Despre spitalele si doctorii unde ati nascut (2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pattycriss spune:

Am si eu o rugaminte la voi fetelor, daca stie cineva ceva de Dr Craciun Suzana de la maternitatea bucur, daca a nascut cineva cu ea, va rog mult sa ma contactati pattycriss80. Va multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacriedith spune:

buna sunt si eu o mamica noua a unui ingeras de 4 luni implineste azi 4.12.2009. Si mie mi-a fost frica sa nasc in spitalele din romania mai ales ca eu sunt din radauti jud suceava. si de ce mi-a fost frica de aia n-am scapat. Nu am ce zice doctorita cu care am nascut si care mi-a monitorizat nasterea a fost de milioane si atata noroc am avut ca am nascut in seara cand a picat de garda ca altfel am auzit ca nu ar fi venit de acasa. oricum in scimb m-am lovit de personalul din spital asistentele si moashele careuh nici nu vreau sa ma gandesc... prima data cand m-am internat mi s-a spus acru urca-te pe masa care era "banca" de nastere cu suport ptr picioare. fiind prima data pe o astfel de "Masa" m-am asezat in fund - nu mi s-a dat detalii mi s-a zis urca-te in urma actiunii nu vreau za spun ce replica mi-au dat in fine chiar si in timpul travaliului nu a venit nimeni la mine in sala de travaliu. doar cand am urlat ultima datya ca nasc pe pat m-au dus in sala de nasteri si bebelu era deja cu capusorul intre oase. restul a decurs relativ repede 5 sau 10 minute. Dupa ce l-au separat l-au asezat pe o masa de metal fara nici un prosop sau macar o Pelinca dedesubt si cat m-au cusut nu s-a ingrijit nimeni de el saracutul L-au lasat de a trebuit sa stea 2 zile in incubator. Daca ma intrwaba cineva nu voi mai naste intr-un spital de stat romanesc niciodata. aici nu te trateaza ca pe o persoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna! nu este nici o mamica din braila? eu voi naste pe 15 ian prin cezariana cu Dr Caprariu vreau sa stiu dak a mai nascut cineva cu el. multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebis spune:

Buna,
Sunt noua pe foum si as dori sa aflu cate ceva despre dr. Hamid Ayatollahy,Ion Ionut sau Desire Francoise, cum sunt si unde ii pot gasi,ma refer la cabinete particulare
va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeizabela spune:

Buna ziua,

de curand am nascut cu doamna dr. Budu Antoaneta de la CFR2 si am fost foarte multumita. De cate ori am avut vreo problema in timpul sarcinii si am sunat-o, mi-a raspuns la telefon sau, daca nu a putut raspunde in momentul respectiv, m-a sunat ulterior.. Apreciez acest lucru acum si mai mult pentru ca o sun pe doctora bebelusului care raspunde la telefon doar daca are chef.

Ora la care am nascut a fost 3 dimineata, am nascut normal asa ca doctora a venit la spital atunci. Nota 10 ii ofer din toata inima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Buna seara dragi mamici...am vazut topicul acesta..si m-am gandit sa spun si eu cu cine am nascut...doua naasteri naturale..care au decurs super bine...la dr..Este vb despre Dr. Pargaru Elis..din Craiova de la Spit. Filantropia...

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lacriedith

buna sunt si eu o mamica noua a unui ingeras de 4 luni implineste azi 4.12.2009. Si mie mi-a fost frica sa nasc in spitalele din romania mai ales ca eu sunt din radauti jud suceava. si de ce mi-a fost frica de aia n-am scapat. Nu am ce zice doctorita cu care am nascut si care mi-a monitorizat nasterea a fost de milioane si atata noroc am avut ca am nascut in seara cand a picat de garda ca altfel am auzit ca nu ar fi venit de acasa. oricum in scimb m-am lovit de personalul din spital asistentele si moashele careuh nici nu vreau sa ma gandesc... prima data cand m-am internat mi s-a spus acru urca-te pe masa care era "banca" de nastere cu suport ptr picioare. fiind prima data pe o astfel de "Masa" m-am asezat in fund - nu mi s-a dat detalii mi s-a zis urca-te in urma actiunii nu vreau za spun ce replica mi-au dat in fine chiar si in timpul travaliului nu a venit nimeni la mine in sala de travaliu. doar cand am urlat ultima datya ca nasc pe pat m-au dus in sala de nasteri si bebelu era deja cu capusorul intre oase. restul a decurs relativ repede 5 sau 10 minute. Dupa ce l-au separat l-au asezat pe o masa de metal fara nici un prosop sau macar o Pelinca dedesubt si cat m-au cusut nu s-a ingrijit nimeni de el saracutul L-au lasat de a trebuit sa stea 2 zile in incubator. Daca ma intrwaba cineva nu voi mai naste intr-un spital de stat romanesc niciodata. aici nu te trateaza ca pe o persoana



Da..imi pare rau ptr ce ti s-a intamplat..dar..sa nu vina dr....care te-a vazut pe parcursul sarcinii....im?..mie nu mi se pare ok...Noroc atunci c-a fost de garda..cat despre spital si asistente..pai dr. trebuia sa le dea peste nas..pai unde am nascut eu..salutau asistentelea alea de 10 ori daca intrau..tot de atatea ori salutau...

Dr,. trebuie sa se impuna...depinde de dr...el tre sa le dea peste nas..si la noi e spitalul de urgenta care ..acolo sunt asistentele cel putin directoare...n-ai sa vezi asa ceva..de-asta eu n-am nascut acolo..am nascut la celalalt..noroc c-avem 2...

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

eu am nascut cu dr Rotaru Octavian la Elias. este un dr foarte bun, un echografist exceptional (am facut si 3d-ul cu el) nu m-a chemat de dragul chemarii am mers o data pe luna ca sa vada bebelina si sigur ar fi venit de acasa daca nasteam noaptea sau cand nu era. l-am zapacit cu telefoanele ca eu trebuia sa nasc prin cezariana si musai cu anestezie generala de frica celei locale si el a zis sa asteptam cat mai mult ca si bebele meu sa treaca prin contractii ca un copil care se naste natural, ca-i face bine copilului si cum nu se poate face anestezie generala daca ai mancat, baut, a fost un stres pe mine cat casa pana la urma m-a programat pe 17 iul ca sa scape de gura mea si fiindca a vazut ca imi e teama, aveam si contractii, burta se lasase, nu mai aveam stare.
ce-mi placea mie la el era ca eu terminata il sunam ca ma doare pe ici colo, ca am palpitatii si el era atat de destins si ma mai facea si glume spunandu-mi ca "cred ca sunteti insarcinata". eu il sunam la orice ora si nu de 7 ori pe zi, nu ma panichez asa usor, deci eu consider ca imi era chiar rau cand il sunam, iar el imi ridica moralul in 2 secunde.

il recomand din tot sufletul. si mie mi-a fost recomandat de o persoana care mi-a povestit de un caz pe care alti echografisti 'de prestigiu' din bucuresti nu l-au descoperit si el da.

cel mai tare a fost cand am mers la control la 39 de sapt fix sa-mi faca ecografie sa vedem ce nastem si s-a uitat la mine speriat si mi-a zis: e fetita! si astepta reactia mea crezand ca acasa am fata si ca toata sarcina mi-a zis ca e baiat si eu foarte relaxata i-am spus ca stiu ca e fetita, atunci a rasuflat usurat si mi-a spus de ce s-a speriat la 39 sapt copilul avea 3280 si la 39 si 3 zile cand am nascut avea 3450. in ultimele zile iau cate 40 g pe zi, pana si greutatea mi-a spus-o exact la un aparat din spital, deci nu unul performant.

-------------------------------------------------------------
aici este scrisoarea lui David adresata Mosului www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

a si spitalul mi s-a parut ok, fata de pantelimon care in urma cu 6 ani era varza si te mai trezeai si cu femeia de serviciu ca intra sa ia o galeata cu apa din baie in timp ce tu iti faceai nevoile. asistentele super super, pe una o stiam ca era si asistenta dr la cabinetul unde mergeam. la neonatologie m-au 'reinvatat' cum e treaba cu primul alaptat ca puturoasa mea s-a nascut obosita, chiar ok. am si uitat ca am cezariana si desi am nascut la ora 15, a doua zi la 9 dimi eram la copil si se mirau toate asistentele ca sunt curajoasa (eu care in urma cu o zi plangeam ca mi-e frica, ca nu ma mai trezesc, dar nici locala nu vroiam)

-------------------------------------------------------------
aici este scrisoarea lui David adresata Mosului www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_caprui spune:

Buna scumpe mamici!Sunt noua pe forum am o sarcina de 15 saptamani si am nevoie de sfatul vostru ....sunt pacienta dr. Ioan Pirvu (pe care toata lumea il lauda) insa cu mine a fost destul de expeditiv si fara sa imi dea prea multe explicatii. La morfologia de sarcina trim I ( a fost a doua intalnire)cred ca am stat 10 min...mi-a zis ca sunt ok (ceea ce ma bucura foarte mult) si sa ma programez pentru triplu test pe care l-am facut azi.Ce m-a deranjat este ca i-a zis ca am o scurgere vaginala si mi-a zis ca trebuie sa vada analizele dar eu i le adusesem la intalnirea anterioara. Daca era ceva neinregula putea sa imi zica atunci. La triplu test iti ia doar sange....iar eu am crezut ca azi o sa am o intalnire si cu el..doream sa l mai intreb cate ceva. Acum nu mai stiu cand sa mai ma programez la el pt ca nu mi-a zis nimic.
Pentru ca toate programarile au fost la clinici particulare si nu la spital ma a#351;teptam sa fiu mai informata si nu tratata asa pe graba.
As dori sa stiu daca dr. care au grija de voi se poarta la fel..poate asteptarile mele sunt prea mari.

Mergi la inceput