Rockeri si rockerite.. rock on! (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Sarbatori fericite, timizilor rockeri !
Craciun linistit si An Nou cu multe concerte !
Si se pare ca vom avea parte in Romania, in 2010 de mari trupe si muzicieni.
In primul rand, eu imi propun sa vad Ten Years After-22 febr si AC/DC 16 mai, pe Eric Clapton l-am vazut la Budapesta iar fiica-mea vrea la Metallica ...

For those about rock we salute you!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Pete Steele s-a dus . "Heart failure" spune presa. Type O Negative si-a pierdut vocalistul si leaderul, lumea metal-ului a pierdut un muzician foarte bun, inteligent, ironic, carismatic, iar cei care l-au cunoscut si iubit au pierdut un frate, un unchi, un prieten.
Eu... sunt trista. In "tineretile" mele de rockereala nebuna (mai ales in perioada 1993-96) ascultam mult Type O Negative... si recunosc eram indragostita rau de Pete. In ultimii ani am continuat sa-i ascult muzica cu placere si (din cand in cand) sa ma uit cu jind la pletele alea negre si tare lungi. Acum simt ca am pierdut o parte importanta din anii aceia nebuni, cand totul parea simplu, clar si usor, cand mi se parea normal sa risc sa nu iau un examen da' nu cumva sa ratez concertul Paradise Lost sau Anathema (ca doar un examen se mai poate da, dar cand voi mai avea oare ocazia sa ii vad pe astia live?), cand dupa vreun chef veneam la vale la 5 dimineata de pe Cetatuie cantand (a se citi urland) cu prietenii Black No 1....

Black No 1... Christian Woman... A Death in the Family... October Rust...Love you to Death... Everybody Dies... ce adevarat!

RIP Pete Steele (04 Ian 1962 - 14 Apr 2010)! Spirit free, bless it be!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Aaa, deci mai exista si rockeri pe-aici,deja imi faceam probleme
Ce ma bucur ca s-a scos subiectul de la naftalina... o dar nu, nu cu vesti din astea
Merg imediat sa ma documentez despre Pete Steele. Eu cu metalul nu le prea am. Sunt batrana rockeritza care asculta acelasi rock din anii '70 si mai nou mult, f mult blues.
Zilele astea am aflat o veste grozava: Roger Waters incepe in toamna sa concerteze in America de Nord si...si din primavara 2011 in Europa
Cand am fost la concert, in 2007, am zis na acuma pot sa mor fericita si uite, poate poate mai ajung la unul care cica v-a fi o capodopera- The Wall.

For those about rock we salute you!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Ne-am luat pelerine de ploaie, ne-am pregatit de concert , dimineata plecam spre Bucuresti.
AC/DC venim!

For Those About to Rock -We Salute You!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ieri, 16 mai, a murit Ronnie James Dio

"Message from Wendy Dio
Today my heart is broken, Ronnie passed away at 7:45am 16th May. Many, many friends and family were able to say their private good-byes before he peacefully passed away. Ronnie knew how much he was loved by all. We so appreciate the love and support that you have all given us. Please give us a few days of privacy to deal with this terrible loss. Please know he loved you all and his music will live on forever.

- Wendy Dio
"

the rainbow is now up in the skies




RIP Ronnie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Acum aflu...suntem obositi de pe drum...
Din pacate, ne parasesc...incet...
ma duc sa-i spun lui Calin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=140298#comment ultimele zile, povestite de unul dintre cei mai buni prieteni, Geezer Butler (bass in Heaven&Hell, Black Sabbath)

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Roxana. Multumesc pentru link

RIP Ronnie!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput