Vara 2008 in Turcia (5)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

Dia, dupa mine Kervansaray Kundu nu este un hotel cu facilitati pentru copii; Cel din Lara are într-adevar multe si are si avantajul unui pret mic. Recomandarile mele sunt hotelurile Papillon, au amenajari excelente pentru copii; stau de departe cel mai bine in ce priveste verdeata; Belek-ul este o zona mai "selecta" decat Lara/Kundu. Bineinteles, toate aceste lucruri se regasesc si in pretul un pic ami mare...

Apa la inceputul lui iunie va fi aproximativ precum cea de la Marea Neagra din iulie/august :)

O seara buna

----

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

multumesc mult de raspuns, cornel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Eu tocmai m-am intors de la Kervansaray Kundu.
Nu este un hotel de 5*.

Puncte rosii:
mancare gustoasa si in fiecare diferita
dozatoare de sucuri si pe aleea spre plaja si automate de cafea de unde te puteai servi si singur

Puncte negre:
beach bar si pool bar cu program de la 10 la 16,30.
lobby bar unde toata lumea se inghesuia ca altul nu exista intre 16,30 si 10 dimineata. Era si foarte mic si stateai si la rand pentru o bautura.
Snacksurile erau de fapt o pizza turceasca cu program de la 12 la 16,30 si era intotdeauna rand. Altceva nu era de servit.
Nu era buna organizarea.
Intr-adevar este un hotel mai ieftin decat celelalte de 5* dar asa sunt si serviciile.
Sezlongurile sunt multe rupte, la fel si prosoapele.
Eu nu as recomanda acest hotel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Dia1609, eu am scris despre Papillon Zeugma, citeste un pic in urma; eu nu m-as duce cu un copil de 1 an acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by CornelB

Dupa cum stiti, exista multe hoteluri in Antalya care ofera conditii si servicii cvasi-asemanatoare, unele dintre ele ofera insa gratuitate pentru copii pana in 7 ani, altele pana la 12 ani, altele pana in 13 ani!

Din acest motiv, m-am gandit ca ar fi utila o lista cu hotelurile ordonate descrescator dupa varsta copilului [sau copiilor; la unele hoteluri nici primul si nici al doilea copil nu plateste!] caruia ii ofera gratuitate.

Odata ce programul proiectat de mine cunoaste preturile la hoteluri, este relativ usor sa extraga acest raport, pe toata Turcia sau pe fiecare regiune/statiune in parte.

Daca roxana este de acord, pot posta linkul aici; in caz contrar, cine doreste poate sa-l solicite pe PM.

---

"Be the change you want to see in the world"



CornelB, eu sunt interesata de acest link, asa ca , te rog frumos daca m-il poti trimite pe PM.

Multumesc mult!




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

quote:
Originally posted by camelia_daniela
CornelB, eu sunt interesata de acest link, asa ca , te rog frumos daca m-il poti trimite pe PM.

Multumesc mult!




Eu SUNT SIGUR ca este o pagina cat se poate de utila celor cu copii mai maricei, peste 7 ani de exemplu; astfel ca - asumandu-mi riscul de a gresi - o sa postez pagina direct aici - este important sa stii, dintr-o privire, care hoteluri ofera gratuitate la cazare si masa pentru un copil de, sa zicem, 11 ani! Asta fara sa fie nevoie sa parcurgi lista de zeci, poate sute de hoteluri din Turcia!

Pagina cu gratuitatile pentru copii, pe varste, poate fi accesata reclama
---

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Cred ca pe undeva s-a strecurat o greseala in lista cu gratuitati la copii ....adica noi mergem in iunie la Delphin palace de luxe colecttion cu o familie unde baiatul lor de 9 ani are gratuit SIGUR....in lista vad pina la 7 !! Este in functie de agentie ?? Noi am cumparat biletele de la Marsall....si cu siguranta au la acest hotel gratuit pina la 10 ani !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

Lidia, AM verificat inca o data fisierul excel [downloadat de pe site-ul agentiei] de unde am introdus eu preturile pe site si nu este nici o greseala...

Gratuitatile NU ar trebui sa depinda de agentie - hotelul ofera gratuitate indiferent de la ce agentie se cumpara.

Depind insa de TIPUL CAMEREI - atentie ca in lista mea sunt trecute gratuitatile la CAMERA STANDARD! [Este afisat acest lucru si in titlu] - Pentru o camera FAMILY, de exemplu, copii sunt gratuit pana la 15 ani la Delphin!

[De altfel, majoritatea hotelurilor ofera gratuitate copiilor pentru camerele "superioare" - chiar daca nu pana la 15 ani, precum la Delphin. Preturile per adult sunt insa simtitor mai mari in cazul acestor camere decat in cazul camerelor standard]

Nu cumva voi ati luat FAMILY? [sau alt tip de camera?]

---

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Cornel, iti multumesc mult de tot! E super tare linkul! Bravo!!!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

mr_baz, as vrea si eu o recomandare: papillon aycha, papillon zeugma, royal wings sau kervansaray ? precizez ca am copil de 1 an jumate si ma intereseaza sa fie spatii amenajate pt copii,
acum 10 minute inclinam spre kervansaray lara, dar am citit opinii nu tocmai favorabile aici ... e mai bine kundu? sau unul din papilloane???
multumesc

Dia de Oana 29.11.06

"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez





Hmm as sta departe de lantul Kervansaray si as alege un Papillon. Royal Wings e pe stop sales.

Merita sa mergi in Belek...chiar daca e umpic mai departe de aeroport fata de Lara

Mergi la inceput