outbox

outbox | Autor: blue eyes

Link direct la acest mesaj

Doar ce am expediat un pm cuiva si nu vad nimic in outbox. Nu stiu daca mesajul a iesit sau s-a pierdut.

__________________________________________________

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex_ioanid spune:

si mie mi s-a intamplat... si chiar nu-l primise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia06 spune:

AM SI EU ACEEASI NELAMURIRE CA SI BLUE EYES.ESTE CINEVA SA NE AJUTE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Iata aici cateva motive de ce nu ajung mesajele private:

1. Sunteti in perioada de proba (Motiv: nu puteti trimite mesaje private)
2. Sunteti memnru sub supraveghere (la fel ca mai sus)
3. Cel mai plauzibil: Ati introdus gresit numele de membru al destinatarului (ma refer la nickul acestuia). Dar in acest caz ar trebui sa primiti un mesaj de eroare.
4. Membru respectiv nu accepta mesaje private. In acest caz primiti un mesaj de eroare.
5. Destinatarul a sters mesajul din cutia sa postala. Din cate imi aduc aminte (am implementat acest lucru in urma cu multi ani) mesajul privat este unic atat pentru destinatar cat si pentru autor. Oricare dintre ei poate sterge acest mesaj si acesta dispare atat din Outbox cat si din Inbox. De acest punct 5 nu sunt sigur si trebuie sa ma uit pe cod dar evident se poate testa.
6. Trimiteti la mai multi membrii odata iar unul dintre ei are setat in profil sa primeasca mail cand exista un nou PM dar mailserverul Desprecopii.com nu reuseste sa-i trimita acest mail (din diverse motive)

Alte probleme pot fi BUGuri

ORICUM UN LUCRU ESTE CERT: Daca nu vedeti mesajul in outbox, membrul respectiv nu a primit acel mesaj, sau l-a sters imediat ce la primit (aici ma rfer din nou la punctul 5).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Pentru Iulia06: Draga iulia, in limbajul Internet, cand folosesti majuscule inseamna ca te adresezi intr-un mod nepoliticos (http://en.wikipedia.org/wiki/Caps_lock).

Nu stiu daca cunosti acest amanunt dar sa stii ca daca "zbieri" la administratie cu mesaje de genul "ESTE CINEVA SA NE AJUTE" ... chiar NU AJUTA! Statutul de membru desprecopii.com este un privilegiu si nu un drept.

Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia06 spune:

admin, scuze,chiar nu am stiut

Mergi la inceput