MAMICI DE ITALIA (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

fetelor,
tot citesc ce scrieti de asegno di maternita,dar io nu am primit deloc bani cand am nascut
Si nici nu muncesc,nici n-am muncit deloc in Italia.
In schimb am primit ceva ajutor sub forma de bonuri valorice ,in val.de 500 e.Atat.
Oare eu de ce nu am primit?

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

dana vad ca inca mai alaptez..felicitari sau poate tu ai spus..si n-am fost eu pe faza..scz..

depre arsenii nu vine nimeni sa-ti spuna tb sa te interesezi tu...faza cu ioana..a avut ea noroc...eu de asta ma zbat caci si 5 lei daca sunt in plus prind bine..macar ii iau ceva la junioara....

a ..si mai vroiam sa spun ca am vb cu cristina..sper sa nu se supere ca raportez... sta bine..doar ca e impicciata tare ..are si examene.. ii urez spor la invatat si multa bafta!

noapte buna! somnic usor si la picini

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

pt ajutorul ala de 500 euro,ne-a venit in posta ceva scrisoare,nici nu stiam ca avem dreptul la asa ceva.
Iar de alte ajutoare am intrebat in comune dar nu mai zicea de nimic.
Sau poate nu acolo trebuia sa intrebam,nu stiu.

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

....si da ,mai alaptez
Dar de cand are dintisori,ma muscaaaa.
Se uita la mine si rade.
Io strig ca ma doare si e se prapadeste de ras

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza00 spune:

M am uitat si eu pe listuta..suntem si noi acolo
La multi ani Ella!, dar sa ma scuzati , eu nu am inteles a cui fetitza este

Mda, cu assegno si toate cele din Italia eu nu am rez nimic dupa cum va spuneam si nici in Ro nu am avut mai mult succes.Tanti de la primarie ne a spus ca nu avem dreptul din mom ce noi avem rezidenta aici...l am intrebat pe Marius de la legislative si mi a confirmat, dar cum cineva intr o sit asemanatoare cu a mea scria ca a obtinut drepturile astea, am trimis un mail la Ministerul Muncii si Protectiei Sociale sa ma lamuresc...nu mi au raspuns, pana la urma cred ca depinde si de cine se afla in spatele ghiseului.Eu am lasat o balta.In privinta procurii, cred ca mai bine intrebati la primaria de care apartineti in Ro.Noua ne ar fi acceptat si o procura facuta la un notar, aici, apostilata la primarie, dar am rezolvat o altfel..socrul are un amic notar in Ro...Citeam insa pe forumul romanilor ca din ian 2008 au aparut subit si certificatele de nastere la Consulatul din Milano..asa ca mai bine dati un telefon sa va lamuriti, tipa respectiva spunea ca in 2 sapt a fost gata certificatul.

katiapam, e superb montajul, felicitari, niciodata nu gasesc timpul sa fac si eu unul..

raluk..un job part time care sa mi placa si sa ma motiveze, intr unul din domeniile care ma intereseaza ar fi perfect...insa sansele ca eu sa gasesc asa ceva sunt minuscule...vom vedea, eu nu ma resemnez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eryteea spune:

Buna dimineata Mamici .
Sint pe fuga ,plec la servici .daca nu am prea mult de munca ,va scriu de acolo.
Numai bine si spor a alaptat si la facut biberoane.

Ingrid amore di mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ery..da o cafea nu dai si tu..?asa de dimineata....

haideti ca o dau eu..caci vad ca inca sunteti somnoroase... si mi's..dar rezist mey..cine sa dea cafeaua daca voi dormiti...

hai ca azi tb sa raportez... chiar daca n-am dormit prea bine sunt un pic mai bine cu moralul..asa e cand iti descarci hormonii.. fata mea in fiecare zi e diferita nici una la fel...intr-un fel e bine ca ar fi asa monoton si asa e destula viata asta... ast 'noapte ca niciodata ..s-a trezit de n' ori si tzatza.. foarte bine.. mama i-a dat chiar daca imi cadeau ochii in gura bine ca papa... asa ca azi dim..a tb sa fac o doza evxcesiva de cafea..si acum va dau si voua... cine mai vrea ..am pt. toate gusturile..




o zi buna!

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Salutare
Stefa-merci de cafea
si Giulia s-a trezit la 2 de foame s-a scandalizat putin apoi la somn,ne-a trezit si abia la 5 am adormit din nou,
Alinutza-Ella e una dintre gravidute din grupuletul nostru
ce sa-ti zpun si eu visez la un servici in domeniul meu adica ce-mi plac sa fac in tara am lucrat in tipografie-etichete dar aici 0 sanse,imi lipseste f mult munca mea si meseria mea dar.....nici eu nu renunt daca nu acolo in alta parte
multumim de complimenete
Eryteea-tu unde locuiesti ca nu mi-ai zis? orasul,in ce domeniu lucrezi?
scuze daca iti tot pun intrebari
Raluk-ceva semne? cum te simti?
Daraban-wow da se distreaza Delia bine,te cred ca nmusca a mea are jumatati de dinti ca nu i-au crescut de tot de iesit ies destul de repede de cind se zaresc dar de crescut cresc incet dar musca sui asa figurati a ta



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Buna dimi
Nimic nou in ceea ce ma priveste
Alina,Katia,eu as vrea sa lucrez intr-o agentie de voiaj..n-am facut niciodata treaba asta,dar mi-ar place..sa folosesc engleza de ex,ca pe aici nu prea le au astia cu limbile
Ery,ma bucur sa vad ca ramai prin preajma
Stefi,sa-ti zic un truc de care am aflat dincolo,la mamici de martie..cica daca vrei sa nu se trezeasca 'pilu cand il pui in patut (in cazul in care adoarme la san),sa-l alaptezi cu o paturica la spate si sa o lasi acolo..asa,nu mai simte diferenta de temperatura si se crede tot in brate
Astept si restul fetelor la apel si intre timp iau un frappé,daca ziceti ca sunt de toateEra un local in Sibiu unde mergeam special pt frappé...mmmmm,dulce si bun

Raluca

in asteptarea micutei Anais

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

raluka baga acum...frappé..ca dupa nu-ti mai vine.. cel putin in cazul meu.. nu vad ora sa dau kilele astea jos nici prin cap nu-mi mai trece sa mananca sau sa beau ceva care ma ingrasa..si tot degeaba..ma simt asa cum ma simt...
cat despre caldura stiu despre ce vb.. dar n-avem probleme din astea e cxa ea se trezea des..tare ca ii er fomitza...se vede ca nu manca destul dar manca mai des.. are zile si zile
aveti grija de voi...si sa nu uiti sa ne anunti..da?

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput