Vara 2008 in Turcia (5)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vali 64 spune:

Multumesc mult anc@!
Eu nu gasisem acest site!
vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Buna dimineata.
roxanaz, m-ar interesa mai multe detalii eventual si poze.
Cate piscine sunt, camerele sunt curate, au loc de joaca pentru copii, etc.
Multumesc

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by toanca

Buna dimineata.
roxanaz, m-ar interesa mai multe detalii eventual si poze.
Cate piscine sunt, camerele sunt curate, au loc de joaca pentru copii, etc.



am pus poze la link-ul dat de mine sambata. pe urmatoarea pagina mai precis, dupa primul meu post. sunt doua piscine, una de adulti una de copii, plus inca una doar de adulti in anexele de peste drum. noi am stat acolo si ne-a convenit mult pentru ca era foarte liniste. nu am fost cu copilul. la piscina nu am stat deloc, doar pe plaja. este si un loc de joaca mic in zona verde dintre vile. cred ca ai observat ca nu exista hotel mare ci mai multe vilute/cladiri cu doar 2 etaje si mai multe camere. camerele sunt extrem de curate si mari, baile la fel (vorbesc acum de cele din anexe, in care am stat noi).

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

magdanaty, si mie mi-a placut IC Santai. Din cate am vazut Lares e asemanator.
vaio, Kervansaray Kundu e cel mai prost hotel la care am fost in Turcia.
Animatorii de copii sunt ok. I-am vazut tot timpul jucandu-se cu copii. La un moment dat erau 2 tabere si se jucau de-a piratii pe tot terioriu.Cautau indicii care ii duceau la alte indicii .... se plimbau de manute si dansau mai tot timpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

Noi vrem sa plecam cu o "gasca" de 5 copii. De aceea ma intereseaza mult plaja cu nisip fin, piscina , mancarea si camerele desigur.

Am mai fost in Turcia dar nu ne-am bucurat de mare deoarece erau multe pietre, apa adanca si nisip care frigea ingrozitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

zepellina, din cate stiu eu plaja cu nisip e in zona Antalya-Belek.
Nisipul nu e asa de fin ca la noi.
Nisip fierbinte am gasit si acum de 1 mai. Nu puteam sa umblam desculti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IndyGo spune:

Multumesc Mihaela pentru confirmarea referitoare la Titanic. Ne-am luat si noi bilete pentru 24 iunie. Sejur placut la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

quote:
Originally posted by CornelB

Dupa cum stiti, exista multe hoteluri in Antalya care ofera conditii si servicii cvasi-asemanatoare, unele dintre ele ofera insa gratuitate pentru copii pana in 7 ani, altele pana la 12 ani, altele pana in 13 ani!

Din acest motiv, m-am gandit ca ar fi utila o lista cu hotelurile ordonate descrescator dupa varsta copilului [sau copiilor; la unele hoteluri nici primul si nici al doilea copil nu plateste!] caruia ii ofera gratuitate.

Odata ce programul proiectat de mine cunoaste preturile la hoteluri, este relativ usor sa extraga acest raport, pe toata Turcia sau pe fiecare regiune/statiune in parte.

Daca roxana este de acord, pot posta linkul aici; in caz contrar, cine doreste poate sa-l solicite pe PM.

---

"Be the change you want to see in the world"



buna cornel,

as dori si eu cele 2 programele despre care povestesti, mi se par foarte utile, cel putin cat am reusit sa inteleg!

vad ca nu ai PM activat...
daca poti trimite-mi te rog mail
multumesc

Blog: Ajutati-l pe Razvan sa lupte cu o boala necunoscuta!

ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

foarte util subiect...

noi nu suntem decisi sa plecam in turcia, de fapt eram pe punctul de a alege eforie, din nou.
azi insa nu stiu ce mi-a venit si mi-am amintit de turcia, de cat de bine m-am simtit acolo...

optiunile mele se indreapta spre kusadasi, este mai aproape si asta conteaza pt ca vrem sa mergem cu masina si copii nu agreeaza drumuri extr-long...
as vrea o oferta ALL INCL, sa fie aproape de plaja/ sa se poata face baie (in antalya cand am fost erau numai bolovanei in mare), sa fie curat si placut, eventual un club cu vegetatie ... loc de joaca pt copii, ideal si topogane acvatice.

vad ca multe discutati despre antalya, in kusadasi n-a fost nimeni? ceva impresii?!

Blog: Ajutati-l pe Razvan sa lupte cu o boala necunoscuta!

ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns demetra spune:

Buna seara!
Sunt relativ noua pe acest forum.
Am o intrebare. Daca exista raspunsul undeva la acest subiect, imi cer scuze pentru repater, dar din nefericire nu am timpul necesar pentru a/l gasi.
Pe scurt, plec cu copilul de 4 ani in vacanta la sfarsitul lui august in Antalia. Am de ales in hotelurile din lantul Papillon (Zeugma, Belvil si Ayscha), Club Voyage Belek si Cornelia de luxe. Conteaza si diferentele de pret dintre ele, dar nu atat de mult. Intrebarea mea este, pentru cei care au mai fost, ca siteurile nu ma dumiresc complet, care are cea mai buna paja si marea cea mai lina (adica nu se adanceste brusc la peste 2 m; nu ma astept la mare ca la Mamaia, dar macar sa pot face baie, ca nu stiu sa inot), unde se accepta copii la restaurantele a la carte, care are cel mai bun aqua park, unde am fructe si suc natural, pe scurt, care e cel mai bun, pentru copil in special?
multumesc

Mergi la inceput