Despre spitalele si doctorii unde ati nascut (2)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna tuturor,

A nascut cineva de curand la spitalul Elias din Bucuresti? Sau cu dna dr Raluca Uzum? As ramane recunoscatoare daca mi-ati putea spune in cateva cuvinte cum a fost.

Multa sanatate, nasteri usoare si bebi sanatosi, mancaciosi si necoliciosi

24+ cu

-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miry_1704 spune:

BUNA! A NASCUT CINEVA LA FILANTROPIA? STITI CE PRETURI SUNT PT MEDICI SI ASA MAI DEPARTE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

miry, iti raspund eu, desi vad ca ai scris acum mai bine de o luna, cred ca ai si nascut intre timp...
Eu am nascut la Filantropia in martie, cezariana cu dr Safta. E un medic de milioane. Nimeni nu mi-a pretins nimic, nu a lasat impresia ca trebuie sa le dau ceva... Moasele erau super ok toate, la fel si asistentele de la neonato.
Dar ca sa fiu eu impacata am dat la toata lumea cate ceva, am avut la mine bancnote de 5 si 10 lei si in functie de ce mi se facea sau cu ce ma ajutau, le dadeam. La neonato i-am dat la plecare uneia 50 ron pt ca i-a pus cercei fiica-mi si am consirat ca nu e de datoria ei. Tot pe ea am rugat-o sa ma invete ca o schimb, cum sa ii fac baita, cum sa o tin ca lumea la san etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Daniela, cat i-ai dat doc.Safta???
Si eu sunt pacienta dumnealui, l-am ales din instict si nu m-am inselat!!!

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 18+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Octa09 spune:

Buna Raluca050. pana la urma ce ai facut? ai nascut acolo? cum a fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MioaraC spune:

Buna, eu am nascut la Polizu, in vara, am avut rezerva platita si a fost neasteptat de bine si de curat. Am nascut cu domnisoara doctor Manta care m-a ajutat foarte mult si in timpul sarcinii si dupa ce am nascut. Dansa are 2 copii asa ca stie toate tainele ca sa nu pierzi laptele dupa ce nasti. In concluzie am fost foarte foarte multumita si de spital si de doctorita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana10 spune:

Buna ziua.

Ma numesc Georgiana, am 35 de ani si un viitor bebe care are acum circa 3 saptamani, in burtica . Am deschis acest post cu speranta ca poate unele dintre fetele de aici ma pot ajuta cu cateva sfaturi pentru a alege un medic pentru aceasta sarcina.. In principiu caut informatii relativ recente dar apreciez orice sfat primit.

Conditii :
- sa fie o doamna doctor (nu discut aici parerile mele personale, fiecare stie ce este mai bine pentru el, mai ales ca suntem la o anumita varsta );
- clinica particulara.(la fel, nu discut de diferentele stat- privat, am respect pentru fiecare opinie in parte dar asta cautam noi in acest moment, deci nu are rost sa ne certam pentru aceasta alegere).

Va multumesc in avans pentru orice sfat decent care va fi oferit aici. Multa sanatate si fericire, Georgiana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danida77 spune:

Georgiana, felicitari pentru sarcina!
Eu merg la d-na doctor Anca Stanga, la spitalul Sanador si tot acolo voi naste. Este tanara,profesionista, foarte intelegatoare si nu se grabeste niciodata. Te asculta cu atentie si iti raspunde la toate intrebarile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hazzel spune:

Buna ziua,

Am si eu o rugaminte, a nascut cineva recent cu doamna doctor Gussi Ilinca de la Cantacuzino?Urmeaza sa nasc in luna mai si am inteles ca daca ma apuca durerile si dansa nu este pe tura respectiva nu ma poate asista ca asa sunt regulile spitalului. Stiti cumva daca este adevarat?si care mai sunt conditiile de acolo?

Multumesc frumos,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Felicitari Georgiana pentru sarcinuta si sa iti dea Dumnezeu multa sanatate tie si puiului tau!

Iti recomand din suflet pe dna dr Uzum Raluca, cu care am nascut, o doamna care pune suflet in tot, desi la prima vedere ti s-ar putea parea rece si distanta. Nu te cheama aiurea decat atunci cand este nevoie. Dumneaei lucreaza atat la Sanador cat si la Elias. Eu la analize am fost la Sanador dar am ales sa nasc la Elias.

Pentru orice intrebari, iti dau la dispozitie.

Citat:
citat din mesajul lui georgiana10

Buna ziua.

Ma numeesc Georgiana, am 35 de ani si un viitor bebe care are acum circa 3 saptamani, in burtica . Am deschis acest post cu speranta ca poate unele dintre fetele de aici ma pot ajuta cu cateva sfaturi pentru a alege un medic pentru aceasta sarcina.. In principiu caut informatii relativ recente dar apreciez orice sfat primit.

Conditii :
- sa fie o doamna doctor (nu discut aici parerile mele personale, fiecare stie ce este mai bine pentru el, mai ales ca suntem la o anumita varsta );
- clinica particulara.(la fel, nu discut de diferentele stat- privat, am respect pentru fiecare opinie in parte dar asta cautam noi in acest moment, deci nu are rost sa ne certam pentru aceasta alegere).

Va multumesc in avans pentru orice sfat decent care va fi oferit aici. Multa sanatate si fericire, Georgiana.



Mergi la inceput