sfaturi pt o viitoare mamica singura

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

quote:
citat din mesajul lui danabb1

Sunt bine,ieri am iesit din maternitate am nascut pe 10 iulie la ora 10 si 10 un baietel frumos de 2900kg,am nascut mai devreme datorita unor complicatii nasterea a fost grea travaliul lung,mi s-a rupt colul si am fost taiata ca sa scoata copilasul,amandoi am avut probleme el cu cordonul de doua ori in jurul gatutului, cu hipoxie a fost dus la reanimare eu cusuta toata si inauntru si afara si fara vlaga la nastere doua moase au apasat pe burta mea ca sa scoata copilasul care ramase blocat intre oasele mele.
trebuie sa merg la bebe ...

danabb1



Felicitari mamico !

Ma bucur sa citesc ca a sosit bebe si sunteti sanatosi! Sper sa mai treci pe aici curand , cand o sa ai o clipa libera si sa ni-l prezinti pe bebe tau , frumos si mult asteptat, printisorul tau!

Multa sanatate la amandoi va doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

si pana la urma sotia a aflat de copilul tau?


Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

quote:
citat din mesajul lui maru

si pana la urma sotia a aflat de copilul tau?


Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/




off topic,

Maru, cred ca acest subiect nu a fost deschis pentru unii sau altii care nu au ce face si incearca sa ancheteze, sa jigneasca si sa judece aceasta persoana care a deschis topicul...
In loc sa o feliciti dupa ce a scris fata ca a nascut, tu tot o dai inainte cu ancheta , daca stie sau nu sotia tatului copilului ! Chiar nu inteleg de ce atata interes pentru ancheta, se da ceva premiu , ca eu nu pricep! Aceasta proaspata mamica a deschis subiectul atunci cand avea nevoie de sfaturi si ajutor, un gand si o vorba buna, nu de jigniri si vorbe rele... Ceea ce a facut , cum si cu cine a facut acest bebe pe care il tine in brate , e treaba ei .. nu a cerut ajutorul financiar nimanui de pe acest forum sa isi creasca bebelusul, a cerut doar sfaturi si sustinere morala, ca de era cu partea financiara, mai intelegeam rostul anchetelor si jignirilor...

Poate nu ar fi rau sa mai stai sa te gandesti un pic si totusi sa o feliciti pe proaspata mamica, mai ales ca vorbim de un site despre copii, ca eu cred ca acum are nevoie de o vorba buna, nu cred ca ii este tocmai usor fiind singura si avand un proaspat bebe in brate....

On topic


Dana , sper ca esti bine si tu si bebe si o sa mai treci pe aici sa ne spui cum v-ati acomodat , tu si bebe impreuna, cum e sa ai langa tine acest sufletel mic pe care l-ai asteptat atata si pentru care ai luptat sa traiasca , impotriva tuturor celor care ti-au fost contra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

draga mea strumphitza,
imi pare rau ca citesti pe sarite, am fost printre primii care au felicitat-o pentru faptul ca a ales sa dea nastere acestui copil, ca s-a gandit la viata din pantece mai mult decat la viata sa, ca a infruntat toate riscurile si toate greutatile pentru a avea acest copil

si intrebarea nu o pun nici ca sa o judec, nici ca sa o amaras, nici ca sa o intarat, sa ii fac rau sa u mai stiu ce-ti trece tie prin minte acum...
intrebarea o pun pentru ca intr-un fel e nevoie de closure, e nevoie de o finalitate si sotia ar trebui sa stie. Poate se intampla ceva minunat is cei doi parinti isi vor putea creste impreuna copilul..
tu crezi ca ei ii e usor cu atat nesiguranta in viata ei? mi se strangea inimca cnad spunea: mai am atatia bani, ma chinui sa nu ii cheltui pe toti!

pe de alta parte, ar trebui sa observi ca trendul pe forumul asta este toleranta zero fata de amante


asa ca inainte de a ma apostrofa pentru vini inchipuite, gandeste-te ca poate intrebarea nu a fost pusa sa zgandare cine stie ce situatie dureroasa, ca e o intrebare destul de decisiva pentru viitorul copilului si al ei

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Felicitari Dana!Ma bucur ca la sfarsit totul in ceea ce priveste nasterea s-a terminat cu bine!!!Sper sa va fie din ce in ce mai bine,sa va acomodati repede unul cu altul si sa ne dai de stire din cand in cand despre voi!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danabb1 spune:

Nu prea pot intra pe net pt ca puiutul ma tine ocupata ii place sa stea in brate pana adoarme e un mic alintat.Am facut certificatul puiutului si are numele lui taticu,urmeaza sa-i facem botezul cred ca la sfarsitul lunii.O am ca ajutor pe bunica mea care vine la noi imi aduce mancare,ma ajuta sa-i fac baita lui bebe,mai sta cu el ca sa pot iesi si eu pe la cumparaturi,fara ea cred ca nu m-as fi descurcat,a venit si la mine cand eram in spital e o persoana deosebita in fiecare zi vine la mine sa vada ce facem si sa ma ajute,ii multumesc lui Dumnezeu pentru ea.
Pt Maru sotia lui nu stie pentru ca nu i-a spus si in nici un caz nu e treaba mea sa ma duc s-o informez,asta e responsabilitatea lui eu imi vad de copilul meu si de viata mea, dupa cum am mai spus de ea nu am stiut nimic si nu am avut nici o intentie sa intru in viata ei sau sa am treba cu sotul ei,casnicia lor nu ma priveste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

felicitari, dana!


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari

Nu-ia asa ca viata are alta culoare cu un bb in brate?
ptru ca ai adus pe lume o viata chiar si atunci cand nu stiai ce v-a fi cu vita ta ....ca l-ai pus mai presus de orice.





Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Dana, ma bucur ca o ai alaturi pe bunica ta. D-zeu nu te lasa la greu.
baiatul alintat si mama fericita.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Felicitari, Dana, pentru felul in care gandesti!

Felicitari si pentru minunea pe care ti-a dat-o DD! Sa-ti traiasca si sa ai parte numai de bucurii!
Bine ca te ajuta bunica ta, e tare greu singura. Eu, pentru ca taty era mult timp plecat, am stat singura cu bebita al meu inca de la nastere, asa ca stiu cat de greu poate fi...

Dar parintii tai nu se indura totusi sa intre in viata nepotului lor?

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput