Azoospermie - cap 16 -

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Iuca mersic tu cand mergi la Damian?eu mi-am facut prog an iunie la amundoi si vrem sa facem si o inhibina b pe la jum lui mai (atunci avem 3 luni de trat)si sa avem rezultatul pana pe 4 iunie nu stii dureza mai mult analiza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Bitzy: pe tot parcursul tratamentului la Dracea am facut 3 ecografii: una inainte de a incepe inhibarea,una inainte de stimulare si una in zilele 7-9 de stimulare.

Anes:sper din suflet sa fie bine in cele din urma sarcina ta,sa te ajute Doamne-Doamne!

Miki: mersic!

Pisule: ti-am trimis azi alea,le primesti maine.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arucs spune:

buna,noi ne-am hotarat....vom face luni biopsia la Centru medical Unirea.acolo costa 500 euro.aveti idee cat dureaza si mai ales daca face anestezie locala, simte ceva????sper sa avem noroc si mai ales sper sa avem un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Nusy – am uitat complet !!! bine ca ai stiut unde sa le trimiti Merci mult !
Ia zi-mi : ai inceput cu ceva greturi sau alte simptome ? vad ca somnul dulce déjà s-a instalat …
Miki – ai inceput sapaturile in Germanica ?
Bytzi – la dr Dracea e din ce in ce mai plin, si cred ca de aceea se raspunde greu. Sau ai sunat inainte de ora 14, cand se incepe programul.
Scuze, nu am mai intrebat de biopsie ca am crezut ca numai miki vrea, si cum ea déjà s-a orientat spre germanica, nu m-am mai interesat
Vrembebe – multumesc, dupa cum vezi acum incerc sa nu ma gandesc asa …dramatic, acum mergpe ideea “ce-o fi –o fi, eu oricum merg mai departe”. Merci pentru gandul tau bun, te pup si eu!
Ella28- of, asa e la noi …rar mai vedem cate o veste buna. Insa in cazul nostru, succesul e dat de perseverenta. De taria de a trece peste tot si de a merge mai departe, pana in panzele albe.
Anes – NU MI-A VENIT SA CRED CE AM CITIT ! Eram asa fericita ca in ultima vreme inmugurisera bebici in burtici si pe la noi ! Si era asa frumos cum ti s-a intamplat tie … Dar e sigur ? …Nu mai e NICI O SANSA ? Ai aflat de ce ? Of, mi se rupe inima…

Eu sunt tot mai aproape de ET, adica peste o saptamana si un pic intru in la cules de oute de diamant #61514;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

arucs - iti urez din toata inima succes !
Depinde cum optezi, se poate face si cu locala, si cu generala (e de preferat generala).
Presupunand ca gaseste repede ce cauta, dureaza 15 min.
Nu doare, sotul meu in cateva ore a plecat acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

ce mai fac fetele?
Am sunat astazi la BIOS si a zis ca se face inhibina b la barbati rez an 12 zile lucratoare si se face doar an Buc ,a mai facut cineva analiza aceasta este valabila?stie cineva parerea dr Damian daca o recomanda,dar o spermograma la centrifuga unde as putea sa fac daca vin an Buc? emb Dascalescu daca vorb cu ea nu ami poate face la Giulesti(stie cineva un nr de tel de al ei)
ici la toate fetele sper ca nu v-am plictisit cu antrebarile dar vreau sa-mi fac un plan sa fac cat mai putine drumuri la Buc (avand an vedere cei 800 km dus antors)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arucs spune:

multumesc pentru incurajari.sotul meu vrea anestezie locala deoarece vrea sa plece mai repede acasa.Sper sa gasim ceva deoarece analizele sunt bune,inclusiv cele de genetica si nu se stie cauza de azoo.
acum cum o vrea DD.
referitor la analize -spermograma la centrifugare se face si la giulesti si se ocupa dr.moisa dar se poate face si la orice clinica particulara,dar sa specificati ca vreti si centrifugare ca altfel nu ti-o face.
sa speram ca o sa fie bine pentru toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

bytzi tot in mai-iunie am vrea si noi sa mergem la Damian.
Fetelor voi stiti daca Damian face biopsia numai la Gynera? Si trebuie sa fac FIV-ul numai la Gynera sau pot face si la alta clinica?

aspiranta la - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Fetelor, multumesc pentru incurajari! Nu stiu ce sanse mai sunt, numai Cel De Sus stie, nici macar doctorii. Desi au fost situatii asemanatoare cu a mea, in care totul s-a terminat cu bine, nu stiu ce va fi la mine, pt. ca desprinderea de uter si hematomul sunt destul de mari. Deocamdata stau acasa in concediu medical , iar luni merg din nou la control.
bytzi bine ca ai reusit cu programarea pt. ca nu stiam ce sa iti raspund.
nusy, Multumes, ca dea Dumnezeu!
pisix ce draguta esti tu! Sansele sunt destul de mici. Voi vedea la contolul de luni ce mai este cu samburelul meu.
miki ce tare ma bucur ca faci in sfarsit FIV si ca cineva cu suflet mare te ajuta cu cheltuielile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

anes Doamna Ajuta sa fie bine

aspiranta la - din august 2005
vio

Mergi la inceput