Vara 2008 in Turcia (5)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaluca spune:

Mr. Baz, ai idee la ce hotel de 5 stele n au fost primiti turistii, acum de paste? am vazut in seara asta scandalul la tv si parca era ceva cu royal....palace? exista? am avut ceva emotii ca eu plec la RW
Mersi pt. raspunsuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anc@ spune:

Hotelul cu probleme este Royal Wings iar agentia prin care s-a plecat este Alibaba Tour.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

Problema a fost in Royal Wings cand hotelul nu a mai recunoscut ca au confirmat locurile.

O parte din turisti au ramas in Royal iar altii au fost mutati la un alt hotel de 5 stele si li s-a acordat asistenta turistica luandu-se si masuri compensatorii in asa fel incat fiecare sa aibe vacanta de Paste.

In mare parte reportajul ProTV este unul razbunator...un atac de imagine la adresa agentiei si staff-ului.Trist....Un Paste fericit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anc@ spune:

mr_baz banuiesc ca reprezinti o agentie de turism. Poate chiar Alibaba Tour. Dar din punctul meu de vedere (al clientului) vina apartine agentiei 100%. Iar faptul ca e mediatizat un asemenea caz face bine turismului romanesc.
Nu vad ce interes ar avea conducerea hotelului sa vinda locuri peste capacitate. Pentru clientii mutati ei oricum nu primesc nimic. In schimb agentia de turism are tot interesul sa vinda. Vrea omul RW asta primeste. Iar apoi se trezeste intr-un alt hotel. Agentia oricum cistiga. Atita timp cit nimeni nu-i arde macar cu vreo amenda. Nici varianta cu suspendarea sau chiar anularea licentei de turism nu trebuie exclusa.
Pe topicul dedicat agentiilor de turism despre Alibaba Tour sint cam multe opinii defavorabile. Sa fie doar o coincidenta??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Eu am o dorinta simpla: am doi kinderi mici si vreau o vacanta in care sa ma chiar odihnesc; asta inseamna ca locul sa fie complet lipsit de riscuri, cu locuri, animatie, mancare si entertainment pentru copii, sa nu aibe unde fugi sau unde se arunca in cap, astfel incit sa indraznim sa visam la o jumatate de zi de mers la un bazar.
Unde e locul asta?
Din pacate e o intrebare la care poate raspunde numai cineva foarte bine informat.
Fiecare a fost in cate un hotel despre care poate spune tot felul. Dar asta nu inseamna ca esti bine informat.
Despre comparatii intre statiuni si hoteluri, trebuie sa stii mai multe. Agentiile iti spun sa te uiti pe internet pe pagina hotelului, unde despre copii sint prea putine date.
Eu vreau sa stiu care e cel mai bine pregatit pentru copii.
Deci, ce hotel din zona Antalya imi recomandati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaluca spune:

Mr. Baz, eu plec cu Teztour (early booking) pe 24 mai la royal wings crezi ca o sa am probleme? Nu de alta dar iau si bebele cu mine!!!!!!!!!!!
Multumesc pt raspunsuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bmb spune:

Pentru cei care mai merg la MIRACLE in august, vom fi si noi pe acolo din 21 zece zile. Poate ne intalnim acolo.


Beatrice, Denisa(4ani9luni)si tati Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anc@ spune:

alinaluca
Si eu am bilet la RW in iunie. Ieri am dat un telefon la hotel si mi-au confirmat rezervarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

Dupa cum stiti, exista multe hoteluri in Antalya care ofera conditii si servicii cvasi-asemanatoare, unele dintre ele ofera insa gratuitate pentru copii pana in 7 ani, altele pana la 12 ani, altele pana in 13 ani!

Din acest motiv, m-am gandit ca ar fi utila o lista cu hotelurile ordonate descrescator dupa varsta copilului [sau copiilor; la unele hoteluri nici primul si nici al doilea copil nu plateste!] caruia ii ofera gratuitate.

Odata ce programul proiectat de mine cunoaste preturile la hoteluri, este relativ usor sa extraga acest raport, pe toata Turcia sau pe fiecare regiune/statiune in parte.

Daca roxana este de acord, pot posta linkul aici; in caz contrar, cine doreste poate sa-l solicite pe PM.

---

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Mitzura, eu iti recomand Ela Quality din Belek.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput