Mamici de mai-iunie 2008 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

salut!

Ne-am intors si noi! A fost super la dizertatie...Sfatul meu e sa mergeti cu burtica la astfel de chestii...Profii au fost super draguti...nici nu m-au lasat sa ies fara o sticla de suc :) si ma invitau la prajituri! Bineinteles ca am luat 10 si nu m-au intrebat nici 5 minute despre lucrare, pe cand bietii mei colegi stateau cate o jumatate de ora. Oricum si colegii si profii au fost super draguti!

diana si eu sunt cu mama si e tare bine! partea nasoala e ca trebuie sa ne apucam de curatenia de Paste.

Va pup! Azi merg la control cu bebelina!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

Fetele, va multumesc tuturor pt urari. Sa fiti si voi sanatoase si sa aveti bebei sanatosi.

Eu am petrecut ieri cu un grup mic de prieteni dragi. nu am facut cine stie ce, am stat la un pahar de vin/suc si de vorba. dar a fost frumos.

acum ne pregatim de petrecerea de sambata pt alexandru. sper sa fie vremea frumoasa, sa putem face un gratar. dar pana atunci tb sa fac un tort si nu prea stiu ce si cand. maine ma duc la un interviu si sunt putin stresata, nu cred ca o sa imi arda de facut tort in seara asta, dar poate plec maine mai devreme de la munca si il execut atunci.

oricum, si azi trebuie sa pregatesc ceva pt colegii (in curand fostii colegi) ai lui alexandru de la gradinita. aici se obisnuieste sa faci mici cadouri tuturor copiilor din grupa de ziua ta sau cand pleci din grupa. si am tot facut anii trecuti, dar acum sunt intr-o adanca pana de inspiratie. trebuie sa scormonesc ceva pe net si poate daca il mobilizez pe sot, reusim sa facem ceva in seara asta. nu trebuie ceva cine stie ce, mici atentii, desene, poze, .... dar trebuie inspiratie.
in fine, gasim noi ceva.

pana atunci ma intorc la munca. iar a trecut saptamana si nu am avansat cine stie ce in scrisul articolului.

vroiam sa mai zic una-alta, sa mai trimti pupici in stanga si in dreapta, dar nu prea am timp sa o fac pt fiecare in parte. asa ca va pup pt toate, in grup, si va urez o zi buna.

dana 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

danaH la multi ani si multa sanatate! Nastere usoara!
Si eu am ziua apropiata de a puiului meu...el e in 25 si eu in 28...E normal ca ziua noastra sa treaca in plan secund!
Si eu sunt in criza de inspiratie anul asta! Nu stiu ce sa-i fac de ziua lui...Cred ca o sa i-o sarbatorim in familie!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Buna dimineata de la noi!

In primul rand DanaH! Sa fi sanatoasa, sa ai parte de tot ce-ti doresti si mai ales de un bebe sanatos, cuminte si mancacios!

In al doilea rand MissParker pentru ca te-ai gandit la mine si la vizita mea de ieri de la medic.

A fost totul ok, bebe e in limite normale (nu e un bb mare dar nici eu nu-s...vedem noi cum mai creste). Aaaa...o chestiune mi-a placut: medicul mi-a spus ca o sa tina cont de faptul ca eu nu vreau epiziotomie...sa vedem daca se tine de cuvant !

In rest, parerea lui despre suplimentul de Fe este ca nu e cazul...e suficient Elevit-ul pe care il iau (si aici mentionez ca nu am facut inca analizele ca sa aflam daca am ceva pb sau nu)...vedem dupa ce le fac.

De azi sper sa reiau gimnastica...se pare ca acea cazatura nu a avut nici o repercursiune asa ca am voie!

Cam atat despre noi!

Simona si stai cumintica in pat!

Ina



pana ne vom strange in brate ...adica lui mami si a lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Pupam si noi fetele vrednicutele

Azi si maine stau acasa, mi-ajunge ca m-am dus ieri la servici racita... si a plouat in draci cand plecam eu acasa...

inais, ce bine ca bb e ok! Al meu e putin mai mare, dar tot normal, fiind baiat si avand in vedere antecedentele familiei (sotul la 1,93m nascut cu 4,5 kg, tatal lui la 1,78m nascut la 5,5 kg), eu acum ar trebui sa mai cobor stacheta si bb David sa se nasca sub 4kg, ceea ce ar fi convenabil pentru mine, mai ales ca nici eu nu vreau epiziotomie sub nici o forma, daca se poate evita.

Eu nu pot sa fac miscare, mai fetelor!! Imi amortesc coapsele pe scaun, ma mut pe canapea, mai stau la TV, apoi vreau sa scriu ceva in jurnal si trebuie sa ma mut la birou, iar imi amortesc coapsele
Sunt de o lene colosala si nu pot s-o inving... iar vremea asta de kko ma motiveaza la si mai multa leneveala...

Vreau sa treaca timpul mai repede, sa vina bebe, sa-mi reiau in stapanire corpul. Of, mi-e tot mai greu cu burtica, seara e tare beton si atarna o tona si mi-e groaza cand ma gandesc ca mai am 14 saptamani!!!!!!!


Felicia 25+ mami under construction pentru - David
Poze cu noi si vacantele noastre
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

quote:
Originally posted by MissParker

Vreau sa treaca timpul mai repede, sa vina bebe, sa-mi reiau in stapanire corpul. Of, mi-e tot mai greu cu burtica, seara e tare beton si atarna o tona si mi-e groaza cand ma gandesc ca mai am 14 saptamani!!!!!!!


Felicia 25+ mami under construction pentru - David
Poze cu noi si vacantele noastre
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE




Miss Parker - parca mi-ai citi gindurile! Si eu tot asa, abia astept sa treaca timpul si sa-l vad pe bebe "afara"! Sa nu ma uiti si pe mine cu WW - stiu de dieta asta, dar nu stiu amanunte (puncte, etc) asa ca, daca ai timp, poate imi trimiti mai multe amanunte pe PM sau pe adresa de mail...
Getutza - bine ai revenit!! Asteptam pozele...

Marturisesc ca pe mine m-a ajuns oboseala big time - cam trag de mine si vad ca bietul corp nu prea ma mai ajuta...mai o luna jumate de servici si dupa asta gata, ramin acasa sa ma odihnesc pina vine bb...

Gabriela 29+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata, fetele!

Ce zi mohorata, de stat in casa si de citit.
Am fost si eu la doctor ieri, l-am vazut pe bb , are in jur de 1, 700 kg, DPN-ul usor modificat, ca la toate ecografiile recente, 13 mai.
Adica de azi in doua luni!!!

Vestea buna e ca nu mai am circulara de cordon. A facut dragostea mica acrobatia si a iesit din lat..

Ca si Leeloo si MissParker, simt ca nu mai trece timpul asta si ma intreb cat de mare mai pot inca sa devin, pentru ca am o burta uriasa...desi bb nu e atat de mare.

Miss Parker, si pe sotul meu il cheama tot Bogdan si are tot 1,93 m. Tineam sa-ti spun...
Dar, vezi, bb al meu nu e f mare. Burta, in schimb, da.

Doctorul nu imi recomanda sa inducem nasterea, asa ca vad cum ma strecor cu nasitul si mergem inainte cu bb cand o vrea el sa vina.
Nu-mi trebuia decat parerea dlui dr si m-am linistit.





Laurita 30+, , Mircea
http://community.webshots.com/album/562083968mYhBWe?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

niatsa fetele. In primul rand mai pup o data pe Getutza81, ca im-a dat emotii!! E prima din lista la nasteri, ea tre sa deschida 'drumul' peste exact 1 luna; daca ea lipseshte, ce ne faceam fetelor???? A? ziceti si voi!

despre prelevare celule stem,sunt 2 firme:
1. am fost sa discut cu Biogenis (44 bulioane, is un pic mai scumpi, stocheaza in Polonia; nu iti garanteaza nimik,nici ei; firma mama in polonia a avut 2 translanturi reushite),
2. cu CordBlodCenter am vb doar via email; contractul este si pe meilul comun. Is mai eftini cu cateva bulioane (36 bulioane parca); au si avantajul ca platesti dupa, si daca Doamne Fereste peste 10 ani se dezghteatsa proba si nu mai e buna..primesti neshte bani inapoi.
Restul commentariilor mele: prelevarea celulelor stem e o afacere in romania; o faci pt a avea conshtiintsa impacata ca ai facut totul din partea ta.
DIana79, ce imi place 'traditia' asta americana de la voi, cu baby shower, e motiv de adunat si discutat NUMAI despre bb. Ce frumos...
anasol, pupici la flacaul grasuts!
cenia, nu stiu sigur care se grabesc, fetele sau baietii, dar sigur iti zic: la a2a sarcina, sa te astepti sa vina mai repede! Sa iti faci bagajul din timp.


Alysh,shi io am luat-o razna cu delegatiile lui tati! ani de zile nu m-a deranjat; acu,pasarelele mele imi dau tot felul de idei! De sarbatori i-am interzis sa mai plece in delegatie in trim 3. Ca parca e dupa mine....


MissParker, leelloo, si pe mine m-a ajunsoboseala. Mai merg 2 sapt la munca maxim. NU mai pot...trezitul mi se par eun chin, pe scaun iau shuturi...dupa 30min , concentrarea ->0, asta e! Varsta domn'le, varsta...
MissParker, ai stacheta sus rau!!5.5 kile?? ca la 3 luni!

inais, pup la bb; sanatos sa fie, chiar daca nu e cel mai mare uriash !


reallaura, 1.700gr? O...tu realizezi ca ...bb creshte CA DIN APA??? adica, la inceputul sarcinii cand imi zicea: 60 gr, 300gr, etc, mi se parea normal-cat o grefa, cat un matz mic; acum, cand aud de greutatsi 'umane'... ma sparii! E clar, nu mai e mult.

32+ soarele din viatsa noastra
si o burticutsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna fetele!!!

Eu ma simt bine,....bb s-a urcat iar in coastele mele acolo unde imi place mie sa il simt...asa ca totul e ok. Diseara mergem la echo si abia astept sa-l mai vad odata pe printisor...inainte de intalnirea live!!

Si eu abia astept sa iasa din gaoace ca sa pot sa ma apuc de treaba cu slabitul si sa pot face lungile plimbari cu copilasii mei dragalasi...offf ce superb o sa fie....abia astept.

Acuma cant de zor ci Stefan din repertoriul cutiutei muzicale pe care fi'miu aproape ca a invatat-o pe de rost.

In rest....super vestile de la Inais si Reallaura...super ca bb e ok si a iesit din lat, dar ma bucur si ca a mai intrat Getuza ca...ma gandeam eu ca la inceput era asa activa...dar imi era teama sa intreb ce a patit avand in vedere lipsa mea de cateva luni din cauza mutatului.

Acum va poop si revin mai tz cand culc puiul mic.!



Diana 32+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

quote:
Originally posted by cleo78

niatsa fetele. In primul rand mai pup o data pe Getutza81, ca im-a dat emotii!! E prima din lista la nasteri, ea tre sa deschida 'drumul' peste exact 1 luna; daca ea lipseshte, ce ne faceam fetelor???? A? ziceti si voi!

32+ soarele din viatsa noastra
si o burticutsa




Cleo,, daca nu e Getutza prima, e sis pe pozitii, peste 3 saptamani!

Getuta, bine ai revenit! Stai, pe-aproape ca suntem cu ochii pe tine!

Dordia, te asteptam diseara cu vesti la fel de bune!! Si eu sunt numai cu gandul la plimbari prin parc cu bebe, la vara....ard de nerabdare.
cea mai frumoasa perioada din viata, fara serviciu stresant, fara program 7:30- 21:00, doar bb si iar bb!!!




Laurita 30+, , Mircea
http://community.webshots.com/album/562083968mYhBWe?vhost=community

Mergi la inceput