Durerea unei pierderi de sarcina (66)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ninia81-of imi pare rau ca ai avut dureri la stomatolog,nu stiu cum e sa scoti o masea de minte dar am auzit de la multa lume ca este foarte foarte dureros.Sper ca acum esti mai bine.Mai ai de mers la stomatolog?ai fost atat de curajoasa pana acum hai ca nu mai ai mult!te pup!

Some people only dream of angels...I held one in my arms


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Almiona-te cred ca nu ai putut vorbi cu nimeni in starea in care erai...ma bucur mult ca i-ai vazut inimioara,trebuie sa fie bine,ai grija de tine,nici un efort abolsut nimik sa nu faci!
Anes-of asteptarea asta este groaznica dar te rog nu iti pierde speranta!Doamne ajuta sa fie bine!!Stai in pat si relaxeaza-te nu fa nici un efot!te astept cu vesti bune!!

Some people only dream of angels...I held one in my arms


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almiona spune:

quote:
Originally posted by anes

Michelle81 fizic sunt bine. Sunt intr-o continua stare de asteptare. Luni merg din nou la control. Oricum nu mai am nici o speranta. Si simptomele de sarcina mi s-au diminuat. Sper totusi ca nu s-a orit din evolutie samburelul.
almiona scuza-ma dar, nu mai stiu exact ce probleme ai avut! Inteleg ca ai avut sangerari. Ti-a vazut si un hematom in jurul sacului embrionar? Intreb pt. ca eu am un hematom de 23mm/6,2 mm si desprindere de sac embrionar. Nu am sangerat, dar dr. spune ca atunci cand va incepe, inseamna ca se produce avortul.

5+


Anes, mi-e nu mi-a vazut nici un hemaom la eco, insa eu am avut o sangerare in a 5-a saptamana si m-am speriat f tare pt ca eu am mai pierdut 3 sarcini si cam asa debuta la mine nenorocirea.
Insa, am mai auzit de fete carora li s-a lipit saculetul chiar daca era mult decolat, dar cu tratament si cu repaos total la pat.
Orice s-ar intampla, capul sus! (Eu sunt f buna la teorie, dar cand e vb de mine sunt varza)

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Anes-uite aici se discuta despre hematom si sangerare in sarcina http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=81742.


Some people only dream of angels...I held one in my arms


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

quote:
Originally posted by Michelle81

Oana-oana26-draga mea esti ziua 29 azi din cate?Din noua luni de zile sau?

Some people only dream of angels...I held one in my arms





Michelle, ai avut tu vreo presimtire sau asa s-a nimerit intrebarea?
Am ceva vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Michelle81 ce draguta esti! Am scris deja pe topicul acela. Multumesc! La fel ca si almiona, am avut stari depresive, mai ales ca am 33 de ani, este prima mea sarcina, pe care o asteptam de 4 ani, iar sotul are oligospermie severa .
almiona am citit si eu despre cazuri fericite cu hematom si decolare de sac embrionar, dar dr. nu mi-a dat nici o speranta. Acum nici nu prea mai am simptaome de sarcina atat de pronuntate. Ma tem sa nu se fi oprit din evolutie samburelul. Of!
Tu la cate saptamani ai pierdut sarcinile? Acum ti-a dat sa faci si investigatii suplimentare, caci asa stiu ca se procedeaza pt. pierderile multiple de sarcina (analize genetice)?

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

oana ai vesti noi si bune???????????????
hhhhhhmmmmmmmmm?????????????
vreau si eu sa le aflu


ROXANA+18 de Bianca Daniela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Ca si anul trecut, in a doua luna de stimulare am avut un folicul bun, (anul trecut erau 2) si se pare ca a fost cu noroc
Azi e Z29, fix la 2 sapt de cand am facut pregnylul si de marti dupa amiaza ma tot testez, iar a doua liniuta e din ce in ce mai clara
Si restul simptomelor sunt prezente asa ca ma rog cu toata puterea sa fie bine de data asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

anes sa stii ca matusa mea a avut hematom la sarcina.............si s-a eliminat cand bebe a crescut mai mult.......
stai in pat cat de mult poti si ai grija de tine............
multa sanatate!!!!!!!!!!!!!!!!

ROXANA+18 de Bianca Daniela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Si imi cer si eu scuze daca pic ca "musca in lapte" asa cum zicea cineva zilele trecute

Mergi la inceput