Strumfi de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by ddanagh

karligutza sper ca Adelutza sa fie bine.

Iar capitolul 69 il rezervam pentru mamicile doritoare de al doilea bebe sau chiar si al treilea.
Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

poze cu Dariuta mea





Hmmmmmmmm, asa s-or fi facand copiii acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:


buna dimineatza!karli multumim de capitol nou.
am uitat sa va scriu ceva important(pentru mine).dupa cum va aduceti aminte va povesteam ca sotul meu nici nu mai vroia sa auda de bb2 dupa ce am nascut si mult timp dupa...vine dragul de el duminica si imi zice "mami ce zici de la anul de apuca de treaba pentru inca unul?"sa-l mananc nu alta!a ajuns el la concluzia ca vom inebuni de dragul fetei asteia si o "stricam "si pe ea daca ramane singura si crede el ca pana la anul ne incarcam bateriile complet.da' la anul dupa concediu,ca eu trebuie sa prind 2 concedii de vara sa-mi incarc si eu bateriile.asa ca...se mai baga cineva?
dana e superba dariuta ta!
diana eu am umbra cu ortopedu'...dar pe 2 aprilie am reusit sa ma programez...tinem pumnii de vesti bune la tine
nikole servici usor!acum in legatura cu mancarea este ok si mai ales corect cum mananci tu,ar fi ideal de s-ar invata si kevin asa dar vezi tu el are acum nevoie acum nutritional si de carnita,pestele nu se poate da decat dupa un ana asa ca ar fi indicat sa-i dai carnita de pui macar de 2-3 ori pe saptamana.dupa ce face un an poti sa treci linistita la peste,somonul are de exemplu un continut f ridicat de omega3 necesat pt dezvoltarea creierului lor
lia draga mea ,dupa ce excluzi orice problema medicala nu ai decat sa incerci pana gasesti tu alimentul care ii place ei.ca sa se invete cu papa cu lingurita incearca sa-i dai laptic de-al tau cu lingurita cateva lingurite,da-i una ei in mana sa vada cum e ,sa se joace cu ea,sa o duca la gura.si multa rabdare stai linistita atat timp cat mananca san nu moare nici de foame nici de sete.
daca v-a fost dor de cineva va imvit la o vizionare aici...

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

'neata fetelor

maaaaare, dulce si cu lapte ...
acum am nevoie si eu, nu din cauza Marei, care a dormit ca un prunc, ci din cauza lui David pe care cred ca iar il paste o raceala ... sper sa nu ia si Mara, mai ales acum ca nu mai prea vrea sa suga, cred ca mi s-a cam terminat laptele ... la fel a fost si cu David, pe la 7 luni nu a mai vrut sa suga, aveam tot mai putin lapte
oricum cred ca mi-am facut datoria, cred ca vom trece la completare cu formula si dupa un an traiasca laptele de vaca ...


noi suntem aici cu poze noi si poezii
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Multumesc Cafera, Alina, Timi de aprecieri. Nici fetele voastre nu sunt mai prejos.

Cafera intr-adevar Daria pare mai maricica. Toata lumea imi zice asta si mie imi vine sa ii iau la bataie cand stiu prin ce trec cu ea cu mancarea. Arata asa datorita genei mostenite de la sot. Are capul un pic disproportionat fata de corp, adica e un pic mai mare, cu fatza rotunda. Adi, maica-sa, bunicu-su, toti arata asa. Insa la corp deja nu mai are abdomenul ala umflatel de bebe, piciorusele sunt subtirele.
Imi aduc aminte ca la controlul de doua luni avea circumferintza capului 41 cm, la limita superioara. Doctoritza si-a scos tabelul cu masuratori sa vada daca se incadreaza in statistici.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

poze cu Dariuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

quote:
Originally posted by cafera

quote:
Originally posted by ddanagh

karligutza sper ca Adelutza sa fie bine.
Iar capitolul 69 il rezervam pentru mamicile doritoare de al doilea bebe sau chiar si al treilea.
Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)



Hmmmmmmmm, asa s-or fi facand copiii acum?

Mamica de printese



Cum ar zice mama: tineretul din ziua de azi !!!!!

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

poze cu Dariuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by ddanagh

quote:
Originally posted by cafera

quote:
Originally posted by ddanagh

karligutza sper ca Adelutza sa fie bine.
Iar capitolul 69 il rezervam pentru mamicile doritoare de al doilea bebe sau chiar si al treilea.
Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)



Hmmmmmmmm, asa s-or fi facand copiii acum?





Cum ar zice mama: tineretul din ziua de azi !!!!!

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

poze cu Dariuta mea





Hi, hi...si cand te candesti ca nu mai intru in calcule, ca am deja doi copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Alina.a, e superba copila ta. Iti vine sa o mananci. Cat despre hotararea sotului tau, nici nu se putea altfel, se vede ca faceti treaba buna amandoi. Nu pot decat sa va tin pumnii si sa va urez succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

quote:
Originally posted by ddanagh

Iar capitolul 69 il rezervam pentru mamicile doritoare de al doilea bebe sau chiar si al treilea.





eu nu cred ca vor reusi asa, dar pot sa incerce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

servus fetele

azi vin cu o idee
am stat si admirat-o pe Nikole pentru reusita ei cu Kevin si am aplicat si eu metoda ei de cateva ori. Copii astia nu stiu sa adoarma singuri si de cate ori se trezesc peste noapte tipa dupa somniferul imbatabil: tzitzi, tinut in brate si apropierea mamei. Doar si noi ne mai trezim noaptea si ne sucim pe toate partile pana adormim probabil ca si ei patesc la fel daoar ca nu stiu sa adoarma la loc fara asistenta. De aceea propun sa ne luam la lupta cu supturile de noapte, sa ne incurajam unele pe altele ca la marea campanie contra kg-lor, ca doar suntem aici impreuna la bine si la greu si sa ne ajute DD sa scapam de noptile nedormite
ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

asa si acum sa spun si eu politicos buna dimineata, mamici de strumfi!

multumesc de cafea, cred ca ma duc sa fac si a real one, ca nu's ce am, dar sunt cam ametita.

[b|alina.a[/b], si eu vrea sa fac la anul inca un copil. adica as vrea asa prin octombrie, noiembrie, sa fiu gravida mare in lunile de vara, ca iarna e frig si urat si trebuie sa imi cumpar si cizme cu un numar mai mare, daca iar ma fac micul elefant. pana atunci sper sa mai scap si de cateva kile.

in rest nu am noutati.

o zi buna va doresc!

Mergi la inceput