Job

Job | Autor: komAk

Link direct la acest mesaj

Buna ziua.
Am 15 ani si din cate am inteles ma pot angaja legal. Caut si eu un loc de munca part time, in weekend sau online. Problema este ca stau intr-un oras mic si e greu sa gasesc de munca.
Ma puteti ajuta ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Depinde ce stii sa faci sau ce ai fi dispus sa faci? La ce fel de munca te-ai gandit? MUnca fizica, ceva de birou, comisioane, ce anume?

"Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns komAk spune:

In primul rand multumesc de raspuns. In al doilea rand as fi facut si munca fizica dar nu am timp cu scoala..as putea 2 ore pe zi sa impart pliante sau ceva de genul. Munca de birou ar fi cel mai bine. Sa scriu ceva la PC sau ceva de genul. Stiu sa fac si declaratii fiscale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Nici nu stii cat de rau imi pare ca sunt din Constanta, aveam ceva pentru tine...Nu poti face naveta, e greu. Poate gasesti ceva totusi acolo. Mergi si prezinta-te unei firme, mi-e greu sa cred ca un patron normal la cap nu te-ar angaja. Eu ma bucur mult cand vad oameni atat de tineri care vor sa munceasca! Succes! Poate daca la vara, in vacanta, ai posibilitatea sa stai in Constanta, facem ceva. Succes, din nou!

"Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns komAk spune:

Multzam! Nu stiu unde sa ma prezint sincer. Credeti ca as putea sa ma duc pe la vreun partid sa impart calendare sau ceva de genul? E perioada aia ? :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Felicitari pentru intentie. Sa-ti rupi din timpul tau pentru un job e o idee grozava.
Pentru inceput, scapa de ticul verbal "ceva de genul".
Apoi incearca sa trimiti pe mail intentia ta firmelor care crezi ca ti s-ar potrivi.
Apoi du-te direct si, de la portar la secretariat, spui tuturor ce vrei tu. In fata unui director, care poate lua o decizie, spune ca esti dispus la o munca cu timp limitat, din motivele pe care le vei spune atunci.
Asteapta-te la munca multa si bani putini. Pana vei arata ce stii...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns komAk spune:

Multumesc mult de tot! O sa ma interesez! Deocamdata trebuie sa ii termin site-ul lui tata!
Apropo daca vreti site ceva, apelati la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Da, uite chiar asta as avea si eu nevoie. Cat iei pentru un site? Trimite-mi un mesaj pe pm.

"Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns komAk spune:

Problema e ca nu acceptati mesaje private..Id meu esti costy20002004 . Sau eventual dati-mi un PM cu continutul site-ului, tema acestuia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

am si eu o curiozitate de mijloc de noapte!
de ce vrei sa te angajezi acum la 15 ani? cu tot tacamul ma refer... nu stiu daca exista part-time de 2 ore pe zi sau in weekend cu carte de munca... iti propun sa iti completezi CV-ul pe site-uri specializate, ca prim pas in ale angajarii.

si-apoi observ ca te pricepi la facut site-uri; ori poate ca subiectul asta e doar o momeala pentru a-ti capata "clienti".... sa ajungi din una in alta la ce te "doare" pe tine... cum ai invatat sa faci site-uri? de ce atata nerabdare pentru realizarea profesionala, ai liceul in fata, ai facultatea, ai o viata in fata pentru a munci.... mai copilareste!! asta e sfatul meu pentru tine!



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Si fata mea de 13 ani vrea sa munceasca ceva part time mai ales in vacanta ca in timpul scolii e sufocata de meditatii si doar duminica se poate relaxa.
Stiti de la ce varsta se poate munci legal? Dar "ilegal" cum si ce se poate munci? Ea are o colega care munceste cateva ore pe saptamana, lipeste afise pe stalpi, nu stiu cat castiga dar fii-mea o invidiaza, zice ca are relatii de aia si-a gasit asa ceva de lucru. Chiar e asa greu de gasit asa ceva de lucru?

KomAK, am si eu rude in Slobozia... imi pare rau ca acolo locuiesti, stiu ca si adult fiind si cu studii terminate foarte greu gasesti de lucru in orasul ala. Multa bafta!

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput