Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (116)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Nanuta, eu glumeam iubita. Nu ma laud singura toata ziua, ce-mi mai trebuie laudat??? Si apoi eu functioneste pe invers. Mie imi atragi atentia cu chestii negative, ca alea pozitive am impresia ca mi se cuvin si ma lasa rece...
Stii??? Nu am apucat sa intru pe mess. Si nici nu am timp acum. Poate ne intalnim mai pe seara la o megabarfa... Eu sunt in amenajari si reamenajari. Aseara am terminat de jugravit camera bibicului (tati, nu io... eu doar imi asum meritele) si acum tre' s-o impopotzonez... Treaba grea abia de acum incepe... Desi, la asta cu impopotzo ma pricep cel mai bine... S-ar putea sa o dovedesc curand. Iti pun eu poze pe mess. Pupi acum!!! Tie si bursucelului mic!!!! (daca ziceam puiului de bursucel era interpretabil... hihihihi....)


Micul Yannis creste mare



Adicalea mie nu-mi arati poze....vai vai....o ceri


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Multumim frumos fetelor! Sunteti tare dragute!

emma si andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Da da Tomasa si io tot 5 kg in plus.Si hainele stau sa crape pe mine,mai ales pantalonii.Am ramas cu fundu' mare


Azi am fost intr-o sera de capsuni.Am mancat de-am spart.La sfarsit imi venea sa vars de-atatea capsuni.Bine macar ca nu ingrasa
Azi Erikai i-am dat tofu...i-a palcut tare mult,total invers asteptarilor,cu toate ca nu are gust...iata ca ii place.



Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna tuturor!!!

Am citit postarile ieri dar nu am avut timp sa raspund.

Luy multumiri din suflet. Urarile sunt intotdeauna binevenite. Fiecare dintre noi stie cit de fericite ne face un cuvint de apreciere si un gind bun la adresa bebelusilor nostri. Pupici roz frumoasei tale ochioase!!!

Roxana, multumesc. Sper sa iasa repede dintisorul lui Andrei, sa pape mai bine si sa fie in apele lui.
Multumesc pentru compliment. Pe 28 am programare la blonzit si restul parului.

Daria e la a 3 zi jumatate de tratament, nu a facut febra,dar e foarte irascibila. Probabil din cauza nasucului infundat. Miine dimineata mergem la medicul de familie iar simbata la pediatru.
Ieri a papat foarte bine masa de legume, astazi multumitor. Vreau sa ajung sa o inlocuiesc complet.
Cred ca o sa introduc si eu ardel cum a afcut Nana.

Am vazut pe dulcea Ebonee fericita in masinuta ei roz.
Am vazut poze cu mamica de frumoasa Maria si cavaler Tudor.
Si mie mi-a stat ciocolata in git cind am vazut ce supla esti! Arati ca o adolescenta Tomasa!!!

Emma,ce vesel e Andrei!!! Chiar ca sunt mari dintisorii, e un iepurash tare scump!!!
Si Daria a bagat ieri pentru prima data piciorulul in gura.












www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Mai Maruntescu... la voi chiar nu se gasesc eclere.. ca la noi in supermarket e plin..



Nu sunt aici in zona mea. Am mancat in Bremen cand am fost la prieteni, iar aici la mine am luat toate cofetariile la rand :( daca stiam trageam o fuga pana la voi, dar pofta a mare a fost in sarcina.

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Karina de mami emma76
Sabina Teodora de mami Diciu

Devylla super ca a acceptat Erika tofu. Adevarul e ca cel ami bun tofu e in Japonia. Asta de pe piata romineasca e .
Cred ca abia astepti sa ii prepari bento-urile alea minunate pentru gradinita!!!



www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Am ajuns la 100 mesaje pe forumul dulcetelelor si papanashilor!



www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Maruntescu, avem chiar si noi eclere in supermarket, made in Belgique, dar sunt congelate si mai exact, minieclere. sunt o nebunie. AM luat unele cu frisca, altele umplute cu coniac si crema de vanilie sau doar cu ciocolata si crema de vanilie.
Ma ucideti voi. Tocmai ce mi-a plouat in gura si mi-am amintit de ele. Piei ispita. Proaspete in brutarii, unde au si prajituri, am gasit choix a la creme. Marfa.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Andreea 11 am vb cu prietena mea si mi-a dat urmatoarea reteta pt iaurt facut in casa, reteta testata de ea: 1 l de lapte il fierbi 10 min. apoi il lasi sa se raceasca, dar nu de tot sa fie caldut. Adaugi o lingura de smantana sau dupa ce faci iaurt pui doua linguri de iaurt facut de tine pt urmatoarele dati. Il amesteci si il lasi acoperit la loc caldut timp de cateva ore pana se incheaga. Atentie este valabil doar 24 ore.
Parerea mea, prea multa bataie de cap si asa bbii nu mananca prea mult iaurtel, mai bine cumperi. Am inteles ca ar fi bun Campina, Tnuva si Danone Cremoso.

Erina pai la mai mare.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Mai fetelor salivez in fata calculatoarelor cu atatea discutii despre dulciuri. Am mancat cam tot ce aveam dulce prin casa si tot as mai vrea.

Aduta mea a mancat azi exemplar. Dimineata tot marul copt cu cereale simple de fulgi de orez, apoi 120 ml lapte. Dupa plimbarica a mancat aproape tot piureul de legume. I-am pasat doar cartof, dovlecel si morcov cu putina zeama din supa (albitura, morcov, dovlecel, cartof, ardei gras) in care au fiert, un varf de unt si putin lapte. Pana acum nu se omora cu legumele asa ca sunt tare fericita ca a mancat. Asa ca de acum ii pasez doar ce-i place fara albituri si ardei gras.
Acum ma duc sa-i fac iar un biberon cu laptic.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput