o gustarica .

Un Wk cat mai placut,va doresc.

intregul al regasitelor.


Doamne ajuta!

Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei



Varsta lui Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

mayaione , da sunt dragute la kiabi hainutele de copil si cele de la HM sau C&A, acum am mai gasit in primark cred ca e cel mai ieftin magazin intalnit
imi spusese marani, ca parca tu ai dat pikovit la copil, ai idee daca ii pot da imediat ce termin tratamentul cu augmentin, si ce cantitate ai dat?

dodo - multumesc mult de cafea, de multe ori imi aduc aminte sa.mi fac cafeaua dupa ce citesc

am pus poze cu adidasii care i.am luat lui ivan, imi plac tare mult
http://community.webshots.com/album/562929403SHhlsv

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Dayanara nu am dat Pikovit, nici nu stiam ce este, am cautat acum pe net. Cred ca poti sa-i dai imediat dupa ce termini antibioticul. I-ai dat si Biotics in timpul tratamentului? Daca nu, da-i dupa ce termini, e pentru flora intestinala. Pupam pe Ivan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Neatza buna mamicilor...da' chiar ca-i buna...s-a trezit Dani la 9.40...l-a culcat aseara tac'su pe la 9.40 dar s-a trezit pe la 11 tusind rau de tot si cu nasu infundat. A vomat o flegma de muci, i-am spalat narile cu ser fiziologic(jaaaaaleeee) dat panadol in 200 ml lapte si a adormit. pe la 5 a marait dar nu suficient cat sa se trezeasca sau sa ma scol eu din pat....asa ca a ramas copilul cu scutecu neschimbat toata noaptea si azidimineata era plin de pishat pana-n gat! tot era imbibat...si boby si pijama...

Dodo eu zic ca e foarte bine daca copilu te anunta ca ceva il deranjeaza...
Kiabi avem aci...dar in ultimu timp n-am mai vazut oferte bune...nici macar la reduceri..

Angi vai ce rau e cu Mircea...doara doara nu face Iulia la fel...felicitari pt maseluta..

Bambo n-am auzit de firma aia...
Dayanara...pai ramai gravida repejor..inainte de a te dezobisnui de scutece, suzete patuturi si nopti nedormite...si eu tot deformata ma vad cand caut tzoale Primark e foarte foarte eftin...

Koko nehotarata mai esti mami...de ce nu i-ai luat ambele culori? I-auzi la ea, are sora pe-aproape...si-inca si-si face casa...na nu-i bai ca o sa avem la cine trage la iarna cand venim la munte...



Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput