Viata unei fetite de 4 ani - haideti sa o salvam

Viata unei fetite de 4 ani - haideti sa o salvam | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Andreea Marin Banica, a scris pe blogul ei despre cazul unei fetite de 4 ani care a impresionat-o foarte mult.
Fetita are doar 4 ani si se lupta cu o tumora foarte grava- dar operabila. Andreea roaga si cumunitatea Desprecopii.com sa se implice in acest caz.

Cazul a fost documentat de catre Radio Romania Actualitati, Iata mesajul lor:

Ma numesc Daniela Mihai Soare, sunt jurnalist la Radio Romania Actualitati si va solicit ajutorul pentru o fetita de 4 ani, din judetul Buzau. Are o boala crunta: tumora neurocerebrala cu proces expansiv intracranian. Noi am realizat un reportaj foarte impresionant cu ea (pe care vi-l trimitem in fisierul atasat) si intentionam sa declansam o campanie mai ampla pentru strangerea celor 280.000 de euro, o suma imensa pentru o familie cu un venit obisnuit din Romania. Am fi bucurosi daca puteti sa fiti alaturi de noi.

Mai multe detalii pe blogul Andreei Marin Banica http://andreeamarinbanica.acasa.ro/

Haideti sa ne mobilizam. Impreuna suntem puternici.
Nu va ganditi ca un drum pana la banca e un efort prea mare, merita, impreuna putem salva o viata.

Cont IBAN DESCHIS LA RAIFFEISEN BANK BUZAU pe numele Dinu Cristian : RO15RZBR0000060010147293 (in lei) si RO31RZBR0000060010147296 (in euro)


cu drag,





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

of Doamne, sanatate multa fetitei si Doamne ajuta sa se stranga banutii pentru operatie si aceasta sa fie un succes


monica

Daca doriti sa ne vedeti in concurs ne gasiti www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=23" target="_blank">Intre Flori


mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Doamne, ce de bani trebuiesc....Haideti sa ajutam si noi, fiecare cum poate. Pune cineva un paypal? Mie una mi-ar fi muuuult mai usor prin paypal si cred ca multora. Va rog..
Sanatate multa fetitei! Doamne ajuta sa se stranga banutii si sa fie bine!

Raluca, mami de www.dumex.com.my/members/tickers/97266/ticker2.png border= 0 > < /a> " target="_blank">Catalina-3 oct'05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Uff, Doamne, cita durere intr-un sufletel mic si nevinovat!

Si de la mine o mica picatura in marele ocean ...


Trebuie sa fie bine pina la urma!




Mady si Mihai Nicolae - My little treasure (01 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Oana B - poti tu sa pui Paypay-ul tau la bataie si dupa asta sa transmitem banii in contul anuntat de Andreea M?

Haideti sa ne organizam pentru aceasta fetita.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Impresionant! O sa ajut si eu cum pot, se pot trimite bani tot la Marius?? Sau doar in contul de la Raiffeisen?


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei
Poze Concurs DC Clipe 2007:
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">Amprente siAndreiinvarf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Ne mobilizam ca de obicei cu ajutorul lui Marius, pentru banca ?
S-a luat vre-o decizie in acest sens sau trimitem in contul lor ?

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia,
Alex, Andrei


Puiul meu se pregateste de armata: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Pregatire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Daca intra in actiune si DC, banii ar trebui sa vina de la DC, nu de la membrii, separat.
Astept hotararea voastra si eu, pentru a trimite ceva banuti !





Nina, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=11" target="_blank">copilarind alaturi de Nina-Cristina, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=29" target="_blank">Mica Visatoare, la "Clipe de viata 2007"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianaa spune:

quote:
Originally posted by Anina_n

Daca intra in actiune si DC, banii ar trebui sa vina de la DC, nu de la membrii, separat.
Astept hotararea voastra si eu, pentru a trimite ceva banuti!





Subscriu. Suma stransa de la membrii DC ar trebui sa fie intr-un cont comun si sa reprezinte actiunea comunitatii DC.

www.trilulilu.ro/BladeBV/7fb8941079542d" target="_blank">epilog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

o sa ma implic si eu...sarmana fetitza!

Participam la concurs:

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

bietul copil..



Emma are nevoie de noi!

Mergi la inceput