masina de tuns caini

masina de tuns caini | Autor: gudi

Link direct la acest mesaj

buna fetelor,
ma intereseaza si pe mine de unde pot face rost de o masina de tuns pentru caniche-ul meu drag, deja a inceput sa sufere din cauza caldurii (are o blana lunga si creata) si nu gasesc nicaieri masina pentru a-l tunde.
multumesc anticipat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

Si pe mine m-ar interesa o astfel de masina ...la noi in oras nu sunt cabinete pt"cosmetizarea"animalelor si parca nu-mi vine sa bag foarfecul in blanita ei(westy).Voi cum faceti?ca eu sunt pusa prima oara in situatia asta(o am de 4 luni)

http://tt.lilypie.com/Lg7Ap2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

eu am cumparat o masina din asta, de la real (germ), doar ca m-am chinuit de vreo 2 ori si m-am lasat pagubasa, catelul meu e maltezer, si blanita e moale, parul prea fin, nu il prinde bine dintii masinii, asa ca tot la foarfec am ramas....am noroc ca e cuminte si sta in orice pozitie, in chiuveta o "execut", cam la 3 sapt. iar vara si mai des
nu stiu cum or fi masinile ale de la profesionisti ca nu am ajuns pe acolo, dar asta e singura gasita, si de umblat eu chiar umblu prin magazine!
deci, daca blanita e aspra, e ok, altfel dati banii degeaba!
sper c-am fost de ajutor, cumva...

o seara buna

poza cu noi
poze diverse
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Si eu tot un caniche am si cind tb sa-l tund daca nu bodoganeam...
Pina la urma m-am lasat pagupasa si il duc la tuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrusca79 spune:

Dragele mele, o masina de tuns animalele(caini) costa o gramada de bani, vre-o 500 euro( plus consumabilele: cutitele pt masina care sunt pe masuri) si sunt speciale pentru asa ceva si nu se gasesc in comert.Si eu am fost interesata de asa ceva dar spre norocul meu am o prietena care lucreaza intr-un "coafor" pentru catei si aduce masina de tuns acasa si-l tund pe animal la domiciliu.
va sfatuiesc sa-l luati la plimbare si sa-l duceti la salonul de frumusete si pe el ca o merita macar de 3-4 ori pe an, plus ca acolo " coafeza" va sti cum sa-l tunda cat, sa nu-l ciupeassca, si nici voi nu va mai umpleti de parul care cade de la tuns.
bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Si cam cat este o frezare la un Westie?


Aida
DISNEYLAND PARIS 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns animal spune:

masini de tuns animale profesionale am vazut la bizoo.ro foarte ieftine (cautare: "masini de tuns animale", sau "moser rex")

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kronosss spune:

Buna ziua, pentru animalutul meu (un bison de 6 luni) am luat in vara un aparat de tuns animale. Mi s-a parut c-am ieftin insa funtioneaza perfect , recomand atat pentru caini cat si pisici. Se curata usor si tunde foarte bine.

link sters

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Asta e un fel de reclama mascata.O masina de 70 lei o poti folosi pentru a tunde doar sprancenele sau mustatile unui caine -nemaivorbind ca in miezul iernii ma indoiesc ca ai tuns puiul de bichon de 6 luni :)-iar ca sa tunzi pisica abia functioneaza masinile profesionale gen Oster, moser, etc,la care doar cutitele costa de 2 ori cat masina ta. Apropo, ai si pisica?Ai tuns-o deja si pe ea?

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Da' cu pisica ce, Doamne iarta-ma, sa ai?
De ce ai tunde o pisica??

Mergi la inceput