Mamici norocoase de sept-oct (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

kid cred ca se refera la Piata Dorobanti, cum intri de pe Beller pe stanga. Este o sectiune unde vand mezeluri si alte produse facute in casa. Au si placinte. Asta ar fi cam singurul loc sau daca nu cofetaria Ana tot de acolo din zona.

Fetelor, fetelor e doar inceputul nu mai luati personal toate afirmatiile. Ca acum incep discutiile privat-stat, cezariana-nastere naturala, apoi urmeaza alaptat - biberon si sa te tii cearta si nervi.

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Eu consider desprecopii un forum de discutii in care poate exista un schimb de pareri pe un anumit subiect, fara se propune un consens general asupra acestuia, insa cu scopul de a pune in comun mai multe informatii; pe baza lor fiecare va lua o decizie care il priveste absolut direct si personal. Insa faptul ca parerile sunt diverse nu ar trebui sa conduca la dispute sau inchiderea subiectului, daca fiecare isi poate stabili propriile limite in ce priveste implicarea si asumarea opiniilor.


12+

Liniuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Fetelor, doresc sa urez si eu tuturor fetelor care sarbatoresc Pastele catolic!!

Vad ca nu e uitat deloc subiectul asta, ma asteptam sa fie lasat balta...
Dragelor, si mie imi plac discutziile in contradictoriu, asa a si avansat omenirea, din contradictii . Tocmai de aceea mi-am permis sa dau o opinie negativa privind celulele stem.
Ce nu imi place deloc sunt jignirile, cand se ajunge aici...! Nu ar fi trebuit deloc sa sa se ajunga la asa ceva, pana la urma am zis de la inceput ca dau o opinie de mamica, nu de medic. Noi pe forum doar discutam, atat! Eu voi face exact ce cred ca e mai bine pentru copilul meu, fara sa ma judece nimeni, in afara lui Dumnezeu. Atata vreme cat medicina insasi orbecaie, nu vad de ce ar detzine unele din noi adevarul absolut si ar incerca sa mi-l impuna. Interventzii din astea mi se par Eu intzeleg hormoni de sarcina, dar s-a sarit f tare calul......
Fetelor, si noapte buna!!!

Edit: haidetzi sa o lasam balta cu orgolii de-astea ca nu duc nicaieri!

14+

Poze cu noi
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

quote:
Originally posted by Muuh

kid cred ca se refera la Piata Dorobanti, cum intri de pe Beller pe stanga. Este o sectiune unde vand mezeluri si alte produse facute in casa. Au si placinte. Asta ar fi cam singurul loc sau daca nu cofetaria Ana tot de acolo din zona.

Fetelor, fetelor e doar inceputul nu mai luati personal toate afirmatiile. Ca acum incep discutiile privat-stat, cezariana-nastere naturala, apoi urmeaza alaptat - biberon si sa te tii cearta si nervi.

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie



eu trag concluziile acum: voi face recoltare de celule stem, voi nashte la stat daca dr. mea nu are colaborari la privat(mi s-a parut prematura discutia), voi fce cezariana daca DF am vreo pb(infectie urinara etc. ce se poate transmite la bebe) si bineinteles la recomandarea medicului ptr. ca am 32 ani,alta osatura decat la 22 si nu pot sa ma incapatanez aiurea in tramvai. Daca bb este puturos sau nu am lapte,sper sa nu ma considerati "in afara legii",dar atunci voi opta pentru biberon. Imi doresc copilul asta mai mult decat orice, dar nu o sa-l las sa ma transforme intr-o disperata depresiva, exista pediatrii, (apropo,eu deja am unul foarte bun) exista in jurul meu persoane care au mai crescut copii si nu o sa-mi pice vreun galon daca le cer ajutorul. Intoteauna am selectat si am aplicat numai sfaturile bpe care le-am crezut pertinente unei situatii date, eu nu stiu nici macar 15% din lucrurile pe care le stie o mama si ma voi baza foarte mult pe instinctele materne(si pe carti).Asa ca voi lipsi de la polemici!


8+


aluna
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Muuh ai mare dreptate ca discutiile vor continua pe temele enumerate de tine
Duminica schimb si eu semnatura, deja 10 sapt. Nici nu stiu daca trece repede sau nu!

9+ si mamica de Dragos (26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

apar si eu asha...de noapte buna..
nushu, mama, stai linistita ca nu s-au adunat toate la tine! la inceputul sarcinii si eu dormeam pe mine, ma tineau greturile toata ziua...
ca sa nu mai spun ca eu si acum dorm muuult! sau mai bine-zis, as dormi...vinerea imi cam fac de cap si dorm dupa ce vin de la serv..azi am dormit de la 17-19, dar tr sa ma odihnesc, ca ma asteapta un week-end plin



fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
nu uitati sa dati clik pe casuta:)
fff important!!
totul pentru bebe
www.kodakgallery.com/ShareLandingSignin.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0&UV=325451416449_47656823313" target="_blank">burtica
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Ce faceti fetele?? Fara somnic, asa ca mine??
Eu am facut o gafa: l-am rugat pe al sotior s amearga sa-mi ia inghetata si mi-a luat de 2 feluri: ghinion!! Nu imi placea nici una. In loc sa par totusi multumita ca saracul s-a dus am inceput sa comentez ca ne stim de atatia ani .. si el nici macar nu stie ce inghetata imi place... chestii de-astea pe care in mod normal nu le fac dar s-au acumulat hormoni, dureri, oboseala..
Asa simt nevoia de un concediu...
Faceti si voi gafe de-astea?? Care in mod normal nu le faceati??
Pup toate buritcile si le felicit pe cele ce au schimbat semnatura !!

viitoare mamica de septembrie 2008

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

despre celulele stem: noi eram hotarati sa recoltam dinainte de a ramane gravi. poate moda, nu stiu, cert este ca asta este parerea mea.

sa va povestec un caz real: cunosc pe cineva cu un copil cu retard mintal. copilul are deja 13 ani. in mod normal nu se poate face nimic. asta pana a aflat de celulele stem, a luat legatura pe net cu oameni ai caror copii au inregistrat progrese semnificative in urma unor astfel de proceduri, facute ce e drept in China, fara sa fie garantate sau recunoscute de catre vreun for international de medicina. dar sunt oameni care exista si carora li s-a schimbat viata, dintr-o situatie care parea fara iesire.
chiar daca nimeni nu-i garanteaza reusita, acest om face eforturi sa stranga banii sa plece anul asta cu copilul in China, sa faca apel la SHANSA VIETII LUI!! chiar daca procedura nu reuseste, mai rau de atat nu-i poate face.
acestor oameni li s-a redat speranta ca la batranete va avea cine sa aiba grija de ei sau ca macar acel copil va fi in stare sa aiaba grija singur de el insushi, pentru ca parintzii nu vor trai la nesfarshit.
gaditi-va ce inseamna o astfel de shansa pentru niste oameni care timp de 13 ani au trait cu sufletul strans!

v-am spus asta, ca sa contribui cumva la informatiile despre subiect, sa avem cat mai multe pareri. nu vreau ca acesti oameni sa fie judecati aici pentru optziunea lor!


fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
nu uitati sa dati clik pe casuta:)
fff important!!
totul pentru bebe
www.kodakgallery.com/ShareLandingSignin.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0&UV=325451416449_47656823313" target="_blank">burtica
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

denisa, se mai intampla si din astea, dar cred ca suntem iertate sau stim sa facem in asha fel incat sa fim iertate:)

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
nu uitati sa dati clik pe casuta:)
fff important!!
totul pentru bebe
www.kodakgallery.com/ShareLandingSignin.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0&UV=325451416449_47656823313" target="_blank">burtica
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Imi pare rau daca v-am facut pofta azi cu placinta de dovleac. Eu am mancat azi la pranz si le-am spus si fetelor prezente atunci pe forum - se pare ca inca se discuta despre ea :))

Despre celule stem am o intrebare : eu am auzit ca costa 200 Eur pe luna depozitarea lor corespunzatoare. Stie cineva daca este adevarat? Daca este atunci parerile despre acest subiect sunt impartite si in functie de situatia financiara a noastra, celor implicate. Parerea mea!! :))

Nushulica, multa sanatate si sa treqaca mai repede inca 4 saptamani ca o sa-ti revii, o sa te simti cu mult mai bine!!

Claudina multumesc de incurajari!!


viitoare mamica de septembrie 2008

14 +

Mergi la inceput