Vara 2008 in Turcia (5)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

quote:
Originally posted by cristeo27

Multumesc pentru raspuns, dar m-ar interesa mai multe detalii despre hotel de la cei care au fost acolo.E chiar asa cum scriu ei pe site?



daca mergeti la cel din Lara, atunci da, e cum scriu ei pe site.
am fost noi in septembrie, super vacanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna,
imi puteti spune care este diferenta dintre Ultra All Inclusive si Superior All Inclusive?
multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaluca spune:

Bebe Beca Mi se pare normal ca la cina sa vii mai aranjat dar la MD si PRANZ nu poti sa vii in slapi si bermude? Bine eu nu ma refer la bermude de baie ci la cele de strada!!
Mai astept si alte pareri
MERSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

quote:
Originally posted by cornelianeli

buna,
imi puteti spune care este diferenta dintre Ultra All Inclusive si Superior All Inclusive?
multumesc mult



cornelianeli, termeni precum "All Inclusive", "Ultra All Inclusive", "Superior AI" samd NU sunt standardizati [de lege sau reglementare nationala / internationala].
Rezulta ca AI / UAI poate insemna ORICE, insa de obicei definitia fiecarui regim este clar explicata pe site-ul fiecarui hotel.

In concluzie, IN PRINCIPIU Superior All Inclusive poate insemna ca se ofera MAI MULT decat ce ofera alte regimuri "simple" UAI.
Dar poate sa fie si un simplu balon de sapun [simply marketing], iar in realitate sa se ofere MAI PUTIN.
Singurul mod de a te putea lamuri este sa citesti ce inteleg cele doua hoteluri prin acei termeni - iar acest lucru TREBUIE sa fie explicitat pe site-ul hotelului [de obicei este, la toate hotelurile care se respecta]

---

alinaluca - toate hotelurile care se respecta impun o tinuta [minimal] decenta seara.
In restul timpului, la pranz, mic dejun au gustari - doar in extrem de putine cazuri.



------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

quote:
Originally posted by alinaluca

Bebe Beca Mi se pare normal ca la cina sa vii mai aranjat dar la MD si PRANZ nu poti sa vii in slapi si bermude? Bine eu nu ma refer la bermude de baie ci la cele de strada!!
Mai astept si alte pareri
MERSI



inuta este impusa de hoteluri doar pentru cina. In rest...

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

kroko_25
Trimis la - 08/05/2008 : 22:06:41
--------------------------------------------------------------------------------

va salut;am bilete ptr o perioada de 9 nopti in Turcia-Kusadasi , la hotel Pigale Beach.A m-ai fost cineva pe acolo?Ce conditii sunt?Mentionez ca am 2 copii de 6 si resp 4 ani;e prima data cand merg cu ei in strainatate;as dori-daca se poate sa imi sugereze cineva care stie, o ruta buna pana acolo, mai ales prin Bulgaria.Si de unde se poate alimenta cu benzina pe drum (cam la ce firm a de pe teritoriul Turciei;sunt cu "probleme " la carburanti , turcii?)Si as vrea sa ma intorc pe la Vama Veche-intrarea in tara ,la intoarcere; a! la dus vreau sa ies pe la Ruse;SUNT DIN BRASOV;POATE M-AI MERGE CINEVA IN PERIOADA RESPECTIVA.
ce stiti de taxele care trebuiesc platite,mergand cu masina , de la iesirea din RO si pana la destinatie:TURCIA-KUSADASI si RETUR.
Va multumesc anticipat si astept raspuns.Multumesc inca o data.

Dan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by Bebe Beca
inuta este impusa de hoteluri doar pentru cina. In rest...

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004




daca ar fi dupa mine ar trebui impus macar un tricou si la masa de pranz. nu am nici o placere sa vad burtosii sau parosii sau doamnele cu multe colacele si celulita mancand in slip/costum de baie, zau asa. (sau poate e o masura de limitare a consumului )

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

daca ar fi dupa mine ar trebui impus macar un tricou si la masa de pranz. nu am nici o placere sa vad burtosii sau parosii sau doamnele cu multe colacele si celulita mancand in slip/costum de baie, zau asa. (sau poate e o masura de limitare a consumului )

Roxana


Roxana,desi si eu sunt una cu colacisunt de acord cu tine!Mor cand ma duc la mare si ma duc la pranz la masa,vin don'soarele in costul de baie la masa,am vazut una si toplesFoarte bine la turci ca se impune tinuta!
Si la subiect acum,cele care va duceti cu masina,cam cat va costa benzina pana acolo?mancarea e suficienta daca imi iau demipensiune doar,sa mananc acolo 2 mese si seara sa ies in oras pe la carciumi?

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IndyGo spune:

A fost cineva la Titanic Resort? Daca stiti ceva amanunte as fii bucuroasa sa le primesc. Niste prieteni au fost si au venit extaziati......ma intrebam daca a mai fost cineva sa aiba alte pareri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Valentina, tocmai asta ziceam ca nici la turci nu e impus dresscode la pranz. doar la cina. mah nici io nu-s silfida... da imi pun un tricou si o fusta scurta la masa, de asta ziceam.
ca sa continui tot off topic va zic ca si in Grecia la unul dintre hotelurile AI din Corfu se venea la masa de pranz in costum de baie. (da' cu poseta hihihihih ). nu mai stiu ce natie erau doamnele.... da nici nu conteaza. (noroc ca nu se face topless la piscina hotelului)
on topic: este de multe ori pacat sa iei AI daca nu ai chef sa stai legat de resort. mancarea este atat de buna la taverne si asa deosebita incat.... nu merita mancarea de la gramada de la AI. unii spun pe forumul de la Tripadvisor ca poti muta demipensiunea de la cina la pranz ca sa fii liber sa pleci seara.. nu stiu daca se poate la toate hotelurile dar macar merita incercat.

R

Mergi la inceput