Regasiri ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

MULTUMESC tuturor pentru aprecierile vis-a-vis de Kara.
De papat nu papaprea grozav - dar e ok. Parul iicreste vazand cu ochii - si io sper incurand la ceva codite... dar si dacao va deranja lavara - ii tragem iar un tuns de aproape 0.

quote:
Originally posted by kokorina
....apropo's bicla se spune la bicicleta si nu la trotoneta.....

astami-a placut-o mult. E luata de undeva?
Asa e Koko. Nici noi nu am investit mult in trotoneta. 2 meleoane fu - da si merge de 2 meleoane. Cica se blocheaza directia si tot mai are un mic joc - noroc cai-amluatfetei claxon si nu maiare treabaacum cu ghidonul - ca altfel eram din gard in gard.
Io stiam clar ca-i va placea cu trotoneta - ca le calereape a celorlati copii din parc - trebuia clar sa dauo tura cu ea ... asa ca i-am luat - sa aiba.

angi_m fi v-ar curentul. Te asteptam cu unnou mesaj. -ici Iuliei. Terminat budinca?Lamine nu a ajuns nika.
Dbunny cum e Danicu otita? Tucum stai cu dieta?
Dayanara eu i-am dat mazare in legume si nu prea i-a placut coaja - deci desi era facuta cu blender-ul ... ea tot mai gasea cate una si mi-o scotea afara. Nu stiu ce sa-ti zic.
Faine trotonetele - sa ne spui la care ramai.
bamboletta vazut pozele voastre.
alexandra_25 vazut jucariile - sa le stapaniti sanatosi. Da sanatosi mamai - nu muciosi. Ser la greu si BB. sanatate si rabdare. Cand fac rost de masuta de care vb pe mess - trimit si tie sa vezi.
aka ce-am mai ras de bobitele de mazare din pampers.
Danita pupici mami sipupici si labebe Paul.
Desiree desi suntme pe mess - te pupez si pe tine.

Dodo , Roxana - ceva vesti de la voi?

pup si restul fetelor - noapte buna.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

reparati-i unul space-ul lu' MIRONA.....ca imi fac ochii ca la jocuri mecanice citindu-i mesajele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

quote:
E luata de undeva?

se poate spune si asa....

mai oameni buni,m-au terminat copchii azi.deci clar vom avea in curand luna plina....mor nu alta sa vada ca sant afectati de luna plina si de schimbarile de vreme....deci,m-au terminat copchii azi,ce sa mai discutam...am fost cam "rea" cu ei....am nevoi de o pauza de juma de zi,sau noaptea sa o dorm intreaga,nu stiu de ce anume am nevoie....eu stiu ca ei nu se pot exprima altfel,sa ceara ceva decat prin : "aaa!aaa!!!aaaa!!!"(daca intelegeti limbajul asta)...dar pur si simplu,nici eu nu mai pot sa mai aud.tinzi sa devii nebun de cap daca auzi numai aaa!aaa!!aaa!!toat ziua,noaptea te trezesti pt fiecare in parte,a doua zi de cele mai multe ori am senzatia ca parac nu a trecut o noapte,ci parca sant tot in ziua de ieri....nu ma pot exprima chiar coerent,dar sper sa ma intelegeti ce vreau sa spun.nu am fost rea cu ei,dar am avut mai putina intelegere,ca sa ma exprim asa.am si facut curat in casa,adica curat in dulapuri(toate,si cele de incaltaminte si cele de imbracaminte)....lucrurile de vara am inceput sa le "cobor din pod" si sa le urc pe cele de iarna,spalat toata casa parchetul,spalat baile,geamurile ca erau manjite de almette si banane intinse care aratau ca niste m - - - uscati...mobila de bucatarie spalata,balconul curatat,baile amandoua ferchezuite....copchii printre picioarele mele....se bat,se oftica unul pe altul,isi fura jucariile....sophia are ceva in mana,pascal vrea si el exact acelasi lucru....si nici nu prea s-au jucat.atata m-au tinut de pantaloni ceva de groaza.stau ca maimutele agatatoare....nu-i misto,va zic eu ca nu-i misto.i-am lasat sa se joace in balconasul de la camera lor,apoi in balconul din sufragerie....s-au jucat dar acu se cafteau,acu radeau impreuna....apoi maraiala cat cuprinde...poate ca vroiau ceva,dar m-am interesat sa-mi termin si eu curatenia si ce incepusem sa fac.poate ac nu e corect cum am procedat,nu ma justific spunand ca nu s-a intamplat decat o data o astfel de situatie.....stiu ca era firesc sa las naibii totul si sa vad ce-si doresc...insa am zis ca termin repede si in a doua jumatate a zilei ma voi ocupa de ei.asa am facut dar acum am mustarri de constiinta.cine naiba are nevoie de geamuri sclipitoare si haine ordonate ca la magazin in dulapuri?....ma simt ca naiba si abia astept sa le fie foame si sa ma duc cu un bibe la ei sa-i tin in brate si sa-i miros asa cum fac de fiecare data....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

neata!poftiti la cafea.speram sa beau deja facuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Miromultam de intrebare..cu otita habar n-am... Dani plange si-i marait in special cand tre sa stea dom'le in carut sa mance si parinti lui o bucata de pizza la restaurant ca doar ii sarbatoare...deci ti-am raspuns is la intrebarea cu dieta! deci, e marait, sta cu degetele toata ziua-n gura si se scarpina pana la amigdale, e iritat la fund...motivul: eu nu cred ca mai exista dureri de ureche...ci maraiala de la cine stie ce colt...apropo Koko, tu ai zis ca au dintii iesiti, dar urmeaza coltii si al doilea rand de masele, nu? plus ca face diarie, concluzia: suspendam tratamentul cu augmentine! sa vedem...o sa stam mai mult in casa, la noi in timpul zilei sunt si cate 23-24º dar cand bate vantul...iti suiera prin toate orificiile...am pierdut poze de bamboma duc sa caut...
Dodo tinem pumnii

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

quote:
dar urmeaza coltii


pai coltii nu-s caninii?nu la astia le zici colti?....sandokanii mei au cei 4 colti iesiti toti,la pascal sant chiar bine crescuti si in putin timp se aliniaza la toata dantura,la sophia sant iesiti toti 4 dar sant mai micuti ca au iesit dupa ce i-au iesit lui pascal,si al doilea rand de masel mai stiu ca apar pe la vreo 2 ani..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

fetili, bubamara e fericita posesoare a unui canin iesit cu fff mare usurinta!!!!!!!!! nu-mi vine sa cred! mai avem 3 si am scapat...mi-a ajuns si mie si ei...

Kokorino, am zis si ma repet: mama minunata!!!!!!!!!!!! asta esti!!!!!!! eu daca avem gemeni clacam de mult..nu zic hop ca s-ar putea la urmatoarea sarcina sa fie 2!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

si mie imi place parul Karei: culoarea adica e deosebita

kokorina eu te inteleg perfect, aseara spalam geamurile si ivan facea crize intre picioarele mele, imi fura hartia o rupea fugea, alunceca pe ea , am racnit o data de venit tasu si l.a luat speriat

diana - ce.a primit paco de ziua tatalui ?:)

felicitari pt canin, marani

azi am gasit in casa in sufragerie, o chestie ca o omida, dar mai mare paroasa , rosie, mi.am dorit sa mor, daca nu era ivan, fugeam de acasa si statea intr.un bar ceva pana venea sotul, dar asa am inceput sa tip , de fapt sa gem , l.am pus pe ivan in carut, am luat matura si-am impins.o pe hol pana pe scari, vai nici acum nu.mi revin
apoi cand sa ies cu ivan afara, nu.mi venea sa cobor pe scari de sila ca poate o fi acolo, asa ca am luat matura cu mine si am lasat.o in masina, cand ne.am intors din parc am suit cu matura, probabil ca cine m.a vazut a zis ca.s nebuna
l.am sunat pe leo si i.am zis plangand de scarba aia din casa ca am impins.o pana pe scari sper usa unor chinezi si mi.a zis sa stau linistita ca aia au mancat.o



ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

bamboletta - tare poza asta http://s178.photobucket.com/albums/w248/bamboletta_roxy/luna%2016/?action=view¤t=Picture015.jpg
antonia o scumpa ca intotdeauna

kokorina - ai dreptate, nu merita multi bani aruncati pe "trotoneta"

cred ca voi lua asta http://www.toysrus.es/SiteFrontend/catalogue/ProductPage.aspx?section=aire&cntr=1&skn=714909 e cea mai ieftina dintre cele care.mi plac, si aceeasi bicla in alt magazin in corte ingles e 80 de euro!

dbunny - cine.s copii aia din poza de la ziua lui dani care se tin de picioare cu capul in jos? sunt foarte frumosi!

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Am fost la spital la pansat e mai bine,de acum o spal eu acasa cu ceai de galbenele o dau cu crema si o pansez,bine ca nu ma mai duc la spital ,vom mai merge doar pt control sa vedem cum evolueaza

nici noi nu avem trotineta dar vom lua cat de curand,cum vede un copil cu trotineta cum incepe diiii-diiii si fuge repede sa se urce si ea

am fost si la finutul Andrei-Cristian un grasunel,deocamdata l-am vazut doar in poze,maine le da drumul acasa


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput