Durerea unei pierderi de sarcina (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

marynik nici eu nu stiu ce mai e in sufletul meu.ma gandeam ca poate-mi da dr-ul azi 3 luni de anticonceptionale, ca tare bine mi-ar mai prinde o pauza.simt ca nu mai rezist psihic.asa m-as mai linisti si poate ma ajuta si sa raman insarcinata.itimultumesc ca esti alaturi de mine
teo am vazut pozele noi cu bebe.e un scump si a facut falcute.dar ce-i dai tu in poza acolo?capsuna?are voie bebe mic capsuni?
pepsi ma bucur ca David e bine acum.nu pot sa uit cand avea Dominic probleme cu urechiusele ca mi se rupea sufletul de mila lui. dulce strugureii dragi.
cristina ana ai reusit sa micsorezi filmuletul sa-l vedem si noi pe Andrei?

Cristina, sigur in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mcrissa, imi pare tare rau ca esti atit de trista. Pentru reglarea CM-ului stiu ca ai putea sa iei progesteron din ziua 16 pana in ziua 25. Ar ajuta si la fixarea mai buna a unei eventuale sarcini. Eu zic sa vezi ce spune si doctorul. Dar daca tu simti ca ai nevoie de o pauza, atunci fa ce iti dicteaza inima. Este intr-adevar un cosmar sa tot speri luna de luna.
Filmuletul nu stiu cum sa il reduc ca dimensiuni. Sau sa gasesc un site pe care se pot incarca si filmulete mai mari.
Flavia, imi pare tare rau pentru toate necazurile pe care le-ai avut cu micutii tai. Si eu am patit un necaz cu Andrei. Acum citeva saptamani a cazut din pat peste pisica (s-a intins dupa ea si eu nu am fost atenta la el citeva secunde), care s-a speriat si l-a zgariat foarte tare pe obraz. A fost nevoie sa-l coasa. Mi-e tare teama sa nu ramana cu cicatrici, ca vad ca inca nu i-au trecut. Nu sunt foarte mari, dar se vad. Mi-a fost asa mila de el, ca l-au cusut pe viu, si i-au facut si injectii dureroase!
Pozele le-am scos momentan, pentru ca nu vreau sa ma recunoasca lumea, si mai ales pe sotul meu. Dar cred ca o sa le pun doar pe cele in care apare bebicul meu.

Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Mcrissa, imi pare rau ca n-a fost, off,nu stiu ce sa mai zci.e bine ca vrei o pauza,dar doar de la urmarit totul, ai inteles? sa nu te dai batuta, te rog. multumim de aprecieri pt falcute. am uitat sa explic: capsuna e de impresie artistica, nu mancam decat laptic. dar el deschisese un pic gurita ca a confundat cu tatica lu' mami
Cristina, chiar alaltaieri te-am visat si am intrat pe forum croita sa vad ce faci. imi pare rau, dar bucura-te de puiut ca el e mai presus de orice.

Marina, mamica in de bebe Mihnea-Adrian
www.flickr.com/photos/24464658@N08/?saved=1" target="_blank">Minunatie de bebe(adik POZE)
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)
CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

cristina ana imi pare tare rau de patania lui Andrei cu pisica.stiu ca tu iubesti tare mult matele.eu nu prea le am la suflet pentru ca mi-au zgariat catelul in ochi si nu a mai vazut cu ochiul ala.sper ca nu va ramane cicatrice.acum a prins frica de matza Andreias dragalas?
eu luna asta am luat progesteron din Z18 in Z25 , ca aveam CM la 30 de zile si am zis ca-l reglez la 28, dar vad ca l-am dereglat la 41
d'abia astept sa ajung azi la dr.nu stiu cate imi va putea spune ca nu stiu daca face eco pe CM, dar macar sa facem un plan de bataie.

Cristina, sigur in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mcrissa, daca ai luat progesteron si totusi nu s-a reglat CM-ul, nu stiu ca iti mai zic. Trebuie neaparat mers la medic.
Pisicile le voi da in curind. Bebicul meu nu a prins deloc frica de ele, din contra, cind le vede chiuie de bucurie si se repede sa le traga de coada sau blana.Eu nu le mai las in preajma lui, dar tot mai scapa si vin cind prind usa deschisa. Doamne-ajuta ca nu l-a zgariat pe ochi. Una din ranile mai mici este la citiva mm de ochisor!
Teo2rina, ai o scumpete de bebik!!!! Sa-ti traiasca!

Cristina, mamica fericita de bebe Andrei-Eric (26.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

teo pauza o sa o iau doar daca-mi recomanda dr-ul.batuta nu mai voi da eu asa usor, ca sunt convinsa ca voi reusi.nu a fost sa fie 2006, nici 2007, nici 2008, dar poate 2009 e anul meu norocos

Cristina, sigur in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Mcrissa, daca te pot ajuta cu ceva, cu draga inima!
Cristina, Andreiutul si mamica lui.

Marina, mamica in de bebe Mihnea-Adrian
www.flickr.com/photos/24464658@N08/?saved=1" target="_blank">Minunatie de bebe(adik POZE)
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)
CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Mcrissa imi pare rau ptr Z1. Sa te duci oricum la doctor sa vezi ce zice. Iar cu pauza..... pauza doar de la numarat si testat, etc. Dar de incercat sa nu te lasi. Io tin pumnii sa se intample minunea cat mai repede.

bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

pupici la fete!

am revenit cu forte proaspete! desi abia ieri a avut loc chiuretajul, ma simt bine si sunt increzatoare in viitor!
as vrea sa ma treceti si pe mine in listuta!

sunt aspiranta, sarcina oprita in evolutie 7S!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Miruna,, ma bucur sa aud ca esti optimista!Bravo!

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/Blzop2.png

Mergi la inceput