Juniori de iunie-iulie 2003 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

salutare fetelor!

am scapat si noi de operatie: tudor a fost extraordinar de cuminte, a stat culcat cum i-a zis dr, a fost un pic ametit si plangacios dupa anestezie, dar s-a linistit repede. l-a luat in sala de operatie la 9.30 dimineata (ajunsesem la 7 dim. la spital) si la 14 am plecat acasa. ieri noapte a dormit foarte agitat, dar in rest nu a avut nici o probelma: nu s-a plans de dureri de gat, nu i-a curs sange sau alte cele... doamne-ajuta sa il gaseasca bine peste 1 saptamana la control si sa nu mai avem probleme cu racelile/ ORL !

in rest si eu cu munca, ne pregatim de audit de la minister, asa ca e 'fierbere' mare la serviciu, motiv pt care nu reusesc deloc sa intru mai des.

sper sa fiti bine toate, cu toti taticii si cu toti copiii, va doresc un we minunat!

_
ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

scuze..fara intentie..eu am copiat lista facuta de andra capitolul trecut, si am omis-o pe romana. greseala reparata!scuze!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

multumesc pitzinuca si martta!

anamaria ma bucur ca a decurs bine operatia! si eu trebuie s-o duc pe denisa dar mai astept sa se incalzeasca putin... si vantul asta care bate in fiecare zi!!!

va doresc un sfarsit de saptamana frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

diana,

in primul rand, am uitat sa-ti urez si eu Bun venit! printre noi...

si noi am tooot amanat operatia lui tudor: stiam de la 6-7 luni ca trebuie sa-i scoatem polipii, dar cum-necum nu a fost niciodata 'momentul'.
poate pt ca au fost iernile mai usoare, el nu a mai racit foarte rau, mereu eram ocupati cu altele si pana la urma daca nu era starea lui prea rea, de ce sa ne chinuim cu operatia?!

acum, cand chiar s-a dovedit necesara si urgenta, mi-a parut rau ca am tot neglijat s-o facem la timp, sa fie vremea mai calda, sa-mi pot aranja 'ploile' la serviciu... dar asta e, bine ca s-a terminat cu bine!

_
ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Blog: un strigat de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Anamaria, ma bucur ca a fost totul OK cu operatia. Saracutzul de el, nu cred ca a fost placut, a fost foarte curajos .

Lasam fetele la bunici in weekend, abia astept sa ma mai odihnesc si eu. Mi-e tare drag de ele dar uneori imi doresc si eu un pic de liniste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

Pitzinuca: Andra, draga mea, din motive personale despre care nu vreau sa vorbesc, te rog sa ma scoti din tabelul cu copilasi de pe prima pagina. Iti multumesc. eu doar m-am conformat

Sorry ca n-am mai scris, dar am si eu o gramada de treaba, Luca dupa 2 zile de tuse si febra mica saptamina trecuta a mers luni la gradi, unde se pare ca l-a intors raceala, asa ca de marti a ramas acasa. Fred e bine, cel putin pina acum. Ieri i-am luat primele incaltari...am baiat mare , adica inca un baiat mare.

Crisa - felicitari ptr dormitul impreuna , o sa vezi ca le prinde bine si nu mai sint nici probleme la culcare (daca erau...) ca fiind impreuna au senzatia de siguranta amindoi. La noi noaptea nu se trezesc unul pe altul chiar in caz de boala, plinsele etc. (am avut dovada zilele astea cind Luca s-a tot trezit, mitziit, iar Fred dormea lemn, cred ca are genele bune de la tat-su ).

Addiana - bine ai venit!

Alinuta - voi ce mai faceti, Anna?

Amik - tu stii ca ne gindim la tine, mai ales acum...mai scrie-ne!

Magdone - am tot vrut sa te intreb: Razvan ce zice de surioara pe drum? In rest, cind am citit cu ninsoarea tot de mail-ul ala care a circulat acum citiva ani mi-am amintit, intii era frumos ca-n basme, apoi el dadea zapada si cei care curatau strazile i-o tot aruncau inapoi, in final innebunea cind vedea ca iar ninge...sper sa nu fie cazul

De Paste plecam cu tot familionul la Budapesta: 2 copii, 4 bunici. Abia astept sa vad cum va fi. Pentru socrii mei va fi prima iesire "vestica", au mai fost in Bulgaria acum 2 ani si...cam atit. Socra-mea e genul circotas vesel, de cite ori plecam noi si veneam cu povesti de-acolo el nu credea ca la "aia" e asa curat/ ieftin/ civilizat/ impozant etc. Sa vedem acum ce zice Sint curioasa si de Fred, cum va suporta drumul, il vom face in 2 zile, dar oricum. Luca stiu ca se va bucura, el e deja "veteran". Saptamina asta am fost la inmormintarea mamei unei prietene bune, dupa mai putin de 6 luni de cind i-au depistat un cancer; tatal ei a murit acum 3-4 ani tot de un cancer galopant, si m-am tot gindit zilele astea ce fericiti sintem ca avem ambii parinti, si ca sint sanatosi, incredibil cit de fragila e viata si cum uitam adesea sa ne bucuram de aceste mici miracole. Hai ca s-a trezit Fred si mi-a intrerupt nostalgiile sa ma aduca rapid cu picioarele pe pamint...

pup u,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

neata buna, fetele!

mai greu cu scrisul, ca de citit, citesc mereu...

sunt bine.spre foarte bine! cred ca in sfarsit incep sa scap de greturi si voma, s-au mai rarit episoadele si de-asta trag sperante. am 3 luni si jumatate, se pare ca "sexul este cel mai probabil masculin" si razvan e topit pur si simplu. analizele mi-au iesit bune pana acum, am ecografii la care ma uit intr-una, cred ca aseara am simtit o fluturare, dar nu sunt sigura, astept sa se repete minunea!...am un burtoi mare-mare, mi-e drag de mine de nu mai pot! de-abia astept sa vina bebe, vreau sa incep deja sa cumpar lucruri pt el, ma tot uit la carucioare, care o fi varianta cea mai buna...etc.

am avut un eveniment neplacut in familie: a murit bunica-miu, tatal tatalui meu. chiar de ziua mea, pe 10 martie. a fost naspa rau...

alexandra este si ea foarte bine, se lungeste pe zi ce trece... mi se pare foarte inteligenta si matura, inteleapta, pentru varsta ei. mai are si crize de personalitate si in momentele respective imi vine sa fug de acasa!dar in mare s-a mai responsabilizat si ea, nu mai e chiar asa de dependenta intru totul de mine prin casa, se descurca cu spalatul pe fata/dinti/maini, folositul toaletei, etc.

ma duc acum sa imi beau cafeluta cu sotul meu!
va pup cu drag si va multumesc ca va ganditi la noi!


Alexandra mare, Alexandra mica(10 iulie 2003) si Junior (DPN septembie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

salutare fetelor !

ce s-a intamplat cu romana? stie careva? n-am reusit sa ma lamuresc, citind asa, rapid, printre randuri!
o putem ajuta cumva?
sper ca este bine, si ea si piticii!

Blog: Ajutati-l pe Razvan sa lupte cu o boala necunoscuta!

ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Buna fetele,

Andra cu zapada cam asa e, da Gabi la lopata curata tot, si seara cand trece masina de curatat ne-o da inapoi dar nu e chiar asa grav ca in povestea aia, ci doar ca e foarte enervant ca iar tre sa curete un pic ca sa putem iesi cu masina.
Oricum ce sa va zic fetelor, toata stima si respectul pentru cum se descurca astia pe aici cu deszapezitul, vreau sa va zic ca in ziua in care e furtuna nu se face nimic, dar nici lumea nu pleaca nicaieri decat sa zic daca e urgent, (ca se anunta cu mare tam-tam la meteo cand vine furtuna, cati cm o sa ninga etc) cand se termina furtuna de zapada, au iesit masinile peste noapte si a doua zi e ca in palma, autostrazile primele, uscate complet, si apoi strazile mai mici.

A inceput sa se mai topeasca totusi dar inceeet de tot, si Razvan azi dimineata imi arata pe geam, foarte bucuros, "uite mami, iarbaaaa!!!"
De bebe e incantat pana acum, tot timpul ma intreba cat mai e pana vine bebe? isi pune capul pe burta mea si cica vorbeste cu ea: Olivia, da cu piciorul!...cred ca totusi nu realizeaza cum o sa fie si ce l-a lovit

Anamaria bine ca ati scapat si de operatie, multa sanatate si sa speram ca nu o sa mai aiba probleme.
Amik condoleante pentru bunicul tau!

Pitzinuca imi pare si mie rau, dar ce s-a intamplat? e chiar asa grav incat sa te scoti de pe lista?


va pup si weekend placut in continuare!

Magdone 29+ si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

amik - condoleante pentru bunicul tau! sa-l odihneasca Dumnezeu in pace!

magdone - e vorba de Romana: ea s-a retras din lista noastra; era doar o discutie intre Andra - care a sters-o pe romana din lista, asa cum o rugase, si pitzinuca, care nu intelegea de ce nu mai apare romana in lista!

ma rog, daca citesc din nou ce-am scris nu stiu cat se intelege...
cert e ca imi pare rau de romana, chiar daca nu am cunosct-o (cum de fapt nu va cunosc pe majoritatea dintre voi), ma simteam aproape de ea, imi este tare draga, cu cei 3 pitici, cu curajul, cu bucuriile si cu problemele ei...

dar daca asta a fost decizia ei... nu pot decat sa sper ca peste un timp, cand va fi depasit situatia de acum, va reveni alaturi de noi!

Blog: Ajutati-l pe Razvan sa lupte cu o boala necunoscuta!

ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme:

Nascut pe 4 iulie (2000)
si
Vineri, 13 (iunie, 2003)

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,
nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!

Mergi la inceput