Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Am pus o postare noua aici:
http://bebelinaerika.blog.com/2837530/
despre logare,detalii la senmatura.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata in miezul zilei. M-am trezit demult, nu am fost nici asa linistita, nici relaxata si nici odihnita cum speram ,dar nici rau nu e.

Foarte mult de citit din urma, o sa raspund foarte sumar azi. Felicitari pentru progresele legate de diversificare si inainte de toate

sarbatoritilor de azi sa fiti sanatosi si norocosi!

Andreea, raman datoare cu exceptiile alea, adica exemplificarea lor. In general mi se pare ca are o tendinta de rigiditate in reguli si din propria experienta am constatat ca flexibilitatea a mers mai bine (adica Andrei versus Alex). Cat despre gatit, eu zic ca e bataie de cap, mizerie mare, si cand las pe seama bonei devine o chestie nesigura. Vladi e un scump, m-ai spart cu poza cu asistentul personal. Al meu e stilist, sa vezi ce coafuri ciufulite imi face.

Danielle, Alex nu e acasa decat seara.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Un www.flickr.com/photos/23256333@N02/2317720375/" target="_blank">buchet urias din florile primaverii sa va aduca bucurii, sanatate si multa iubire!!!
La multi ani!!!

www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mai dar bazbuca sunt azi. Am uitat ce zi este, pur si simplu. Daca va zic ca nici mamei nu i-am zis nimic, cred ca ma iertati.

La multi ani dragi mamici, sa fiti sanatoase si fericite si sa va bucurati de pui!

Andreea, scaunul bebelusilor diversificati seamana din ce in ce mai mult cu scaunul de adult, nu va mai fi pastos. Exact asa face si Andrei, un fel de masline de oaie cum zic eu, de aceea incerc sa dreg treaba cu pere si cu caise. Chiar si asa, nu mai are scaun pastos. Legat de lingurita si modul in care deschide gura. Nu are legatura cat de moale ii faci mancarea, fructele pe care i le dadeam eu initial erau aproape lichid, la fel si sucul cu care am inceput. El sugea din lingurita si totusi nu reusea sa il bea. Totul tine de modul in care tu ii introduci mancarea direct in gurita, zabovesti putin cu ea ca sa isi ia din ea. Si mai degraba tine de exercitiul lui. Andrei a fost o vreme bulversat, voia sa ia si din bibe ca din lingurita, acum face foarte bine distinctia. Mai Andreaa, chiar asa, la ce se uita Vladi?

Annisia, imi pare rau de asa vesti, multa sanatate lui Yannis. M-am tot framantat citind mesajul tau, cum estimati voi ca scade 100 gr pe zi? Pai asa ar fi deja la greutatea de la nastere. Cat de bine mananca? Eu zic ca trebuie sa fie o cauza, ceva mai simplut, incepeti cu diversificarea ceea si mai vedeti. Nu te panica inca. Pare cam rapid sa ii dai din prima si branza si ou, nu zic sa stai o saptamana pe aliment nou, mi se pare mult. Acuma tu faci cum crezi ca e mai bine. Despre ce tratamente e vorba?
Cat despre dinti, mie mi-a zis ca nu e nici urma de dinti la Andrei si peste o saptamana aparuse dintele.

Sabina, sa stii ca mie mi-au iesit dintii incepand cu 5 luni si sunt super rezistenti. Foarte putine carii, nu am avut probleme cu ei, si in afara de o masea crapata dupa sarcina totul e la locul lui.

Gabitz, multa sanatate Elizei.

SabinaY, sunteti frumoase foc amandoua, la fel ca ziua de primavara! Mi-a placut la nebunie cum te musca de nas, asa face si Andrei, dar prefera falcutele mele.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Offf, mai Annisia. Imi pare tare rau sa aud ca Yannisucu e bolnavior. Il pupam dulce sa se faca bine repejor. Eu nu mai inteleg cu el papa mult si slabeste si fluturasul meu nu papa mai deloc si se mentine. Este o intreaga nebuloasa. Offf. Greu e sa fii parinte. Nu te grabi cu divrersificarea. Asta am incercat si eu sa fac in disperare de cauza. Nu stiam ce sa-i mai ofer numai sa pape. Pana la urma m-am linistit, si acum am descoperit ca-i place Rice pudding, asa ca dimineata din asta-i dau, iar acum am pus sa-i fac supitza. Stiu ca tu ai mare grija de el , dar nu te grabi cu oul ala, asta vroiam sa zic.
Neaparat trebuie gasita cauza, si tu stii asta.
Va pupam simulta sanatate!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

La multi ani, mamicilor!
Sa fim sanatoase, fericite si iubite!


Pentru mine este cea mai frumoasa zi, chiar daca fluturasul nu papa asa cum trebuie. Sunt fericita ca sunt mamaica lui iar cand se uita la mine cu ochisorii lui nevinovati, ma face sa uit de tot si sa fiu atat de fericita.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:


Tuturor sarbatoritilor zilei de azi si a celor din saptamana ce tocmai s-a in !

si mamicilor, taticilor, bunicilor a caror zi a fost sau va fi in curand!




Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

la multi ani mamicilor!

emma si andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Andreea11 super naspa filmuletzul....pe mine m-a impresionat rau de tot. Fetelor, va rog frumos, nu mai puneti astfel de filmuletze; eu incerc sa imi caut bona si se duce naibii cautarea mea....

O sa incerc eu sa deschid subiectul daca Andreea nu il deschide.

O primavara cat mai placuta

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Annisia, m-ai ingrijorat... Cum adica scade 100 g / zi ? Cum si-a dat seama asta medicul la control, ca imi inchipui ca tu nu l-ai cantarit acasa, altfel ai fi sesizat si ai fi mers de urgenta sa-l vada un dr.
Offff, poate n-ar fi rau, asa cum zicea si Sabina, sa-l vada si un alt medic.
Va tinem pumnii si va asteptam cu vesti bune ! mamica ingrijorata

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput